Béčko zvítězilo, Buchvaldek dal dva góly

30.04.2014 / B tým

Vloženou dohrávku 17. kola MSFL fotbalisté SK Sigma Olomouc B zvládli. Na hlavním hřišti Androva sportovního areálu béčko porazilo Mikulovice vysoko 5:1. V utkání zazářili dva útočníci, věkem ještě dorostenci. Tomáš Chorý dal gól, u dalších tří asistoval, Lukáš Buchvaldek dva dvě branky.

Sigma měla celý zápas velkou územní převahu, ale hned na začátku připustila komplikaci. V 8. minutě fauloval brankář Reichl Wojtka a nařízenou penaltu proměnil Besta. Za dalších osm minut se uvolnil Navrátila a jeho rána k tyči proklouzla do brány – 1:1. Z tlaku už se do přestávky domácím nepodařilo vytěžit žádnou další branku.

Devět minut po přestávce se v souboji s obranou prosadil Chorý a po důrazné dorážce Schmidta Sigma vedla. A náskok ve zbývajícím čase ještě navýšila. V 69. minutě vysunul Chorý kolmičkou mezi obránce Buchvaldka, který sám před brankářem zakončil gólově. O šest minut později po rohu hostů vyrazili domácí do brejku, míč potáhl Falta, ve vápně zasekl, přihrál Chorému, který se trefil k pravé tyčce. Osm minut před koncem přidal pátou branku po přiťuknutí Chorého Buchvaldek, když se uvolnil přes dva protihráče a zamířil k levé tyčce.

„Kondičně jsme zápas zvládli lépe než soupeř. První poločas hrál soupeř dobře, ale pak už jsme dominovali, podařilo se nám dohrát spoustu akcí do konce. Jsem rád, že jsme utkání takto zvládli,“ řekl trenér SK Sigma B Josef Mucha. „Naši hru oživili střídající hráči, prosadili se, jsem spokojen,“ podotkl.

SK Sigma Olomouc B – Mikulovice 5:1 (1:1)

Branky: 69. a 82. Buchvaldek, 16. Navrátil, 54. Schmidt, 75. Chorý – 8. (pen.) Besta. Rozhodčí: Batík – Caletka, Gloser. ŽK: Krčmařík, Eršil. Diváci: 102.
SK Sigma B: Reichl – Hladík, O. Ševčík, Habusta, Hýbl – Navrátil (46. Falta), Plšek, Richter (81. Texl), P. Ševčík (71. Kalvach), Schmidt (65. Buchvaldek) – Rolinc (46. Chorý). Trenér Josef Mucha.
Mikulovice: Karabina (62. Urbášek) – Dohnálek, Pomp, Švancer, Švrček, Kazár (73. Šustr), Krčmařík (73. P. Navrátil), Wojtek, Besta (62. Eršil), Kuděla, Ficek. Trenér Antonín Mura.

Béčko Sigmy doma s jasnou výhrou, Richter dal dva gólyBéčko Sigmy doma s jasnou výhrou, Richter dal dva góly
| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly