Aktuality

15. kolo: Sigma hraje doma s Varnsdorfem

15. kolo: Sigma hraje doma s Varnsdorfem

28.11.2014 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc zakončí poslední listopadovou sobotu podzimní část sezony. Hanáci doma na Andrově stadionu dohrávají odložený zápas 15. kola FN ligy proti Varnsdorfu. A rádi by se s podzimem a fanoušky, kteří tým celou půlsezonu vytrvale podporovali, rozloučili plným bodovým ziskem.

Sigmu na závěr podzimu nečeká lehké utkání. „Varnsdorf jsem viděl hrát, musím říct, že patří k nejlepším týmům soutěže. Není na ně vyvíjen žádný tlak, hrají v naprosté pohodě. Nejsou v situaci, že by za každou cenu museli postoupit, umístění si rok od roku zlepšují, loni tuším skončili čtvrtí, teď jsou na postupovém místě, na kterém už po podzimu zůstanou. Sílu soupeře musíme respektovat, jsou v určité pohodě,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Leoš Kalvoda. „My hrajeme doma a samozřejmě se chceme s podzimní sezónou i našimi diváky rozloučit vítězstvím tak, abychom my zůstali na prvním místě,“ podotkl Kalvoda.

Po dvou zápasech venku na ne příliš dobrých terénech čeká Kalvodův tým opět zápas na kvalitním hřišti. „Myslím, že by diváci mohli vidět dobrý fotbal, protože my i Varnsdorf chceme hrát fotbal a tomu by terén mohl prospět. Ne, jak to bylo v Karviné nebo ve Frýdku,“ řekl Kalvoda.

Tým Sigmy zřejmě půjde do zápasu v kompletním složení. „Uvidíme, jak to bude. Vepřek netrénoval, Hála začal včera, Škerle je zraněný. Jinak jsou všichni, kromě těch tří rekonvalescentů, v pořádku,“ uvedl Kalvoda.

Kouč Sigmy věří, že na Andrův stadion přijde více diváků než obvykle. „Věřím, že ano. Rádi bychom fanoušky na zápas pozvali, protože věřím, že by to mohl být hezký fotbal. Je to poslední utkání, diváci nám celý podzim pomáhali, teď je potřebujeme zase. Když se dívám z okna tak sice počasí fotbalu moc nenahrává, i když terén bude dobrý. Ale jsou tady kryté tribuny, takže věřím, že by nás fanoušci mohli přijít povzbudit,“ podotkl Kalvoda.

Počasí
Podle serveru chmi.cz bude v den zápasu okraj tlakové výše nad Ruskem zasahovat až na naše území. Mělo by být převážně zataženo nízkou oblačností, ojediněle slabé sněžení. Jen ojediněle skoro jasno. Nejvyšší teploty 0 až +3 °C, na horách kolem -2 °C. Mírný východní vítr 2-5 m/s. Rozptylové podmínky: nepříznivé nebo mírně nepříznivé.

Novinky ve Fanshopu
V nové sezoně hraje SK Sigma Olomouc v nových dresech, ty samozřejmě můžete ve Fanshopu zakoupit. Stojí 990 korun s předním potiskem, záda vám, mimo den zápasu, vyhotoví na počkání, číslo i jméno za šedesát korun. V nabídce jsou zatím velikosti XL, L, M a S, další budou následovat.
Na novou sezonu připravil Fanshop také novou šálu. Je dvoubarevná, jak jinak modrobílá. Z jedné strany s nápisem SK Sigma Olomouc, z druhé je motto 54. Hanáckého pluku „Držte se, Hanáci. Tímto vzdáváme statečným legionářům hold. Z obou stran je letopočet 1919, tedy rok založení našeho klubu, 95. narozeniny měla Sigma v září. Což také připomíná hvězda s pětadevadesátkou v čísle každého dresu našich hráčů. Zpět k šále – je v prodeji za 250 korun.
V nabídce má Fanshop také dva druhy náušnic a odznáček. Náušnice za jednotnou cenu 130 korun, odznáček za 80. V prodeji je také plakát SK Sigma, stojí 30 korun. V prodeji má fanshop zimní čepice, dva druhy – modrá, ta je oboustranná a černá, stojí 220 korun. Zakoupit si můžete také minidres za 90 korun.
Poslední novinkou jsou Sigmácký kalendář, ten stojí 100 korun a týdenní diář, který je v prodeji za 200 korun.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ, další sektory budou pořadatelé připraveni otevřít operativně v případě potřeby. Naši fanoušci vozíčkáři mají svá místa na jižní tribuně jako vždycky připravená. Brány stadionu i pokladny otvíráme hodinu před výkopem.

Vstupenky
Lístky v nové sezoně jsou na Sigmu levnější než v minulé. Na kryté sezení stojí vstupenka 80 korun, na nekryté 60. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Zápasový bulletin – opět slosovatelný
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin SigmaFotbal. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu SigmaFotbal najdete exkluzivní informaci o chystané knize trenéra Petra Johna Uličného, obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, spoustu statistik, na plakátu je obránce Martin Hála. Je opět slosovatelný, můžete získat jeden z deseti poukazů do Galerie Šantovka v hodnotě 500 korun.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
Jak můžete také soutěžit?
- v týdnu před utkáním probíhá losování o lístky na Rádiu Haná.
- přímo před utkáním probíhá před Fanshopem kvalifikace Rádia Haná, ta posune dva nejlepší ke kopání s Olomouckým deníkem v poločase o 500, 1000 nebo 3000 Kč.
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček, Houska, Cana, Plšek, Navrátil – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda.
Varnsdorf: Porcal – Zieris, Kouřil, Landovský – Breite, Janoušek, Daníček, Jurča, Tvaroha, Rudnytskyy – Martan. Trenér Zdenko Frťala.

Utkání SK Sigma Olomouc – Varnsdorf se hraje v sobotu 29. listopadu od 14.00 (rozhodčí Jech – Pospíšil, Zeman). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

Dva hráči Sigmy si zahráli na EURU do 19 letDva hráči Sigmy si zahráli na EURU do 19 let
| 22.07.2019
Radek Látal a Ismar Tandir poprvé v lize za SigmuRadek Látal a Ismar Tandir poprvé v lize za Sigmu
| 22.07.2019
Předprodej na Zápas století pro držitele permanentek již dnes Předprodej na Zápas století pro držitele permanentek již dnes
| 22.07.2019
Ohlasy: SK Sigma Olomouc - FC Fastav ZlínOhlasy: SK Sigma Olomouc - FC Fastav Zlín
| 20.07.2019
Premiéra trenéra Látala vítězná. Sigma zdolala ZlínPremiéra trenéra Látala vítězná. Sigma zdolala Zlín
| 20.07.2019
Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
| 20.07.2019
Informace pro fanoušky k zítřejšímu utkáníInformace pro fanoušky k zítřejšímu utkání
| 19.07.2019
Trenér Látal: Zlínu se musíme vyrovnat především v soubojích Trenér Látal: Zlínu se musíme vyrovnat především v soubojích
| 19.07.2019
Tři hráči odchází na hostování do 2. ligyTři hráči odchází na hostování do 2. ligy
| 19.07.2019
Hráči A-týmu navštívili malé fotbalisty a fotbalistkyHráči A-týmu navštívili malé fotbalisty a fotbalistky
| 18.07.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná