Rolinc dal první ligový gól doma

26.03.2014 / A tým

Útočník SK Sigma Olomouc Jakub Rolinc (1992) má za sebou druhý pro něj poněkud zvláštní zápas. Stejně jako v Jablonci dal i doma proti Plzni Kuba gól, ale v obou případech z něj velkou radost mít nemohl. Spíš rozpačitý dojem, Sigma obě utkání prohrála těsně 1:2, takže ani jedna z branek, které zatím na jaře Rolinc dal, neznamenala bodový zisk. "Strašný pocit, dvakrát po sobě jsem dal gól a nic to neznamenalo," řekl Jakub Rolinc.

Stejně jako ve druhém poločase v Jablonci jste byl i v neděli doma proti Plzni vpředu spolu s Davidem Depetrisem. A gól jste dal po jeho pasu, spolupráce vám svědčí.
Mně to vyhovuje, když hrajeme na dva, než být v útoku sám. Když jste tam sám, tak je to pro útočníka strašně těžké. Ten gól mi sedl pěkně, věděl jsem, jak to chci udělat.

Vy jste tam měl podobnou situaci ještě pár minut před gólem. Co tam chybělo?
Myslím, že mi to tam podklouzlo, dal jsem si balon špatně.

Zápas proti Plzni se Sigmě herně vcelku podařil, horší jste nebyly, chvílemi úřadujícího mistra přehrávali.
Chtěli jsme na od začátku nalézt, nenechat je rozehrávat, donutit je nakopávat. To jsme plnili, ale ve druhém poločase jsme odpadli a už to nebylo ono, už jsme nebyli tak aktivní. Nastoupili jsme v mladé sestavě a málem se nám to vyplatilo.

Zase jste dal gól a znovu jste prohráli jedna dva.
Nevím, co k tomu má dodat. Je to zase na nic. Strašný pocit, dvakrát po sobě jsem dal gól a nic to neznamenalo. Doufám, že budu nastupovat i v dalších zápasech a dám už i nějaké góly, které budou znamenat body.