Aktuality

Charvátská Nová Ves zavítala na Andrův stadion

Charvátská Nová Ves zavítala na Andrův stadion

25.03.2014 / Ostatní

Nadšení vyvolala návštěva olomouckého fotbalového stadionu u hráčů Sokolu Charvátská Nová Ves B. Fotbalisté ze IV. třídy v OFS Břeclav měli díky projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal jedinečnou šanci prohlédnout si zázemí týmu z nejvyšší domácí soutěže a ještě fandit při utkání Sigmy s Viktorií Plzeň.

„Prohlédli jsme si kompletně stadion včetně kabin a místnosti určené pro rehabilitaci, podívali jsme se i na tribuny, odkud byl skvělý výhled,“ řekl nadšeně střední záložník Sokolu Roman Daněk. „Dozvěděli jsme se i technické detaily o hřišti a stadionu. Bylo to pro nás velmi poučné a zajímavé,“ dodal útočník výkonnostního týmu Kamil Musil.

„Zázemí Sigmy se s tím naším nedá vůbec srovnat. Tady je to opravdu na profesionální úrovni. Můžeme jim jen závidět,“ neubránil se Petr Hlavatý, pravý záložník, srovnání podmínek dvou rozlišných úrovní fotbalu.

Po exkurzi nabité informacemi čekalo na tým zapojený do projektu Kopeme za fotbal stylové pohoštění v nedaleké restauraci, při němž se mimo jiné tipovalo, jak dopadne zápas domácích s favorizovanou Plzní. „3:0 pro Olomouc,“ pustil se do toho směle Roman Daněk. To jeho kolega Petr Hlavatý viděl výsledek reálněji: „Padne hodně gólů, ale skončí to remízou.“

Pak již fotbalisté Charvátské Nové Vsi splynuli na stadionu s davem fanoušků a přihlíželi utkání, ve kterém tým, jemuž fandili, utrpěl porážku 1:2.

„Projekt je fajn. Máme díky němu příležitost nakouknout do nejvyšších pater české ligy a navíc nás takové akce i více semknou a utuží kolektiv,“ vyjmenovává některé z přínosů projektu Petr Hlavatý. „Je to pro nás velice přínosné zpestření, dostaneme se do kontaktu s profesionály,“ uvědomuje si další výhodu Kamil Musil a tlumočí tak pohled celého mužstva.

Projekt Gambrinusu Kopeme za fotbal se rozjel v roce 2010. Kromě materiální podpory pro týmy od nejnižší soutěže po okresní přebor dává klubům možnost soutěžit o exkluzivní okamžiky s celky Gambrinus ligy. Kromě střetnutí s profesionály mohou také vyhrát trénink s koučem z první ligy a mnoho dalších zajímavých cen. Do projektu je v současnosti ve více než 30 regionech zapojeno téměř 300 týmů.


kopemeza230320142.jpg
kopemeza230320143.jpg
kopemeza230320145.jpg
kopemeza230320146.jpg
kopemeza230320147.jpg
kopemeza230320148.jpg
OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná