Sigma si prožila zmar, prohrála vysoko 0:5 …

28.03.2014 / A tým

Zápas 22. kola Gambrinus ligy se fotbalistů SK Sigma Olomouc krutě nevyvedl. V Jihlavě prohráli vysoko nula ku pěti.

Utkání pro Sigmu začalo špatně. V 11. minutě trefil odražený míč po standardce Josl tak, že brankář Blaha neměl šanci. O osm minut později hlavičkoval na druhé straně Varadi po rohovém kopu, ale o kousek minul odkrytou pravou tyčku. Ve 24. minutě po druhém rohovém kopu Sigmy zakončoval přes hlavu Depetris, překonaného gólmana zastoupil na brankové čáře Šourek a míč odhlavičkoval pryč. Domácí se snažili hrozit z rychlých kontrů a ještě do pauzy se jim jeden povedl. Ve 39. minutě se individuálně prosadil Harba a bylo to 2:0. Nic na stavu nezměnila ani série tří olomouckých rohů krátce před přestávkou.

Jestli Sigma chtěla ještě něco s výsledkem udělat, tak to nevyšlo. Domácí se totiž tři minuty po přestávce prosadili po přímém kopu a bylo prakticky rozhodnuto. Prohru v ostudu potom proměnily další dva jihlavské slepené góly v 69. a 70. minutě.

Vysočina Jihlava - SK Sigma Olomouc 5:0 (2:0)
Branky: 39. a 49. Harba, 11. Josl, 69. Jungr, 70. Kučera. Rozhodčí: Paták - Blažej, Peřina. ŽK: Škerle, Svozil (oba O.). Diváci: 3459.

Jihlava: Hanuš - Mikula, Šourek, Krejčí, Josl - Kukol, Jánoš, Jungr (77. Koloušek), Kučera, Vaculík (84. Kosak) - Harba (75. Přeučil). Trenér Petr Rada.
SK Sigma Olomouc: Blaha - Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle (32. Schulmeister) - Navrátil, Houska, Pospíšil, Javůrek - Depetris (62. Zahradníček), Rolinc (52. Chorý). Trenér Zdeněk Psotka.

Střely na: 8:3
Střely vedle: 5:6
Rohy: 4:7
Fauly: 12:12
Ofsajdy: 4:1

Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval
| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali