Devatenáctka SK Sigma porazila Plzeň

27.04.2014 / SCM

Ve 34. kole celostátní ligy dorostu hrál tým SK Sigma Olomouc U 19 na stadionu v Řepčíně proti Plzni. Devatenáctka byla celé utkání lepší, soupeři nedovolila téměř nic a zvítězila tři jedna.

Sigma šla za vítězstvím hned od začátku. Už v 1. minutě trefil Vichta tyčku, míč se odrazil ke Kalvachovi, jeho bombu tlumil brankář hostů nadvakrát. Domácí měli velkou převahu, ale nedařilo se jim proměnit šance. V 18. minutě trefili podruhé tyčku, tentokrát to byl Kováč. Ve 37. minutě už se povedlo. Vichta se uvolnil ve vápně a trefil se dobře – 1:0.

Pět minut po přestávce vyslal Kalvach kolmičkou mezi obránu Yunise. Ten si pokryl míč, prostřelil gólmana a bylo to 2:0. V 61. minutě nacentroval zleva Vichta, Yunisovi v tutové pozici zůstal míč pod nohou a pak už mu stačil střelu zblokovat protihráč. Při další akci Yunis trefil brankáře. Hosté se sice o něco směrem dopředu pokoušeli, ale brankář Neuer byl prakticky bez práce. A Sigma pořád chtěla přidat další góly. Což se povedlo. V 79. minutě poslal Kalvach přesný pas do prostoru pro Yunise. Ten se uvolnil, nacentroval zprava před bránu a Danis oslavil návrat po zranění gólem. Tři minuty před koncem dali hosté, kterým Sigma ze hry nedovolila nic, po přímém kopu čestný gól.

SK Sigma Olomouc U 19 – Plzeň U 19 3:1 (1:0)

Branky: 37. Vichta, 50. Yunis, 79. Danis. Rozhodčí: Antoníček – Pochylý, Dubravský. ŽK: Vichta – Doležal. Diváci: 80.
SK
 Sigma U 19: Neuer (87. Prokop) – Seibert (64. Banovec), Řehák, Kotouč, Kováč – Bzirský, Weinlich, Kalvach, Vichta (71. Danis) – Žák (78. Fišer), Yunis (81. Havlíček). Trenéři Augustin Chromý a Lukáš Staroba.