5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava 5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava

Sigma na úvod přípravy jasně přehrála Košice

21.06.2014 / A tým

První přípravný zápas sehrál tým SK Sigma Olomouc ve Slatinicích. Hanáci šestý tým slovenské ligy a vítěze poháru nešetřili, vyhráli přesvědčivě o tři branky. Dva góly dal Adam Varadi, po jednom přidali Tomáš Zahradníček a Jakub Plšek.

V dresu Sigmy nastoupil zkoušený černohorský záložník Denis Cana. A byli to podle zápisu o utkání domácí Hanáci, kdo byl od začátku aktivnější. V 10. minutě střílel těsně vedle Falta, o dvě minuty později po dobré útočné akci jen o kousek nenašel Varadi centrem Faltu před bránou. Pak stříleli zdálky nepřesně Falta, Petr a Cana. Hosté se také snažili, ale brankář Reichl nic vážného řešit nemusel. Ve 36. minutě trkl Chorý centr Zahradníčka za sebe, kde číhal Varadi a bylo to 1:0. Náskok do pauzy Sigma neudržela, přešla o něj v poslední minutě.

Gól do šatny Hanáky nesrazil, ba naopak. Krátce po pauze rozhodli zápas. Ve 47. minutě centroval zprava opět Zahradníček. Hlavičku Chorého brankář s vypětí vyrazil, ale na dorážku Varadiho už neměl – 2:1. V 51. minutě byl před vápnem faulován Vepřek. Přímý kop zahrával Zahradníček. Jeho bomba se od tyče odrazila do brankáře a do sítě – 3:1. Další šance Sigma nevyužila, až šest minut před koncem vybojoval Plšek nad brankářem balon a dával do prázdné – 4:1.

„Košice jsou v přípravě dál než my. S výsledkem jsem spokojený, ale mrzí mě ten inkasovaný gól do šatny, to se musí takticky uhrát. Jinak utkání splnilo účel, hlavně to kondiční zaměření, kluci to odmakali a odehráli dobře. Nebyly tam nějaké velké chyby v obranné fázi, na to budu klást důraz, protože Sigma v minulé sezoně hodně inkasovala,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

SK Sigma Olomouc – MFK Košice 4:1 (1:1)

Branky: 36. a 47. Varadi, 51. Zahradníček, 84. Plšek – 45. Skvašík. Rozhodčí: Marek – Peřina, Vysloužil. ŽK: Janotka. Diváci: 300.

SK Sigma: Reichl (46. Bárta) - Janotka, Svozil, Šindelář, Vepřek - Zahradníček, Cana, Petr (76. Houska), Falta (78. Navrátil) – Varadi (72. Plšek), Chorý. Trenér Leoš Kalvoda.

Trenér Jílek: Nebylo to jednoduchéTrenér Jílek: Nebylo to jednoduché