BUSINESS PLES v Olomouci, pátek 26.1.2018, Hotel NH Collection Olomouc Congress Sleva -10% pro fanoušky

Sigma vs. Slavia 5:1. Co dodat!

22.02.2014 / A tým

V prvním utkání jarního dílu Gambrinus ligy hrál tým SK Sigma Olomouc doma proti Slavii Praha. Hanáci zápas zvládli na výbornou, Modrá lavina je zpět, zvítězili jsme 5:1.

Trenér Zdeněk Psotka poslal do základní sestavy hned několik premiantů. První starty za Sigmu si připsali Jaroslav Svozil, Tomáš Zahradníček, Abdoulay Fall a David Depetris.

Sigma do zápasu vstoupila dobře. Už v 8. minutě se trefil krásně z voleje Zahradníček a Hanáci vedli. O čtyři minuty později vnikl do vápna zprava Pospíšil, přihral před Depetrisovi. Ten se obtočil kolem obránce a trefil k levé tyčce – 2:0. Pak měli dvě akce hosté. V 17. minutě vystřelil zpoza šestnáctky Necid, jeho bombu brankář Zlámal nadvakrát měl. O minutu později šel na Zlámala sám Vošahlík, ale olomoucký gólman proti protihráči vyběhl včas a nepřipustil zakončení. Vzápětí prošel krásně na druhé středem Pospíšil, jeho výtečné akci chyběl jen gól, míč přes gólmana nepropasíroval. Ve 27. minutě byl sám za obranou Javůrek, ale střela mu nesedla. Za další dvě minuty už byli domácí přesnější. Zahradníček trkl centr hlavou, míče se zmocnil Depetris a z úhlu podruhé v utkání skóroval. To nebylo z prvního poločasu všechno. Ve 45. minutě nacentroval zprava Zahradníček a Martin Pospíšil dal na 4:0.

Druhý poločas se hrálo devět minut, když opět měnil stav. Zdálky napřáhl Boudjemaa a míč proklouzl Zlámalovi po rukavicemi. V 69. minutě dostal druhou žlutou, a tím pádem červenou, Nitrianský a Sigma hrála přesilovku. A v poklidu kontrolovala náskok. V 77. minutě našel perfektní přihrávkou Depetris Zahradníčka, jeho bombu brankář vyrazil. O deset minut později už se Zahry mohl radovat. Po centru Pospíšila se trefil krásně hlavou – 5:1!

„Jsem hrozně rád, že se nám to podařilo, že jsme dokázali doma urvat tři body. Posunuli jsme se kousek v tabulce, hráči prodali to, co jsme po nich chtěli v nasazení, bojovnosti, sebeobětování. Myslím, že to bylo vidět po celý zápas, za tu bojovnost a nasazení jsme si to vítězství zasloužili,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka.

SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 5:1 (4:0)

Branky:
12.a 29. Depetris 8. a 87. Zahradníček, 45. Pospíšil – 54. Boudjemaa. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Hock. ŽK: Plšek - Nitrianský. ČK: 69. po 2. ŽK Nitrianský. Diváci: 4721.
SK Sigma: Zlámal – Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle – Zahradníček, Fall, Pospíšil, Javůrek (86. Karaš) – Depetris (88. Chorý), Plšek (58. Houska). Trenér Zdeněk Psotka.
Slavia: Rakovan – Nitrianský, Škoda, Neves, Zmrhal – Vošahlík, Lička (46. Smejkal), Piták (90. Hrubý), Gecov, Boudjemaa – Necid. Trenér Miroslav Koubek.

| 05.12.2017
Tým SK Sigma ještě sportuje před dovolenouTým SK Sigma ještě sportuje před dovolenou
Z besídky brankářů SK Sigma OlomoucZ besídky brankářů SK Sigma Olomouc
| 03.12.2017
Jílek: Soupeř nás, zejména v první půli, předčilJílek: Soupeř nás, zejména v první půli, předčil