Zápas století 8.9.2019 14:00

Aktuality

Schulmeister: Víme, že v Liberci musíme urvat body

Schulmeister: Víme, že v Liberci musíme urvat body

29.05.2014 / A tým

V nedělním utkání SK Sigma Olomouc vs. Znojmo (2:0) útočník Jan Schulmeister vytrvale rozvracel defenzivu soupeře. Střelecky se sice neprosadil, ale předvedl výtečný výkon. Byl vyhlášen Mužem zápasu a dostal se do ideální sestavy kola All Stars Media.

Znojmo jste doma porazili, ale na únik ze sestupové příčky to nestačilo.
Mohlo to pro nás trošku lépe nakloněné. Ale pro nás se situace nemění, my bychom stejně jeli do Liberce s tím, že tam prostě musíme. Jsme si toho vědomi. Momentálně musíme plně bodovat.

Nepřekvapila vás trošku výhra Bohemians v Jablonci?
Samozřejmě jsme dostali informace, jak hrály ostatní kluby. Víme, že v Liberci musíme urvat body. A myslím si, že když k tomu přistoupíme jako k nedělnímu utkání, tak bychom měli uspět. Překvapilo nás to, spíš jsme spekulovali s tím, že by tam nic neměli uhrát. Ale nebudeme hledět na to, co se tam dělo, jedeme dál. Pořád to nemáme ve svých rukou, pro nás se situace nezměnila. Musíme tam vyhrát a pak se můžeme bavit kdo a co.

Zápas proti Znojmu byl náročný.
Ano. Ne jenom fyzicky, ale i psychicky. Bylo znát, že nám ubývají síly, každý si byl vědomý, o co šlo. To nám, neříkám, že svazovalo nohy, ale odebírá to víc sil, než kdybychom byli v pohodě. Ale musím říct, že kdybychom taková utkání předváděli častěji, tak nejsme tam, kde jsme. Do zápasu jsme šli s odhodláním, natvrdo, do každého souboje.

Šancí jste měli hodně, mohli jste rozhodnotu dřív.
Tak na tři zápasy. Když se vyhraje, tak to pak člověk bere jinak, než kdyby se remizovalo nebo prohrálo. Musíme se z toho ponaučit, vyhodnotit si ty situace a příště je dohrát lépe. I já jsem tam měl nějaké situace, které jsem mohl lépe vyhodnotit. Jsem tam od toho, abych nahrával na góly, případně nějaké dával, což se mi nepovedlo. Samozřejmě to k tomu výkonu chybí.

Byl jste poměrně brzy střídaný. Nepřekvapilo vás to?
Ne, trenér se mě ptal, jak na to jsem. Řekl jsem mu, že ještě pět minut, že už toho mám plné brýle, měl jsem toho dost. A vím, že bych už asi mančaftu moc nepomohlo. Takže jsem tam nechtěl zbytečně být, když jsem věděl, že bych nemohl odvézt výkon naplno.

Po zákroku na vás mělo Znojmo vyloučeného hráče.
Přiběhl tam hráč zezadu, myslím, že byl frustrovaný, nebo něco, tu situaci vyhodnotil nejhůř, jak mohl. A myslím si, že pro něj se to dalo vyřešit lépe. Ale rozhodl se takto, řekl bych rozhodující chyba.

Byl to rozhodující moment? Nebo se až zase tolik nezměnilo?
Samozřejmě když se podívám na to utkání zpětně, tak to asi byl jeden z rozhodujících momentů. Ale už jsem zažil hodně zápasů, když hrál soupeř v deseti a pro nás to bylo pomalu horší, než kdyby hrál ve dvanácti. Takže ono je to takové zavádějící.

Bylo vidět, že týmu reprepauza prospěla. Byli jste živější, akčnější než předtím.
Trenér s námi něco v těch dvou týdnech udělal, zkoušeli jsme nějaké věci, zkusil změnit něco, na co přišel. A přineslo to ovoce, jde vidět, že tomu rozumí.

V posledním kole může nastat několik variant, zabýváte se tím v kabině?
Bavíme se o tom, ne, že by nám to bylo úplně jedno, protože to nemáme ve svých rukou. Ale pokud v Liberci nevyhrajeme, tak můžeme počítat, co chceme. Záleží jen na nás a pak se uvidí. Jsme si vědomi, o co hrajeme. Musíme předvést ještě lepší výkon než proti Znojmu, Liberec bude lepší než Znojmo, takže my musíme být také lepší, aby to stačilo. Uděláme maximum pro to, abychom se udrželi. Nezáleží už jenom na nás, doufám, že nám ostatní mančafty pomůžou.
A tým - další aktuality:

Ohlasy: SK Sigma Olomouc - FK Teplice 2:0Ohlasy: SK Sigma Olomouc - FK Teplice 2:0
| 23.08.2019
Retrodresy přinesly body. Sigma zdolala Teplice 2:0Retrodresy přinesly body. Sigma zdolala Teplice 2:0
| 23.08.2019
Informace pro fanoušky před utkáním s TeplicemiInformace pro fanoušky před utkáním s Teplicemi
| 23.08.2019
Hráči SK Sigma Olomouc na hostováníHráči SK Sigma Olomouc na hostování
| 22.08.2019
Trenér Látal před Teplicemi: Musíme dát hlavy nahoruTrenér Látal před Teplicemi: Musíme dát hlavy nahoru
| 22.08.2019
7. kolo: Sigma zítra přivítá v retrodresech Teplice7. kolo: Sigma zítra přivítá v retrodresech Teplice
| 22.08.2019
V MOL Cupu nás čekají RosiceV MOL Cupu nás čekají Rosice
| 19.08.2019
Obránce Radek Látal nastoupil poprvé v základní sestavěObránce Radek Látal nastoupil poprvé v základní sestavě
| 19.08.2019
Ohlasy: Bohemians Praha 1905 - SK Sigma Olomouc 3:2Ohlasy: Bohemians Praha 1905 - SK Sigma Olomouc 3:2
| 18.08.2019
Dvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body nevezeDvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body neveze
| 17.08.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná