Sigma vs. Slavia 5:1. Co dodat!

22.02.2014 / A tým

V prvním utkání jarního dílu Gambrinus ligy hrál tým SK Sigma Olomouc doma proti Slavii Praha. Hanáci zápas zvládli na výbornou, Modrá lavina je zpět, zvítězili jsme 5:1.

Trenér Zdeněk Psotka poslal do základní sestavy hned několik premiantů. První starty za Sigmu si připsali Jaroslav Svozil, Tomáš Zahradníček, Abdoulay Fall a David Depetris.

Sigma do zápasu vstoupila dobře. Už v 8. minutě se trefil krásně z voleje Zahradníček a Hanáci vedli. O čtyři minuty později vnikl do vápna zprava Pospíšil, přihral před Depetrisovi. Ten se obtočil kolem obránce a trefil k levé tyčce – 2:0. Pak měli dvě akce hosté. V 17. minutě vystřelil zpoza šestnáctky Necid, jeho bombu brankář Zlámal nadvakrát měl. O minutu později šel na Zlámala sám Vošahlík, ale olomoucký gólman proti protihráči vyběhl včas a nepřipustil zakončení. Vzápětí prošel krásně na druhé středem Pospíšil, jeho výtečné akci chyběl jen gól, míč přes gólmana nepropasíroval. Ve 27. minutě byl sám za obranou Javůrek, ale střela mu nesedla. Za další dvě minuty už byli domácí přesnější. Zahradníček trkl centr hlavou, míče se zmocnil Depetris a z úhlu podruhé v utkání skóroval. To nebylo z prvního poločasu všechno. Ve 45. minutě nacentroval zprava Zahradníček a Martin Pospíšil dal na 4:0.

Druhý poločas se hrálo devět minut, když opět měnil stav. Zdálky napřáhl Boudjemaa a míč proklouzl Zlámalovi po rukavicemi. V 69. minutě dostal druhou žlutou, a tím pádem červenou, Nitrianský a Sigma hrála přesilovku. A v poklidu kontrolovala náskok. V 77. minutě našel perfektní přihrávkou Depetris Zahradníčka, jeho bombu brankář vyrazil. O deset minut později už se Zahry mohl radovat. Po centru Pospíšila se trefil krásně hlavou – 5:1!

„Jsem hrozně rád, že se nám to podařilo, že jsme dokázali doma urvat tři body. Posunuli jsme se kousek v tabulce, hráči prodali to, co jsme po nich chtěli v nasazení, bojovnosti, sebeobětování. Myslím, že to bylo vidět po celý zápas, za tu bojovnost a nasazení jsme si to vítězství zasloužili,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka.

SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 5:1 (4:0)

Branky:
12.a 29. Depetris 8. a 87. Zahradníček, 45. Pospíšil – 54. Boudjemaa. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Hock. ŽK: Plšek - Nitrianský. ČK: 69. po 2. ŽK Nitrianský. Diváci: 4721.
SK Sigma: Zlámal – Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle – Zahradníček, Fall, Pospíšil, Javůrek (86. Karaš) – Depetris (88. Chorý), Plšek (58. Houska). Trenér Zdeněk Psotka.
Slavia: Rakovan – Nitrianský, Škoda, Neves, Zmrhal – Vošahlík, Lička (46. Smejkal), Piták (90. Hrubý), Gecov, Boudjemaa – Necid. Trenér Miroslav Koubek.

Střely na: 8:5
Střely vedle: 2:4
Rohy: 3:7
Fauly: 7:13
Ofsajdy: 0:2

Chorý gól dal po centru, Sladký v power-playChorý gól dal po centru, Sladký v power-play
| 01.10.2016
Jílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrátJílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrát
| 30.09.2016
Sigma má další výhru, body trefili Chorý a SladkýSigma má další výhru, body trefili Chorý a Sladký
Sestava SK Sigma proti ŽižkovuSestava SK Sigma proti Žižkovu
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října