Sigma porazila Znojmo

25.05.2014 / A tým

Ve 29. kole Gambrinus ligy nastoupili fotbalisté SK Sigma Olomouc doma proti Znojmu. Hanáci důležitý zápas v boji o udržení zvládli, zvítězili 2:0 po brankách Davida Depetrise a Tomáše Chorého.

Hned v první minutě centroval zleva Depetris, ale spoluhráče před bránou nenašel. Po čtvrthodině hry si seběhl do palebné pozice Schulmeister, jeho bomba zdálky těsně minula levou šibenici. O tři minuty později hledal Schulmeister centrem zprava Depetrise, ten už měl zakončení na dlouhou nohu a míč přes obránce neprocpal. Na druhé straně zahrozil ranou zdálky Zeba, to bylo ve 25. minutě, ale nebyl přesný. Ve 30. minutě byl ve slušné pozici Depetris, střelou z otočky ovšem o kousek minul. O pět minut později už to bylo jinak. Po rohovém kopu se Depetris prosadil na zadní tyčce a Sigma vedla. Minutu před pauzou se dostával do brejku Schulmeister, obhodil si Zebu, ten ho fauloval a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Hned po pauze mohla jít Sigma do slibného brejku, přihrávku Schulmeistera na Depetrise ale stačil stoper zbrzdit, následná střela Depetrise, který se i tak dostal k míči, šla vedle. V 50. minutě střílel z tutové pozice uvnitř šestnáctky Navrátil, ale jen na střed, do rukavic gólmana. Vzápětí byl sám před bránou Schulmeister, ale z úhlu odkrytou síť netrefil. V 58. minutě zahrávali hosté přímý kop, Sigma vyrazila do brejku, Navrátil se protáhl mezi dvojicí protihráčů, ale jeho střelu vyrazil reflexivně brankář Hrubý na roh. Další tutovou šanci měl v 67. minutě Depetris, šel sám na brankáře, ale nedal, znojemský gólman svůj tým opět zachránil. V 72. minutě Varadi skóroval, ale branka nebyla uznána, přestože v bráně byl gólman i jeden ze znojemských hráčů. Vzápětí byl v dobré pozici Navrátil, ale střela mu nesedla. Další šance přišla v 78. minutě, na centr Pospíšila si vyskočil Chorý, hlavou trefil pravou tyčku. Pět minut před koncem už Hanáci střeleckou smůlu druhého poločasu protrhli. Po akci dvou střídajících hráčů. Zahradníček pláchl po levém křídle, našel nabíhajícího Chorého a bylo to 2:0.

SK Sigma Olomouc – 1. SC Znojmo 2:0 (1:0)

Branka: 35. Depetris. Rozhodčí: Příhoda – Kordula, J. Paták. ŽK: Pospíšil, Varadi – Zeba, Reljić, Buchta. ČK: 44. (po 2. ŽK) Zeba. Diváci: 8311.
SK Sigma: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek – Varadi, Pospíšil, Houska, Navrátil (82. Navrátil) – Schulmeister (62. Zahradníček), Depetris (73. Chorý). Trenér Ladislav Minář.
Znojmo:  Hrubý – Hříbek, Buchta, Hnaníček, Mudra – Helísek, Lacko, Reljić, Zeba, Cihlář (82. Gál-Andrezly) – Crnkić. Trenér Leoš Kalvoda.

Střely na: 7:0
Střely ven: 8:6
Rohy: 5:4
Fauly: 14:16
Ofsajdy: 3:0

Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval