Juniorka SK Sigma doma o gól prohrála

23.04.2014 / B tým

Ve 33. kole Juniorské ligy měl tým SK Sigma Olomouc doma na hřišti číslo 2 Androva sportovního areálu za soupeře Zbrojovku Brno. Poločas skončil nerozhodně, celé utkání výhrou hostů o jednu branku.

Domácí začali aktivněji, vytvořili si nějaké akce a standardky, ale bez efektivního zakončení. To se naopak povedlo hostům, když ve 13. minutě z vůbec první střely na branku vedli. V 18. minutě mohl srovnat po přímém kopu Falty hlavou Chorý, ale mířil o kousek nad. Při této situaci brněnský brankář vyběhl špatně a tak, že rozbil Štěrbovi nos. Stoper Sigmy musel z hrací plochy a pak svým spoluhráčům na pár minut chyběl. A zrovna v tom čase se hostům povedlo dát druhou branku. Hanáci ještě do přestávky srovnali. Nejprve měli šance A. Ševčík a Chorý, stav se měnil ve 32. minutě. Lutonský fauloval ve vápně Chorého a nařízenou penaltu proměnil Depetris. Pět minut poté se dobře uvolnil v šestnáctce Chorý, ale z malého vápna přestřelili. Ve 42. minutě si na pas Plška naběhl A. Ševčík, udržel na zádech obránce a prostřelil vybíhajícího gólmana.

Poslat Sigmu do vedení mohl krátce po pauze střídající Rolinc. Ve 47. minutě šel sám, ale přehodil vybíhajícího gólmana i s bránou. Po chvíli střílel z přímého kopu kousek nad Plšek. V 57. minutě měli výhodu přímého kopu hosté a Kunc se trefil – 2:3. Sigma se pak snažila srovnat, ale nepovedlo se zakončením ze hry, ani ze standardek.

„Myslím, že to byl kvalitní juniorský zápas. Brno chtělo hrát fotbal, my také. Bylo to nahoru dolů, šance byly na obou stranách. My jsme udělali při prvním gólu chybu, když špatně vyběhl brankář, což se stane. Z nula dva jsme to srovnali, na začátku poločasu mohli jít do vedení, Kuba Rolinc šel sám na gólmana, bohužel nedal. Soupeř pak trefil šibenici z přímého kopu, takže zvítězil. Ale obě mužstva předvedla dobrý výkon,“ řekl trenér SK Sigma B Josef Mucha.

SK Sigma Olomouc jun. – Zbrojovka Brno jun. 2:3 (2:2)

Branky: 32. (pen.) Depetris, 42. Ševčík – 13. Lutonský, 21. Šumbera, 57. Kunc. Rozhodčí: Caletka – Vysloužil, Horák. ŽK: Falta – Kunc. Diváci: 100.
SK Sigma jun.: Blaha – Hladík, Svozil, Štěrba (36. O. Ševčík), Hýbl (46. Stříž) – Houska (46. Richter), Plšek, Depetris (46. Rolinc), Falta (66. Texl) – A. Ševčík, Chorý. Trenér Josef Mucha.

| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly