5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava 5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava

Aktuality

UEFA chválí Olomouc. Šampionát bude skvělý!

UEFA chválí Olomouc. Šampionát bude skvělý!

26.03.2014 / Ostatní

Dnešní hvězdy, zítřejší superhvězdy. Právě takové mottem vystihuje akci, kterou bude hostit příští rok v červnu také Olomouc. Mladí reprezentanti se utkají na Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let také na Andrově stadionu v Olomouci.

Komise UEFA (Unie evropských fotbalových asociací) přijela do Olomouce jednak zkontrolovat stav stadionu, na němž se budou hrát jednotlivá utkání šampionátu, ale především setkat se s představiteli města a kraje.

„Mohu říct, že mám po našem setkání velmi pozitivní dojmy. Cítím, že v Olomouci panuje skutečně dobrý vztah k fotbalu, a to jak na úrovni radnice, tak na úrovni kraje, a právě to je pro nás opravdu klíčové,“ uvedl po jednání zástupce UEFA Peter Nordenström. Pokud jde o Andrův stadion, konstatovali zástupci UEFA i české fotbalové asociace, že stadion je velmi kvalitní a po dobudování západní tribuny a zázemí bude splňovat všechny potřebná kritéria pro významná mezistátní utkání. Primátor města Olomouce Martin Major deklaroval připravenost podílet se na nákladech dobudování hlavního stadionu i tréninkového areálu v Řepčíně. „O této podpoře už rozhodla městská rada, návrh musí projít ještě zastupitelstvem. Každopádně máme zájem na tom, aby naše sportoviště prošlo modernizací a abychom mohli nejen v případě tohoto šampionátu, ale i v dalších letech hostit špičková mezistátní utkání,“ doplnil primátor Martin Major.

„Nyní končí jedna z přípravných fází šampionátu a začíná další, v níž musíme dotáhnout k realizaci všechna potřebná opatření,“ uvedl předseda organizačního výboru Fotbalové asociace ČR Petr Fousek. V nejbližších měsících už tedy půjde o faktické kroky, které připraví v Olomouci půdu pro konání druhého nejvýznamnějšího svátku reprezentačního fotbalu, jaký se na starém kontinentu odehrává. Představitelé UEFA ujistili přítomné, že na šampionátu budou hrát skutečně ti nejlepší fotbalisté, z nichž velmi pravděpodobně brzy vyrostou hvězdy první třídy. „Byli bychom moc rádi, kdyby se šampionát neodehrával jen na stadionu, ale kdyby jím žilo i toto krásné historické město a celé okolí,“ dodal na závěr setkání Peter Nordenström.OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná