Zahradníček: Je super, že jsme to zvládli

29.10.2014 / A tým

Dohrávaný zápas 10. kola FN ligy vyhráli fotbalisté SK Sigma Olomouc v Sezimově Ústí nad Táborskem 2:1. Druhou branku Hanáků, a tím pádem vítěznou, dal záložník Tomáš Zahradníček (1993). Člen širšího kádru české reprezentační jedenadvacítky se prosadil osm minut po přestávce, po hezké přihrávce Jakuba Plška se krásně trefil levačkou.

Dohrávku odloženého zápasu v Táborsku jste zvládli a zvítězili 2:1. Jak moc to byl těžký zápas?
Jeden z nejtěžších, co jsme zatím v této sezoně hráli. Táborsko je dobrý soupeř, do zápasu s námi navíc ještě neprohráli. Vůbec to nebylo jednoduché. Pomohl nám rychlý gól, mohli jsme ještě přidat i nějaké další branky. To se nám povedlo až po poločase. Domácí pak po chvíli snížili, ale nakonec jsme to ubojovali. Je super, že jsme to zvládli a ta naše série pokračuje.

Co bylo tentokrát jinak, že byl první poločas na rozdíl od některých předchozích zápasů dobrý?
No … (směje se) Nevím, až budeme mít dva poločasy stejně vyrovnané, tak to asi bude zázrak. Naštěstí to zatím stačí na tu výherní sérii, takže jenom tak dál a pokračovat v ní.

Na Táborsko jsme byli dobře připravení? Protože to byl souboj o posun na první místo a vy jste soupeři zejména v prvním poločase nedovolili nic.
Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Připravovali jsme se na to, ještěže jsme to zvládli.

Jsou ta venkovní utkání obtížná? V podstatě kamkoliv přijedete, tak je Sigma šlágr, hrají proti vám s větší motivací?
Ano. Na to už nás trenér připravoval už od prvního dne, kdy nás převzal. Už jsme na to celkem zvyklí, to už nás nemůže překvapit.

Posunuli jste se na první místo. Uklidní to tým nebo to naopak bude zavazující?
Doufám, že nás to nesváže a naopak ještě budeme chtít víc a víc vyhrávat. Co nejdříve se na prvním místě odpoutat a mít soupeře co nejdříve za sebou.

Trenér po utkání říkal, že se mu zdálo, jako byste se strachovali o výsledek. Bylo to tak?
Ano, bylo to tam. Určitě jsme to měli v hlavách, nechtěli jsme si to na konci pokazit. Škoda, že jsme ještě nějaké brejkové situace nedohráli, ještě tam nějaké šance byly. Ale když se vyhrálo, tak už je to teď jedno.

A na rozdíl od sobotního utkání ve Zlíně jste měli v nastaveném čase šanci vy a ne soupeř.
No, něco málo tam bylo. Byla tam i situace tři na jednoho, ale nevyřešili jsme to dobře. Rozhodnuto mohlo být dříve, ale takový je fotbal.

Jednu situaci jste tam ale vyřešil dobře, levou nohou jste dal gól.
Dostal jsem výbornou přihrávku od Kuby Plška. To stačilo jenom trefit. Naštěstí to tam spadlo, už bylo na čase.

A mohlo vám to tam spadnout podruhé, pak vám radost zkazila tyčka.
Tam se na mě trošku zlobil Ordži. Ale já jsem ho, abych řekl pravdu, moc neviděl, tak jsem to chtěl zakončit sám. A špatně, měl jsem to asi uklidit na zadní tyčku.

Dostali jste se na první místo, držíte vítěznou sérii. Věříte, že v sobotu dojde na Sigmu více lidí než obvykle?
Ano, věřím, že ano. Myslím, že jak se začalo dařit, tak bude chodit lidí víc a víc. Ale i tak si myslím chodí dost lidí, kotel je super. A snad to bude početně jenom lepší.