Sigma má další tři body

27.09.2014 / A tým

Domácí úkol v podobě tří bodů splnili fotbalisté SK Sigma Olomouc. Hanáci nastoupili doma v utkání 8. kola FN ligy proti Mostu. A neměli to lehké. Dvakrát prohrávali, ovšem stačili nepříznivý vývoj otočit.

Hanáci šli do zápasu s jasným cílem získat všechny body. Už v 1. minutě kopali roh, ale nic z toho nebylo. O pět minut později sehráli domácí dobře brejk, Vašíček přihrával, Houska pouště za sebe Zahradníčkovi, ale tomu chyběl k zakončení krok. Pak se osmělili také hosté, kopali dva rohy, ale bez ohrožení branky. V 15. minutě střílel Zahradníček zdálky vedle. O pět minut později centroval zleva Vepřek a Vašíčkovi nechybělo k zakončení hlavou mnoho. Ve 26. minutě se stav měnil. Rozhodčí pustil zákrok na Navrátila, na pomezního se zlobili diváci, že neodmával ofsajd a Mlika svou šanci proměnil. Z úhlu prostřelil Reichla. Srovnáno bylo záhy. Ve 33. minutě se po rohovém kopu trefil Vašíček. V závěru poločasu ještě Sigma měla výhodu dvou přímých kopů, ale stav se neměnil.

Krátce po přestávce přišly šance Sigmy. V 50. minutě po kolmici Housky střílel Vašíček, brankář míč vyrazil na roh. Minutu poté zakončoval sám před bránou Navrátil, jeho ránu z voleje brankář vykopl. V 58. minutě trenér Leoš Kalvoda posílil ofenzivu, Vašíčka vystřídal Chorý, Canu Ordoš. V 67. minutě trefil Mlika centrem Zahradníčka, zařval u toho ruka a hlavní rozhodčí Houdek odpískal pokutový kop. Ten proměnil Kurtaj. Po čtyřech minutách bylo srovnáno. Houska vyslal dopředu Chorého, ten zleva nacentroval. Před bránou si Ordoš zpracoval mič, sekl si obránce a zavěsil. O pět minut později Sigma vedla. Victora si obhodil Hála, byl faulován a také Sigma kopala penaltu. Tu Plšek proměnil – 3:2. Dvě minuty před koncem sundal Veselinovič Housku a dostal červenou. V poslední minutě se ocitl za obranou Ordoš, ale brankář hostů vyběhl včas a tutovku zmařil.

Reportáž z utkání

SK Sigma Olomouc – FK Baník Most 1909 3:2 (1:1)

Branky: 33. Vašíček, 72. Ordoš, 77. (pen.) Plšek - 26. Mlika, 68. (pen.) Kurtaj. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Fišer. ŽK: Hála, Vašíček, Cana, Rajnoch – Nguyen, Avdič. ČK: 88. Veselinovič. Diváci: 2263.
SK Sigma: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Zahradníček (72. Javůrek), Houska, Cana (58. Ordoš), Plšek, Navrátil – Vašíček (58. Chorý). Trenér Leoš Kalvoda.
Most: Divković – Avdić, Nguyen, Běloušek, Santos (79. Petráček) – Řehák, Kurtaj (82. Jakovljevič), Schůt, Veselinović – Mlika, Surynek (68. Procházka).

Střely na: 6:2
Střely vedle: 3:1