Aktuality

Minář: Cíl? Samozřejmě se chceme vrátit zpátky

Minář: Cíl? Samozřejmě se chceme vrátit zpátky

30.07.2014 / A tým

Nedělním dopoledním zápasem v Praze na Žižkově vstoupí do nového ligového ročníku fotbalisté SK Sigma Olomouc. Hanáky čeká druhá nejvyšší soutěž, cíl už byl vyřčen několikrát a znovu potvrzen dnes na předsezónní tiskové konferenci – návrat zpět do první ligy. „Samozřejmě se chceme vrátit zpátky,“ řekl sportovní manažer Ladislav Minář.

O změnách v kádru
„Změn v kádru proběhlo více, odešli někteří hráči, kteří u nás byli na hostování, nebo naši kmenové hráči, ať už je to Pospíšil, Vidlička nebo Petr. Z hostování se vrátili Janotka, Vepřek, Vašíček, přišli Bystroň a Cana. Denis Cana je post šestky, to jsme potřebovali. O tom, jakým způsobem se nám to podařilo zacelit, nás musí přesvědčit během soutěžního ročníku. Máme tady na zkoušku chlapce z Ghany, což je stejný post. Ale u něj je to trošičku otázka rozhodnutí, jestli je v našich silách to realizovat a hlavně mít tu trpělivost. Protože v Africe je úplně jiný způsob hry, i když co se týká proporcí a jeho hry, tak by se nám hodil. Ale je to otázka času, nějaké aklimatizace. Myslím si, že hráčský kádr je vyrovnaný, jednotlivé posty má trenér zdvojené. Chtěli jsme zachovat kádr z devadesáti procent, nad tu kvótu byl odchod Kuby Petra, nicméně situace se vyvinula takovým způsobem. Necítil to směrem ke druhé lize, dlouho jsme s ním o tom diskutovali. Nakonec jsme se rozhodli, když to zjednoduším, než mít otráveného hráče, ho uvolnit. To byl odchod navíc, který jsme neplánovali. Jinak to, že skončí Depetris, bylo víceméně jasné, protože tohoto hráče bychom si nemohli dovolit mít dál. Co se týká Pospíšila, tam byly noty jasné. Byla klauzule ve smlouvě, kterou jak manažer, tak i jeho nový klub využili. A odchod Vlasty Vidličky, když máte na jedné straně dva zkušené hráče a sestoupíte do druhé ligy, musíte brát v úvahu i určitý rozpočet. Bylo by zbytečné je takhle držet. Daleko do těch devadesáti procent to není.“

O síle kádru
„Nemyslím si v žádném případě, že bychom měli horší mužstvo, než jsme měli na jaře.“O Davidu Bystroňovi
„Ještě na tom tak, aby byl připraven, není. Počítáme s tím, když to řeknu skromně z časového horizontu, aby byl od ledna plnohodnotným hráčem. Je ve fázi, kdy trénuje, od příštího měsíce se zase může v tréninkovém procesu posunout dál, co se týče osobních soubojů. Je jednoznačný cíl ho během podzimní části připravit tak, aby už do jarních bojů mohl zasáhnout. Samozřejmě každé tělo je jiné, máme nějakou představu, může to být i dříve. Jedna věc je u něj zdravotní stránka, druhá ta pauza v herním zatížení a využití. Na druhou stranu už je to zkušený hráč, prošel zahraničím, hrál Ligu mistrů s Plzní. Svoji zkušeností je schopen svůj hendikep daleko lépe vykompenzovat, než mladší nezkušený hráč. Podle mě bude pro Olomouc velká posila.

O cíli pro novou sezonu
Samozřejmě se chceme vrátit zpátky. I když víme, že druhá liga není jednoduchá soutěž. Ale asi bychom byli dost pokakaní říct, že máme jinou ambici než návrat.

O největších konkurentech v boji o postup
Netroufnu si to okomentovat. Přeju si, abychom to byli my. Jak jsem to během posledních let sledoval, tak vždycky jsou ambiciózní ty dva týmy, které sestoupí z ligy a k nim se přidají dva tři, kteří mají momentálně sezonu nadstandardní. Myslím, že chuť tam bude mít více mužstev.

O hostování Petra Ševčíka v Opavě
Je to kvůli přetlaku v záložní řadě. Dlouho jsme nad tím přemýšleli, bavili jsme se o tom s Petrem. Cítil, že by se v Opavě na svém postu dokázal daleko dřív prosadit. Drželi jsme to čtrnáct dní, nakonec jsme se dohodli tak, aby jeho využití opravdu bylo. Nešlo o hostování, na kterém by měl klub nějak vydělat, šlo o to, aby tam Petr mohl mít zápasové využití, posbíral nějaké zkušenosti a pak se od ledna mohl zapojit tady. Zdálo se nám to jako slušné řešení.

O rozpočtu
Rozpočet se pořád nějakým způsobem dotváří. Nějaké úsporné věci tam musí být, musíme se vejít do toho, jak to bude. Všichni se musíme trošku přizpůsobit situaci, která vznikla. Jednání s hráči problém nebyl. Smlouvy byly postavené na první ligu, takže nebylo o čem licitovat. Z druhé strany když jsme řekli, že se chceme hned vrátit do ligy, tak jsme se ani nemohli pouštět do nějakého snižování základních měsíčních odměn. Malinké úpravy tam byly, aby byla spokojenost na obou stranách. Jinak by se těžko kádr udržel z většiny stejný.
A tým - další aktuality:

Začal předprodej na další utkání SK SigmaZačal předprodej na další utkání SK Sigma
| 27.10.2016
Sobotní zápas SK Sigma píská MikyskaSobotní zápas SK Sigma píská Mikyska
| 27.10.2016
Upřesnění programu SK Sigma v závěru podzimuUpřesnění programu SK Sigma v závěru podzimu
| 25.10.2016
Sigma zatím s druhou nejdelší sérií výherSigma zatím s druhou nejdelší sérií výher
| 25.10.2016
Zahradníček: Žádný zápas není lehkýZahradníček: Žádný zápas není lehký
| 24.10.2016
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 24.10.2016
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 21.10.2016
Mohl jsem dát tři góly, řekl BuchvaldekMohl jsem dát tři góly, řekl Buchvaldek
| 20.10.2016
Jílek: Výsledek podpořil kvalitní výkonJílek: Výsledek podpořil kvalitní výkon
| 19.10.2016
Nesmíme usnout na vavřínech, říká po deváté výhře v řadě Šimon FaltaNesmíme usnout na vavřínech, říká po deváté výhře v řadě Šimon Falta
| 19.10.2016OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná