Vstupenky a zájezdy na světový fotbal Vstupenky a zájezdy na světový fotbal

Aktuality

Kalvoda před sezonou: Věřím, že se to podaří a za rok budeme zpět

Kalvoda před sezonou: Věřím, že se to podaří a za rok budeme zpět

30.07.2014 / A tým

Boj o postup, boj o návrat zpět do nejvyšší soutěže, právě to začíná fotbalistům SK Sigma Olomouc první srpnový víkend. Trenér Hanáků Leoš Kalvoda věří, že cíl se podaří splnit. „Samozřejmě na tom sestupu nese každý nějakou vinu, nějaký svůj díl. Sigma do ligy patří. To, co se stalo, je smutné, ale jsou horší věci v životě. Věřím, že se to podaří a za rok to zase bude tam, kde to bylo,“ řek Kalvoda.

Má Sigma silnější kádr než měla v minulé sezoně?
Myslím, že tam to bylo trochu nešťastně řešené. Pryč byli posláni hlavně zkušení hráči, Vepřek byl pryč, to samé Vašíček, i když ten ještě mezi ty zkušené nepatří, ale také by byl platný. Bylo to nešťastně řešeno, že ti starší, zkušenější hráči, odešli pryč, jednu dobu se nepočítalo se Schulmeisterem. Ať je hra o postup nebo o sestup, tak jen s mladými to hrát nejde. Vím, že jsou dobří, že mají nějaké předpoklady, ale jenom s nimi to hrát nejde. Připadalo mi, že tady byla mateřská školka.

Říkal jste, že na druhou ligu bude potřeba k fotbalovosti i patřičný důraz. Zlepšil se v tomto ohledu tým?
Musím říct, že hru už kluci hodně zjednodušili, to po nich chci. Do hry se začíná promítat to, co děláme na tréninku. Pořád říkám, že kluci hráli dobrý fotbal, ale jen od vápna po vápno. A to je těžké, rozhoduje se právě v šestnáctkách. A tam to bohužel nebylo. Když hrajeme staří mladí na tréninku nějakou stavěčku, tak v tom mladí vyčnívají. Ale když to potom pustím a přijde tam i ten důraz, tak to vždycky vyhrávají staří. Ještě samozřejmě nějaké fauly pustím, těm starším něco odpustím, ale na to si ti mladí musí zvyknout, protože to jim hodně chybí. Ale věřím, že to zvládnou.

Kdo bude kapitánem v nové sezoně?
Kapitánem bude Adam Varadi. Zvolili si to hráči. Byly demokratické volby, samozřejmě já jsem tam volil také. Vyhrál to Varadi, další postupnost je Pavel Dreksa, Michal Ordoš, Aleš Škerle. Pokud nebude ani jeden z nich na hřišti, tak určíme sami před zápasem. S volbou kapitána jsem spokojený. Už jsem říkal, že v kabině chybí taková ta vůdčí osobnost, lídr. Nikdo mi tam nevycházel. Vím, že Vari po fotbalové stránce nepatří mezi top hráče, co tady jsou, ale přístupem, jednáním, vystupováním v kabině je to dobrá volba.Už máte jasno o tom, který z brankářů bude jednička?
Jedničkou bude Martin Blaha. Je to gólman, který se umí nachystat na mistrák. A v neposlední řadě, bydlí vedle mě na Lazcích, takže já si ho pohlídám, vidím na něj z okna. Toho dokážu srovnat nejlépe.

Složení základní sestavy už se vám vyrýsovalo?
Jsou tam pořád dva tři posty, jinak je kostra hotová. Nejsem z těch trenérů, který by sestavu nějak točil. Vsadím na dvanáct třináct hráčů a ti ostatní si musí bohužel počkat. Pak mě ti další musí přesvědčit v tréninku, to jsem jim také říkal, že tam patří právě oni.

Který z klubů bude největším konkurentem Sigmy v boji o postup.
Kromě nás bude chtít do první ligy také Znojmo. Ale jsou tam i další kluby, loni hrálo Táborsko o postup až do poslední kola, Karviná se tím netají už několik let, samozřejmě Žižkov, ten nebude mít po návratu pana Horníka jiné ambice. Velice nebezpečná bude Opava, tu lidi poženou dopředu, také Zlín. Bude se o to rvát určitě pět šest klubů.

Čím byste chtěl fanoušky nalákat na Andrův stadion?
Samozřejmě výhrami. Mám v plné paměti, když jsme spadli ve třiaosmdesátém roce a za rok jsme se vrátili. To chodil plný stadion i na druhou ligu. Diváci, kteří mají fotbal rádi a chodili sem třicet let, budou chodit stále. Takže bych byl rád, kdyby lidi nezanevřeli na klub, stále nás podporovali a pomohli nám zpátky.

Cítíte z hráčů, že chtějí ten sestup okamžitě napravit?
To byla vlastně má první věta k nim, že do toho průseru se dostali sami. Samozřejmě na tom sestupu nese každý nějakou vinu, nějaký svůj díl. Ale na hřišti byli oni. A sami musí vrátit Sigmě to, co tady třicet roků bylo. Protože Sigma do ligy patří. To, co se stalo, je smutné, ale jsou horší věci v životě. Věřím, že se to podaří a za rok to zase bude tam, kde to bylo.
A tým - další aktuality:

Sigma generálku vyhrála, rozhodl ChorýSigma generálku vyhrála, rozhodl Chorý
| 25.02.2017
Sigma hraje poslední přípravný zápasSigma hraje poslední přípravný zápas
| 24.02.2017
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 24.02.2017
Sigma hraje s Nitrou doma na dvojceSigma hraje s Nitrou doma na dvojce
| 23.02.2017
První jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděliPrvní jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděli
| 22.02.2017
Jílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosnéJílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosné
| 21.02.2017
Zápasový program týmů SK Sigma na tento týdenZápasový program týmů SK Sigma na tento týden
| 20.02.2017
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 20.02.2017
Sigma prohrála i druhý zápas na soustředění o gólSigma prohrála i druhý zápas na soustředění o gól
| 17.02.2017
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 17.02.2017OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná