Devatenáctka rozhodla ve druhé půli

29.03.2014 / SCM

Ve 29. kole celostátní ligy dorostu porazil tým SK Sigma Olomouc U 19 doma Pardubice vysoko pět nula. Po dvou brankách nastříleli Jakub Yunis a Dominik Fišer.

Sigma mohla rozhodnout už v prvních patnácti minutách. V tomto časovém úseku byl ve třech vyložených šancích Vichta, ale překonat pardubického brankáře se mu nepodařilo. Další tutovky následovaly, Yunis dal hlavou po přímém kopu vedle, pak se proháčkoval před brankáře, ale už ho nestačil prostřelit. Nepovedlo se to ani Jemelkovi nebo znovu Yunisovi v závěru poločasu.

Po přestávce už se ale Sigma prosadila. Ve 46. minutě si Yunis udělal i brankáře a dával do prázdné. O dvě minuty později po rohu Weinlicha hlavičkoval Yunis do břevna, míč dorazil Kotouč a bylo to 2:0. V 51. minutě se trefil parádně levačkou k pravé tyčce Fišer. Osmiminutovou gólovou smršť ukončil v 54. minutě Yunis. Po faulu na Kalvacha kopal penaltu. Tu mu brankář vyrazil, ale Yunis pohotově poslal balon do sítě. V 69. minutě přidal pátou branku Fišer. Víc šancí už domácí neproměnili, i když jich ještě v závěru měli dost.

Sigma se v prvním poločase neprosadila, ale ve druhém už to bylo jinak. „Nebyla to jen trpělivost. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a zjednodušili hru. Asi jsem musel být ostřejší, ale některé věci jsme si v kabině vyříkali. Není možné, aby si to hráč před prázdnou brankou ještě dával na druhou nohu, není možné, abychom šli čtyřikrát sami na branku a stříleli to na bližší tyč a někam vedle, není možné, abychom neskórovali z deseti standardek. To jsou věci, které se musí hrát. Protože kdybychom hráli se silnějším soupeřem, tak se nám to hrubě nevyplatí,“ řekl trenér SK Sigma Augustin Chromý. „Ve druhém poločase kluci hru zjednodušili, zrychlili a najednou to přišlo. Kdybychom proměnili šance už v prvním poločase, tak jsme mohli odehrát jednodušší zápas. Samozřejmě mě ten výsledek těší, jako každé vítězství,“ podotkl.

SK Sigma Olomouc U 19 – Pardubice U 19 5:0 (0:0)

Branky: 46. a 54. Yunis, 51. a 69. Fišer, 48. Kotouč. Rozhodčí: Paták – Kubica, Dorušák. ŽK: Kotouč, Kalvach – Kopecký. Diváci: 80.
SK Sigma U 19: Neuer – Seibert, Kotouč, Řehák, Jemelka (42. Kováč) – Fišer (79. Banovec), Weinlich, Kalvach (59. Bala), Bzirský (71. Stanečka), Vichta – Yunis (65. Havlíček). Trenér Augustin Chromý a Lukáš Staroba.

I takové zápasy jsou, řekl Lukáš StarobaI takové zápasy jsou, řekl Lukáš Staroba
| 27.09.2016
Mladší dorost SK Sigma neměl venku potížeMladší dorost SK Sigma neměl venku potíže
| 26.09.2016
SK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl VoleskýSK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl Voleský
| 24.09.2016
Mladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou StredouMladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou Stredou
| 21.09.2016
Staroba: Nebylo to jednoduchéStaroba: Nebylo to jednoduché
Devatenáctka SK Sigma zvítězila venkuDevatenáctka SK Sigma zvítězila venku
| 19.09.2016
Mladší dorost SK Sigma doma jen s remízouMladší dorost SK Sigma doma jen s remízou
Jsme rádi, že se útočníkům daří, řekl StarobaJsme rádi, že se útočníkům daří, řekl Staroba
| 14.09.2016
Stoper Neuer rozhodl o výhře repre U 18Stoper Neuer rozhodl o výhře repre U 18
| 12.09.2016
SK Sigma U 19 s další jasnou výhrou, Voleský dal hattrickSK Sigma U 19 s další jasnou výhrou, Voleský dal hattrick