Vašíček: Doufám, že forma přišla v pravý čas

28.07.2014 / A tým

V minulé sezoně patřil útočník Václav Vašíček k nejlepším střelcům nejvyšší soutěže. Hostoval ve Znojmě a nastřílel rovných deset branek. Do přípravy se vrátil zpět na Hanou, ale celé přípravné období na vstřelenou branku čekal. Dočkal se. V sobotním pohárovém utkání ve Slavičíně dal dvě ze šesti branek SK Sigma Olomouc, když zvlášť ta první zdálky do šibenice byla moc povedená. „Doufám, že jsme se tím výsledkem naladili na první kolo, které hrajeme na Žižkově,“ řekl Václav Vašíček.

Ve Slavičíně Sigma pohárový zápas vyhrála vysoko 6:0. Ale po prvním poločase to bylo bez branek, takže to nebylo tak lehké?
Bylo to obtížné. Hlavně do prvního gólu. Bylo to o prvním gólu, ten jsme dali až na začátku druhé půle. Reichy nás vzadu podržel, domácí tam měli nějaké nebezpečné standardky. Ale vzadu jsme to zvládli s nulou. Do druhého poločasu vstoupili výborně, dali rychlou branku a potom už to bylo zcela v naší režii.

Pak už jste si se soupeřem tak trochu pohrávali, mohli jste dát mnohem více branek než šest. Vy sám jste byl třeba úplně sám před brankářem.
Domácí už to potom otevřeli, za bezbrankového stavu nebo při vedení jedna nula je to ještě takové zrádné, soupeři se může něco podařit. Ale jak jsme přidali další góly, tak už to byla spíš taková exhibice, už se to dohrávalo. A dalo se na to dívat.

Útočník potřebuje dávat góly, aby byl v pohodě. Vám se podařilo dát v poháru dvě branky, když v přípravě jste se neprosadil ani jednou. Přišla forma v pravý čas?
Myslím, že ano. Vždycky je to tak, že v přípravě nedávám skoro žádné góly, už si fakt nepamatuju, kdy jsem dal v přípravě nějaký pořádný. Jsem hrozně rád, že mi to tam spadlo. Doufám, že jsme se tím výsledkem naladili na první kolo, které hrajeme na Žižkově.