Sigma veze body ze Zlína, výhru trefil Ordoš

25.10.2014 / A tým

Šesté vítězství v řadě zapsali fotbalisté SK Sigma Olomouc. Hanáci získali ve 12. kole FN ligy všechny body ve Zlíně. Vítězství trefil osm minut před koncem střídající Michal Ordoš.

Hned první akce Sigmy byla nebezpečná. Houska poslal Plška vpřed dobrou kolmou přihrávkou, ale gól platit nemohl, pomezní odmával ofsajd. Hanáci soupeře potom do žádné vážné šance nepouštěli a snažili se o nějakou ofenzivní akci, kterou už by porušení pravidel nezastavilo. Ale Plškovu střelu srazila obrana, pak následovaly dvě standardky, ze kterých nic nebylo. Ve 24. minutě se dostal do dobré palebné pozice po odraženém míči Matějov, ale Reichl byl připraven a jeho střelu vyrazil. Vzápětí hlavičkoval na druhé straně po centru Vepřka nepřesně Vašíček. Ve 29. minutě přihrál Plšek do běhu Hálovi. Ten se protáhl obranou do tutové pozice, ale těsně minul levou tyčku. Jedenáct minut před přestávkou hasila domácí obrana v poslední chvíli před Vašíčkem. Z protiútoku přišel roh domácích. Ten Sigma odvrátila, ale vzápětí přišla o míč. Následoval centr do vápna a Reichl musel vyrážet zakončení Poznara. Osm minut před přestávkou vyběhl domácí gólman daleko z brány, Zahradníček hledal před prázdnou Vašíčka, ale zlínská obrana stačila centr odvrátit. Ve 41. minutě vystihl Houska domácí rozehrávku a vyslal vpřed Vašíčka. Ten střílel z velmi dobré pozice, ale brankáře nepřekonal.

Po přestávce už se hrálo jenom na jednu bránu, byla to ta domácí. Ale Hanákům se dlouho nedařilo proměnit šance. Ve 47. minutě si Zahradníček dobře seběhl k vápnu do střelecké pozice, ale zakončil nepřesně. O pět minut později přihrával zleva Vepřek, osamocený Navrátil ze sedmi metrů z voleje přestřelil. V 55. minutě vystřídal Denise Canu Michal Ordoš a záhy o sobě dal vědět. V 57. minutě nejprve střílel zdálky nepřesně, vzápětí hlavičkoval zblízka po centru Zahradníčka kousek nad. Po hodině hry obral Vašíček o balon domácího stopera, který se nedohodl s gólmanem. Dával do prázdné, ale ne dost razantně, takže brankář se ještě stačil vrátit. Po chvíli si připravil dobrou střeleckou parketu Navrátil, ale míči dal trošku jinou faleš, než bylo třeba a střílel vedle. Tlak Sigmy rostl, domácí odolávali jen s vypětím. V 75. minutě hlavičkoval dobře k levé tyčce Vašíček, zlínský brankář předvedl ale rovněž dobrý zákrok a míč měl. O dvě minuty později vyrazili Hanáci po domácí rohu do brejku čtyři na dva, ale nepodařilo se jim akci dohrát přesně. Jedenáct minut před koncem se dostal v souboji s gólmanem k míči dřív Šindelář, ale hlavičkoval vedle. V 82. minutě už se hosté dočkali. Po závaru před domácím vápnem si po krásném centru Navrátila Ordoš zpracoval míč hrudí a pravačkou zakončil přesně – 0:1. Sigma pak kontrolovala náskok a zdálo se být rozhodnuto. Ale ještě přišla jedna šance domácích. Ve třetí minutě nastaveného času brankář Reichl vytáhl centrovaný míč na tyčku, ale na výsledku už to nic změnit nemohlo.

Reportáž z utkání

FC Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0)

Branka: 82. Ordoš. Rozhodčí: Proske – Vlasjuk, Černý. ŽK: Živulič – Houska. Diváci: 2286.
Zlín: Žukowski – Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík – Matějov (75. Holík), Živulič, Hájek – Železník (84. Malcharek), Poznar, Chmelo (64. Kurtin). Trenér Martin Pulpit.
SK Sigma: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Zahradníček (85. Falta), Houska, Cana (55. Ordoš), Plšek, Navrátil – Vašíček (76. Rolinc). Trenér Leoš Kalvoda.

| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali