1. kolo SK Sigma Olomouc vs SK Slavia Praha 22. 7. 2018. v 18:00 Sleva -10% pro fanoušky

Aktuality

Blaha: Doufám, že uděláme fanouškům radost

Blaha: Doufám, že uděláme fanouškům radost

20.03.2014 / A tým

Na vítězství v Jablonci čekají fotbalisté SK Sigma Olomouc hodně dlouho. Naposledy se jim tam podařilo vyhrát v srpnu 2005, to bylo 2:1. Tehdy u toho byl z hráčů současného kádru pouze brankář Martin Blaha, v tomto utkání byl na lavičce, kryl záda Tomášovi Lovásikovi. V neděli v Jablonci Martin Blaha chytal, předvedl několik výtečných zákroků, ale prohře 1:2 zabránit nedokázal. „Samozřejmě jsem dělal všechno pro to, abychom v Jablonci konečně uspěli,“ řekl Martin Blaha.

Pro vás to byl v neděli v Jablonci asi zápas k hodně velkému naštvání, s inkasovanými góly jste toho moc dělat nemohl.
No, tak prohráli jsme, jeli jsme s prázdnou domů. Takže jsme byli pořádně naštvaní všichni, ne jenom já. Ještě jsme navíc přišli o bod v devadesáté minutě z penalty. To bylo takové hodně emotivní.

Jaké je pro gólmana chytat v takovém počasí? Pršelo, byl silný vítr, to byla celkem snížená viditelnost.
Hlavně v prvním poločase to bylo hodně nepříjemné, šlo mi to přímo do očí. Když se k tomu přidá ještě ten silný vítr, tak je to takové zvláštní. Kolikrát jsem šel na centr a ten balon se zastavil nahoře. A místo toho, abych si pro něj došel, tak skončil pomalu na zemi. Z druhé strany nešlo moc rozehrávat, vzduchem se to vracelo, po zemi to také moc nepomáhalo. Bylo to opravdu složité.

Pro vás to byl poněkud smolný zápas. Nějaké složité situace jste vyřešil.
Samozřejmě jsem dělal všechno pro to, abychom v Jablonci konečně uspěli. A myslím, že jsme se snažili všichni. Ve druhém poločase jsme za tím šli, bohužel dali gól až v osmdesáté osmé. Kdyby se to povedlo dříve, tak věřím, že bychom tam dokázali i vyhrát. Protože Jablonec se ve druhém poločase opravdu trápili, troufnu si říct, že proti takovému Jablonci na jeho hřišti jsme dlouho nehráli. Šance tam opravdu byla veliká minimálně bodovat, ne-li vyhrát.

Vy jste svůj tým několikrát podržel. Třeba při tom trestném kopu, to už se domácí skoro radovali, ale najednou jste přiletěl. A vyrazil to. Byl to těžký zákrok.
Jsem tam od toho, abych něco chytil, jak říkají všichni brankáři. Jsem samozřejmě rád, že se mi ten zákrok podařil, bylo to za bezbrankového stavu. Chci klukům samozřejmě pomoci nějakými dobrými zákroky. Když něco chytnu, tak i kluci vidí, že je to dobré, že by se nám mohlo dařit, že bychom mohli něco uhrát. Ale bohužel to k ničemu nevedlo.

Při tom zákroku jste se mále rozbil o tyčku.
No, v tom zápase jsem si to ani tolik neuvědomoval. Jsou tam ty emoce, euforie, nějak jsem to nevnímal. Až potom mi to někdo řekl, tak jsem se na to podíval. Tak jsem hleděl, jak jsem do té tyčky vletěl. Ale do hlavy jsem se nebouchl, stačil jsem se dát do klubíčka, takže to bylo dobré.

A byl to pro gólmana těžký zápas? Domácí moc vyložených šancí neměli.
Vzhledem k tomu počasí nejen pro gólmana, ale i pro hráče ano. A zvlášť pro gólmana, který musí chodit na centry, to byl těžký zápas. Déšť, vítr, balon je kluzký, kolikrát jsem to tam chytal nadvakrát, bylo to opravdu nepříjemné.

Bylo potom nepříjemné také jít na ty dvě útočné standardky, do mlýnice před bránu soupeře?
Chtěl jsem dát gól. Škoda, že se to ke mně neodrazilo. Spíš jsem čekal tak ze druhé vlny, že by tam mohla být trma vrma. Běžel jsem tam, abych dal gól. Vari tam byl k balonu kousek, je to škoda.

Na Jablonec už musíte zapomenout, čeká vás Plzeň. To nebude nic lehkého, moc silnějších soupeřů v Gambrinus lize není.
Samozřejmě dnes budeme Plzeň všichni sledovat, jak si poradí v odvetě. Plzeň ale už dlouhodobě hraje výborný fotbal. Ale doufám, že se na ně dobře nachystáme a mohli bychom je už konečně doma porazit.

A na co si musíte dát nejvíce pozor? Na podzim jste v Plzni prohráli dva tři, horší nebyli, ale soupeř vás ztrestal po standarkách.
Standardky mají nebezpečné, snaží se dávat před bránu hodně centrů, lítá to tam hodně. Takže na to si musíme dát pozor. Ale zaměřit se na konkrétního jednoho hráče, to nejde, mají mančaft kvalitní, musíme si prostě dávat pozor na všechny. A doufám, že se na ně nachystáme tak, že uděláme fanouškům radost.

Takže věříte, že přijde fanoušků hodně a Andrův stadionu bude plný, atmosféra báječná?
Myslím, že fanoušků přijde dost, hrajeme s Plzní.
A tým - další aktuality:

1. kolo: Sigma hraje doma proti Slavii1. kolo: Sigma hraje doma proti Slavii
| 20.07.2018
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 20.07.2018
Sigma se fotila na plakát a kartičkySigma se fotila na plakát a kartičky
| 19.07.2018
Trenér Jílek o přípravě, kádru a cílechTrenér Jílek o přípravě, kádru a cílech
| 18.07.2018
Nedělní zápas SK Sigma píská ZelinkaNedělní zápas SK Sigma píská Zelinka
| 17.07.2018
Shrnutí přípravy SK Sigma OlomoucShrnutí přípravy SK Sigma Olomouc
| 15.07.2018
Sigma v generálce s jasnou výhrouSigma v generálce s jasnou výhrou
| 13.07.2018
Sigma hraje poslední zápas bez divákůSigma hraje poslední zápas bez diváků
| 12.07.2018
SK Sigma tužil partu na paintballuSK Sigma tužil partu na paintballu
| 11.07.2018
Sigma podruhé v přípravě prohrálaSigma podruhé v přípravě prohrála
| 10.07.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná