Plšek: Choreo byla pecka, fakt super

29.09.2014 / A tým

O výhře SK Sigma Olomouc 3:2 nad Mostem rozhodl v sobotu záložník Jakub Plšek. Právě on proměnil třináct minut před koncem penaltu za faul na Martina Hálu. „Věřil jsem si na ni. Gólman sice vystihl stranu, ale naštěstí se mi ji podařilo umístit k tyči, takže na míč nedosáhl,“ řekl Jakub Plšek.

Do zápasu jste se dostávali poněkud pozvolna. Proč?
Těžko říct. Oni byli dobře organizování, těžko jsme se dostávali do jejich obrany. Nevím … Druhá půlka prvního poločasu už byla lepší. Nevím, čím to bylo.

Dvakrát jste prohrávali, jaké to byly pro tým rány? Dostat góly, když soupeře prakticky neměl žádné větší šance.
Byl to rány. Ale semkli jsme se, dokázali góly dát. Obrovský klobouk dolů před kluky, tři body mají cenu zlata.

Bylo znát, že Sigma už začíná být pomalu ve větší pohodě? Že tým už nabral sebevědomí a dokáže zápasy i s nepříznivým vývojem otočit?
Těžko říct. Ale asi ano. Těch šest bodů, které jsme předtím získali, nám nějaké sebevědomí dodalo. V sobotu jsme to zezačátku do hry ale vůbec nepřenesli. Naštěstí jsme to vítězství ubojovali.

Pomohla k tomu penalta, kterou jste proměnil.
Věřil jsem si na ni. Gólman sice vystihl stranu, ale naštěstí se mi ji podařilo umístit k tyči, takže na míč nedosáhl.

Vypadá to, že jste nyní v týmu určený jako první na penaltu?
Asi jo, no … Dokud nedám (směje se)

Dvaadvacet minut před koncem jste dostali na jedna dva. Moc času do konce už nebylo, věřili jste, že se to ještě povede otočit?
Kdyby ne, tak to můžeme zabalit a jít rovnou do šatny. Pořád jsme se povzbuzovali, semkli jsme se, otočili to, což je paráda.

V sobotu hrajete znovu doma, druhý zápas v řadě. Fans očekávají šest bodů. Jak je to těžké zvládnout?
Dva zápasy vyhrát po sobě doma bývá vždycky hodně těžké. Ale sobotní vítězství nám pomůže, věřím, že proti Vlašimi připíšeme další tři body.

Fanoušci připravili choreo přes celou jižní tribunu. Všiml jste si toho, vnímal jste to při zápase?
Roztahovali to už při rozcvičce. A byla to úplná pecka, fakt super. Tak velké choreo už jsem dlouho neviděl. Pak se přesunuli na jih i fanoušci. Jak jsem šel kopat penaltu, tak jsem si říkal, že jestli dám, tak to půjdu hned slavit za nimi.