Béčko SK Sigma vyhrálo derby

20.09.2014 / B tým

V 7. kole Moravskoslezské fotbalové ligy hrál tým SK Sigma Olomouc B městské derby na hřišti 1. HFK Olomouc. Naše béčko utkání zvládlo velmi dobře a vyhrálo jasně o tři branky.

Sigma rozhodla derby hned v úvodu. Ve 4. minutě vybojoval Schmidt míč, přihrál pod sebe a Buchvaldek zakončil technicky i přesně – 1:0. Také druhá branka byla povedená. Javůrek si na pravé straně připravil míč před vápnem na levačku a krásně trefil do vzdálenější šibenice. Tím byl další vývoj zápasu jasně daný. Domácí se z úvodního šoku těžce zvedali, hosté kontrolovali hru a čekali na další šance. V 19. minutě šla bomba Schmidta kousek nad. Další šanci měl krátce před přestávkou Buchvaldek. Ten prošel až do vápna přes několik protihráčů, uvolnil se, ale ránu mu v poslední chvíli zblokoval protihráč. V 56. minutě mohl zvýšit Hladík, jeho gólovou střelu vytáhl domácí brankář Mucha na roh. Holice se nevzdávala, chtěla se pokusit o zvrat. Ale Sigma si výhru pohlídala. A sedm minut před koncem pojistila, když Javůrkovu přihrávku poslal do poloprázdné brány Žák.

„Rychlé vedení nám pomohlo, mohli jsme hrát, domácí se tlačili dopředu, to nám vyhovovalo. Zvládli jsme to, bylo to pro kluky těžké, jsem velice rád. Pokud vyhrajeme tři nula venku, tak jsem samozřejmě spokojený,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

1.HFK Olomouc – SK Sigma Olomouc B 0:3 (0:2)

Branky: 4. Buchvaldek, 12. Javůrek, 83. Žák. Rozhodčí: Vojkovský – Z. Kneisl, L. Kneisl. ŽK: Bernard, Hornich – Hýbl, Kalvach. Diváci: 364.
SK Sigma B: Blaha – Štěrba, Svozil, Habusta, Hýbl – Hladík (57. Žák), Richter, Kalvach, Javůrek – Schmidt (78. Fišer), Buchvaldek (85. Texl). Trenér Augustin Chromý.