Sedmnáctka Sigmy derby zvládla

22.04.2014 / SCM

Ve 24. Kole SCM U 17 hrála sedmnáctka SK Sigma Olomouc doma proti ostravskému Baníku. Zápas skončil jasnou výhrou Sigmy, rozhodnuto bylo už po prvním poločase.

Od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo bude udávat tempo hry a držet hru pod kontrolou. Domácí již z první akce dokázali otevřít skóre, když Ambrozek získal míč při dobrém napadání Přikryla a předložil jej Látalovi, pro kterého nebyl problém hlavou trefit přesně. Domácí se neustále tlačili před branku soupeře. Z toho pramenily další střelecké příležitosti, z nichž dvě Hanáci proměnili. Na 2:0 zvýšil elegantním obloučkem na zadní tyč Vychodil a tříbrankový rozdíl zařídil po rozehraném volném přímém kopu Ambrozka Přikryl, který se sám ocitl před brankou Baníku a trefil mezi nohy vybíhajícího gólmana.

Druhá půle se i nadále hrála pod taktovkou domácích, hosté se ke své hře mnohokrát nedostali a po většinu utkání tahali za kratší konec. Snížení jim přinesl až závěr, kdy se po přímém kopu dostal k zakončení hlavou Šašinka. Sigma nedopustila žádný náznak k většímu tlaku Baníku a ihned přidala po rohovém kopu Matochy a přízemní střele Josifa definitivní podobu výsledku.

„Dnes jsme předvedli velmi dobrý výkon. Zejména první poločas snesl to nejpřísnější měřítko. Byli jsme ve všech činnostech lepší a po zásluze vedli tříbrankovým rozdílem. Druhá půle měla podobný průběh, bez efektivnější koncovky. Především za hru v prvním poločase zaslouží hráči velkou pochvalu,“ řekl trenér Ivo Gregovský.

SK Sigma Olomouc U 17 – FC Baník Ostrava U 17  4:1 (3:0)
Branky: 1. Látal, 24. Vychodil, 30. Přikryl, 74. Josif – 72. Šašinka.
SK Sigma U 17: Zlámal – Dostál (74. Ščípa), Markovič, Josif, Vychodil – Brhel (56. Krejčí), Vasiljev (62. Schlimbach), Bala, Ambrozek (73. Matocha), Látal (66. Smékal) – Přikryl. Trenéři Ivo Gregovský, Vojtěch Smolák.

SK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl VoleskýSK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl Voleský
| 24.09.2016
Mladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou StredouMladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou Stredou
| 21.09.2016
Staroba: Nebylo to jednoduchéStaroba: Nebylo to jednoduché
Devatenáctka SK Sigma zvítězila venkuDevatenáctka SK Sigma zvítězila venku
| 19.09.2016
Mladší dorost SK Sigma doma jen s remízouMladší dorost SK Sigma doma jen s remízou
Jsme rádi, že se útočníkům daří, řekl StarobaJsme rádi, že se útočníkům daří, řekl Staroba
| 14.09.2016
Stoper Neuer rozhodl o výhře repre U 18Stoper Neuer rozhodl o výhře repre U 18
| 12.09.2016
SK Sigma U 19 s další jasnou výhrou, Voleský dal hattrickSK Sigma U 19 s další jasnou výhrou, Voleský dal hattrick