Sigma dala Slavičínu šestku a postupuje

26.07.2014 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc splnili postupovou pohárovou povinnost. Hanáci vyhráli utkání 1. kola Poháru České pošty ve Slavičíně vysoko 6:0. Po dvou brankách dali Adam Varadi a Václav Vašíček. Ve 2. kole bude hrát Sigma ve Velkém Meziříčí (středa 13. srpna, 17.00).

Sigma nastoupila poprvé v nových dresech pro novou sezonu. A trošku déle v nich čekala na premiérovou branku. Přitom tlak a hodně šancí měli Hanáci ve Slavičíně hned od první minuty. Krátce po začátku zápasu domácí gólman vyrazil Plškovu dobře mířenou hlavu z rohového kopu. Ve 14. minutě brankář Talčík vyrazil centr zleva jen před sebe, Plšek zamířil do prázdné, na brankové čáře zasáhl jeden z obránců. Balon se dostal k Varadimu, ale i toho vychytal jeden ze slavičínských zadáků. Hrálo se na jednu bránu, ale hostům chyběla přesnost. Varadi střílel nad, hlavičku Vašíčka k tyčce brankář chytil, stejně tak hlavu Dreksy po rohovém kopu. Po půl hodince hry střílel zdálky o kousek vedle Houska. Pak přišla první střela domácích mezi tyče. Po přímém kopu hlavičkoval Školník, brankář Reichl předvedl dobrý zákrok a vyrazil. Další nebezpečné útoky do pauzy zastavily ofsajdy, nebo hra rukou ve vápně, ta se ale ani v jednom ze dvou případů nepískala.

Po přestávce už Sigma gólový recept našla. Ve 46. minutě se uvolnil Plšek a na jeho bombu pod břevno domácí brankář neměl. Druhý gól přidal v 57. minutě po výtečném centru Navrátila krásnou hlavičkou Varadi. V 66. minutě se trefil Vašíček parádně do šibenice a bylo to o tři. Ale nebylo to všechno. V 71. minutě našel dobrou přihrávku Zahradníček Vašíčka – 4:0. O pět minut později dal pátou branku Varadi, po přímém kopu zakončoval patičkou. V 85. minutě odstoupil pro zranění obránce Hála, Sigma už měla vyčerpaná všechna střídání, takže dohrávala v deseti. A čtyři minuty před koncem se po centru Plška prosadil hlavou i střídající Rolinc.

„Jasný zápas to nebyl. Dokud měl Slavičín síly, tak jsme měli problém se tam dostat. Ale musím říct, že jsme měli už v prvním poločase několik vyložených šancí, mohly tam být i dvě penalty za ruky. Samozřejmě jsme měli dát ty branky z jiných situací, hlavně z těch, které jsme nedohráli. Ve druhém poločase už to bylo lepší, domácí pak odpadli. Ale branky jsme dali po pěkných vypracovaných akcích,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

FC TVD Slavičín – SK Sigma Olomouc 0:6 (0:0)

Branky: 57. a 76. Varadi, 66. a 71. Vašíček, 46. Plšek, 86. Rolinc. Rozhodčí: L. Kneisl – Z. Kneisl, Chlevišťan. ŽK: Švach – Plšek, Vašíček. Diváci: 600.

SK Sigma: Reichl - Hála, Dreksa, Škerle, Vepřek - Varadi, Houska, Plšek, Schulmeister (62. Cana), Navrátil (67. Zahradníček) – Vašíček (73. Rolinc). Trenér Leoš Kalvoda.

Střely na: 3:14
Střely vedle: 2:8
Rohy: 2:9
Fauly: 12:20
Ofsajdy: 1:4

Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval