Aktuality

Denis Cana: Jsem rád, že hraju v základu. Jsem velice šťastný

Denis Cana: Jsem rád, že hraju v základu. Jsem velice šťastný

27.11.2014 / A tým

V posledním letošním mistrovském utkání budou hrát fotbalisté SK Sigma Olomouc doma proti Varnsdorfu. Sobotního soupeře Hanáků zná velmi dobře záložník Denis Cana, právě ve Varnsdorfu působil tři sezony před letním příchodem do Sigmy. „Věřím, že přijde dost diváků. Protože jsme na prvním místě, mohli bychom vyhrát a být půlmistry, rádi bychom, aby se nám to podařilo. Myslím si, že by fanoušci, kteří nás podporovali celou dobu, měli přijít a tak si to s námi užít,“ řekl Denis Cana.

Poslední zápas podzimu hraje Sigma v sobotu doma proti Varnsdorfu. To je soupeř, kterého vy dobře znáte, na Hanou jste přišel právě odtud.
Myslím, že nás čeká hodně těžké utkání. Varnsdorf je na druhé pozici, není to náhoda. Znám to mužstvo dobře, jsou tam kvalitní hráči, které vede kvalitní trenér. To mužstvo je dlouho pohromadě, takže určitě budou sehraní. A budou mít u nás určitě motivaci, můžou se dostat na první příčku. Je to pro ně výzva. Myslím si, že to bude hodně dobrý zápas, je to mužstvo, které chce hrát fotbal, myslím, že to pro diváky bude zajímavé utkání.

Můžete tedy trenérovi Kalvodovi poradit jak na Varnsdorf nebo se ten tým od vašeho odchodu nějak změnil?
Nějaké větší změny tam nejsou. Odešli jen dva hráči, kapitán Kotiš do Hradce a já do Sigmy. Nějací noví hráči tam přišli, ale moc se to nezměnilo. Kostra týmu zůstala a pořád hraje spolu. A je to vidět, hrají stejně dobrý fotbal jako dříve.

Jste s bývalými spoluhráči v kontaktu?
Ano. Za ty roky jsem si tam udělal kamarády. Samozřejmě že nějaké hecování už bylo, ale na hřišti půjdou žerty stranou.

Výhodou pro vašeho sobotního soupeře může být to, že zatímco Sigma musí, tak on může.
Jsou tým, na který není žádný tlak, budou odhodlaní.

Je pro vás rozdíl hrát za Sigmu a za Varnsdorf?
Pro mě nějaký velký rozdíl není. Sigma je samozřejmě o hodně větší klub, ale zrovna hrajeme druhou ligu, kterou moc dobře znám. Tlak je tady trošku větší. Ale soupeře znám, tu soutěž hraju dlouho, takže pro mě to nějaký velký rozdíl není. Spíš to bylo těžké na začátku sezony, že spadli z první ligy, pak to bylo o něčem jiném. Bylo to na začátku vidět, že nám chybělo, než jsme se jako tým adaptovali na druhou ligu. A po nějaké době už kluci viděli, o čem to je, začali jsme vyhrávat a je to, jak má být.  Ale samozřejmě chceme ten sobotní zápas zvládnout, abychom měli před dovolenou nějaký náskok.

Všechno se nakonec otočilo, začalo se dařit týmu, i vám, hrajete v základní sestavě. Jak se vám v Olomouci líbí?
Jsem strašně spokojený, že jsem v takovém kádru, který je, musím říct, velice kvalitní. Jsem rád, že hraju v základu. Jsem velice šťastný. Fanoušci jsou tady dobří, ukazují to pořád.

Zmínil jste, že si Sigma už na styl druhé ligy zvykla. Bylo to vidět i v zápasech v Karviné nebo Frýdku, kde se muselo bojovat o body na terénech, které v nejvyšší soutěži nejsou?
Právě na to jsem myslel. Druhá liga je spíš o tom bojování. Takové terény budou i na začátku jara, takových bude hodně. Hlavně jsme se soupeřům vyrovnali v soubojích, to bylo vidět v Karviné, kde byl terén na hranici regulérnosti. Ale bojovali jsme o to, nešlo hrát kombinační fotbal. Bylo to vidět hlavně v těchto dvou zápasech, v Karviné a ve Frýdku. To bylo jen o bojovnosti, soubojích a běhání, hřiště nebylo takové, že bychom se mohli prosadit kombinační hrou.

Takže říkáte, že na takové terény se musíte připravit i v úvodu jara?
Asi budou všude podobné. Doma terén bude v pohodě, ale venku to bude podobné jako ve Frýdku.

Když budete hrát doma, tak to bude lepší pro vás, ale také vlastně výhoda pro soupeře.
Bude. Vím, že se sem každý těší hrát, protože takových stadionů není moc. Je to nádherný stadiony, tady bude hřiště určitě dobré. Takže každý se sem bude těšit. Dobrý terén vyhovuje nám, protože chceme hrát kombinační fotbal, ale také soupeři, kteří sem přijedou. Také jim se hraje lépe na dobrém hřišti a mají tady větší motivaci.

Věříte, že na sobotní poslední domácí zápas přijde na Andrův stadion víc lidí než na předchozí utkání?
Věřím, že přijde. Protože jsme na prvním místě, mohli bychom vyhrát a být půlmistry, rádi bychom, aby se nám to podařilo. Myslím si, že by fanoušci, kteří nás podporovali celou dobu, měli přijít a tak si to s námi užít.
A tým - další aktuality:

Lukáš Juliš: Dva góly hned v prvním utkání? To si musíte vysnítLukáš Juliš: Dva góly hned v prvním utkání? To si musíte vysnít
| 15.02.2020
Úspěšný start do jara. Sigma v Teplicích zvítězila 3:1Úspěšný start do jara. Sigma v Teplicích zvítězila 3:1
| 15.02.2020
Sestava SK Sigma proti TeplicímSestava SK Sigma proti Teplicím
| 15.02.2020
Ladislav Minář: Sigma by měla být ve Skupině o EvropuLadislav Minář: Sigma by měla být ve Skupině o Evropu
| 13.02.2020
21. kolo: Sigma začne jaro v Teplicích21. kolo: Sigma začne jaro v Teplicích
| 13.02.2020
David Houska: Tým je odhodlaný stoupat tabulkou výšDavid Houska: Tým je odhodlaný stoupat tabulkou výš
| 13.02.2020
Trenér Látal: Příprava proběhla podle našich představTrenér Látal: Příprava proběhla podle našich představ
| 13.02.2020
Pojď se Sigmou do divadlaPojď se Sigmou do divadla
| 12.02.2020
Souhrn zimní přípravy A-týmuSouhrn zimní přípravy A-týmu
| 10.02.2020
Mojmír Chytil: Fotbal miluji, proto jsem se k němu vrátilMojmír Chytil: Fotbal miluji, proto jsem se k němu vrátil
| 10.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná