Sigma jen remizovala a sestupuje

31.05.2014 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc ve 30. kole Gambrinus ligy remizovali v Liberci 1:1. To vzhledem k ostatním výsledkům znamená sestup do druhé ligy. Sigma měla v závěrečném kole sezony mnoho šancí, proměnila jen jednu.

Sigma v Liberci musela a zahájila zápas aktivně. Ve 4. minutě vyrážel povedenou střelu Schulmeistera domácí brankář na roh. V 15. minutě poslal Houska za obranu Navrátila. Ten byl sám před gólmanem, který stačil jeho střelu vykopnout. Po tutové šanci pak hrála Sigma pár minut v deseti, ošetřován musel být s úrazem hlavy Varadi. Po půlhodině hry hosté inkasovali, bylo to vůbec z první střely, která šla na jejich bránu … Pět minut před přestávkou znovu střílel Schulmeister, domácí brankář opět vyrážel jeho pokus na roh. Ve 43. minutě se dostal Schulmeister k míči uprostřed vápna, ale střelou z otočky trefil jen brankáře. V nastaveném čase vyslali domácí druhou, a poslední, střelu na olomouckou bránu, ale brankář Zlámal s ní velké problémy neměl.

Ve druhém poločase tak museli Hanáci dohánět. A dařilo se jim domácí přehrávat, hrálo se jen na jednu bránu. V 63. minutě sehráli hosté nepřesně slibné přečíslení tří na dva, o minutu později po rohovém kopu v čisté pozici minul míč osamocený Dreksa na zadní tyčce.  O minutu později vypálil z úhlu Varadi, brankář Kolář opět domácí podržel. To samé se opakovalo o dvě minuty později, opět střílel Varadi, hlavou se snažil dorážet Chorý, ale domácí brankář opět zaúřadoval. Sigma srovnala v 71. minutě. Po faulu na Chorého zatočil přímý kop do vápna Zahradníček a Varadi dostal propadený míč do sítě. Deset minut před koncem lapil domácí brankář i hlavičku Škerleho. V 84. minutě po další olomoucké akci brankář Kolář míč je vyrazil. K Chorému, který si domácího gólmana obhodil a ten ho při vyběhnutí sundal. Rozhodčí Zelinka zapískal a … dal faulovanému útočníkovi Sigmy žlutou kartu … Čtyři minuty před koncem chyběl jen kousek Dreksovi k úklidu míče do prázdné. Ve zbývajících minutách přišlo ještě několik standardek a závarů, ale kýžená druhá branka již ne. Po závěrečném hvizdu se zarmoucení a smutní hráči jen těžko sbírali z trávníku, aby šli poděkovat k sektoru za podporu výtečným fans …

Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 1:1 (1:0)

Branky: 31. Pavelka - 71. Varadi. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Peřina. ŽK: Obročník - Chorý. Diváci: 4797.
Liberec: O. Kolář - Coufal, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Pavelka, M. Jarolím, Obročník, Novotný (81. Kolár) - Frimmel (90. Pimpara) - Delarge (73. Drobílek). Trenér David Vavruška.
SK Sigma: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Pospíšil, Houska - Varadi, Schulmeister (89. Šindelář), Navrátil (55. Chorý) - Depetris (41. Zahradníček). Trenér Ladislav Minář.

Střely na: 2:9
Střely vedle: 2:2
Rohy: 1:7
Fauly: 12:11
Ofsjady: 3:2

Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
| 26.09.2016
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval