Depetris: Musíme vyhrát a čekat

29.05.2014 / A tým

V prvním a posledním domácím utkání jarní části sezony se střelecky prosadil slovenský reprezentant David Depetris. V neděli trefou po rohu Honzy Javůrka nasměroval tým SK Sigma Olomouc k tříbodovému zisku v utkání proti Znojmu (2:0). „Měl jsem hodně šancí, alespoň tu jednu jsem proměnil,“ řekl Depetris.

Domácí zápas proti Znojmu jste zvládli. Jak moc to bylo těžké?
Bylo to těžké. Věděli jsme, že to je naše skoro poslední šance. Jsme rádi, že jsme to zvládli. A teď se musíme soustředit na poslední zápas.

Po dlouhé době jste dal zase gól, měl jste navíc ještě hodně dalších šancí.
To ano. Měl jsem tolik šancí, kolik snad za celou dobu od prvního jarního kola ne. Dal jsem jeden gól, důležitý, mohl jsem přidat i další. Šancí jsem měl hodně, ale dozadu se nemůžeme dívat, musíme jít dopředu.

Asi největší šanci jste měl ve druhém poločase, to jste šel sám na bránu.
Popravdě už jsem neměl moc sílu, trošku už mě chytaly i křeče. Ale i tak bych to měl samozřejmě proměnit.

Jak moc vám zkazilo radost to, že Bohémka vyhrála?
Bohužel to pro nás není dobrý výsledek. Po prvním poločase prohrávali nula jedna, asi pak chlapci trošku přidali ve druhém … No nic. My musíme vyhrát a nemáme to ve vlastních rukách. Musíme vyhrát a čekat, aby Bohemians nevyhráli.

V 73. minutě jste střídal. Jak se cítíte? Je pořád znát tréninkové manko ze zimy?
Cítím to. Je to tak pořád. Jsou tam i další okolnosti, byl jsem k tomu nemocný, také zraněný, hodně týdnů jsem měl nějaké menší problémy a nemohl jsem trénovat naplno. Ale to je samozřejmě dané tím, že jsem v zimě neměl přípravu. Pak jsem přišel sem, tvrdě jsem trénoval, tělo z toho bylo trošku v šoku. A bohužel je to tak. Teď už s tím nic nenadělám.

Jak moc vás v zápase omezuje fyzická kondice?
Omezuje a mrzí mě to. Když na tom nejsi dobře fyzicky, tak hlava chce, ale nohy moc nejdou. Potom se necítíš optimálně, i když se snažíš hrát, jak nejlépe můžeš. A vypadá to, jakože se ti nechce, nebo že jsi slabý. Ale když na tom nejsi dobře fyzicky, tak se v dnešním fotbale moc hrát nedá.

Čekal jste, že vám to půjde lépe? Hned v prvním utkání proti Slavii jste se dobře uvedl, dal jste dvě branky.
Myslím, že očekávání byla. Možná nás to trošku ukolébalo, možná nám to uškodilo. Nejen mě. Možná jsme si všichni mysleli, že to bude dobré a půjde to. Možná jsem měl trénovat jinak, když jsem neměl zimní přípravu s ostatními hráči. Tělo to potom cítilo, nebylo to ono. Pak už se do toho těžko dostávalo. Není to výmluva, ale optimálně se necítím.

V Liberci vás čeká klíčový zápas, hrál jste někdy důležitější utkání?
Možná, když jsme hráli v Trenčíně o postup. V Turecku to samé, tam byl podobný tlak. Samozřejmě tam jsme chtěli postoupit, teď je to o sestup. Musíme do toho dát všechno, vyhrát a čekat, co se stane jinde.

Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
| 26.09.2016
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval
| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek