Vstupenky a zájezdy na světový fotbal Vstupenky a zájezdy na světový fotbal

Aktuality

Blaha: Těšit mě bude, až na konci sezony uvidím, že jsme první

Blaha: Těšit mě bude, až na konci sezony uvidím, že jsme první

31.07.2014 / A tým

Brankářskou jedničkou SK Sigma Olomouc v nové sezoně bude Martin Blaha (1985). Na předsezónní tiskové konferenci to prozradil trenér Hanáků Leoš Kalvoda. V nejvyšší soutěži odchytal Blaha 33 zápasů, ve druhé lize už formou hostování také působil. Bylo to v Blšanech, Fulneku, Karviné a Opavě. „Jsem rád, že můžu být na hřišti, ale zahřeje mě, až budeme na konci sezony první v tabulce,“ řekl Martin Blaha.

Trenér Leoš Kalvoda už prozradil, že budete brankářská jednička Sigmy. Máte z toho velkou radost?
Jasněže z toho mám radost, ale těšit mě bude, až na konci sezony uvidím, že jsme první v tabulce.

To, že jste byl vybrán jedničkou, je věc, na kterou jste v klubu dlouho čekal.
Samozřejmě. Tak dané to dlouho vyloženě nebylo. Naposledy jsem se střídal s Peťou Drobiszem, to nebyla vyloženě určená jednička. Jsem rád, že můžu být na hřišti, ale zahřeje mě, až budeme na konci sezony první v tabulce.

Dobře. Je pro gólmana důležité, aby věděl, že bude chytat, aby se mohl na zápas připravit?
Myslím, že zvlášť pro gólmana ano. Je to post, kde by se to mělo určit, měl by tu důvěru cítit. Myslím, že gólman je potom i jistější v bráně, i celkově. Je daleko lepší, když se to určí.

Trenér Kalvoda vzpomněl na vaši sérii předloni na podzim, kdy jste tým podržel.
Na tu sérii si pamatuju, ta byla určitě super. Hlavně na výplatní pásce (směje se). Ale vážně. To bylo období, kdy se nám celkem dařilo, vyhráli jsme i na Spartě, byli jsme opravdu v laufu. V tu dobu tady byl skvělý kolektiv, v kabině jsme byli hodně stmelení. Doufám, že to takové bude zase. Trenér Kalvoda na tom hodně lpí, na dobré atmosféře v mančaftu. Věřím, že na to navážeme a nějakou takovou sérii, byť ve druhé lize, předvedeme.

Je atmosféra v mančaftu lepší? Protože jednotu mužstva, semknutý tým, to budete potřebovat. Bude to lepší než v minulé sezoně, ve které jste hodně inkasovali?
Pracujeme na tom, samozřejmě. Je to lepší, než v minulé sezoně. Ale je to také ovlivněné tím, že se nám v minulé sezoně nedařilo. Výsledky nejsou, trenéři se pořád střídají, nechci hodnotit, v čem to bylo. Ale teď od začátku sezony pracujeme na tom, abychom nedostávali tolik gólu a také aby si mančaft rozuměl jak v kabině, tak i mimo.

Naznačila příprava zlepšení? Branek už jste tolik nedostávali. Zlepšila se defenziva celého mužstva?
To ukáže až soutěž, jestli jsme na tom zapracovali nebo ne. Ale vím, že trenér Kalvoda lpí na tom, aby se nedostávalo moc gólů. Snažili jsme se o to od začátku přípravy, pořád nám to vtloukal do hlavy.

Také od začátku přípravy vtlouká týmu do hlavy, že druhá liga je jiná než první. Je jiná i pro brankáře?
Myslím, že i pro gólmany je to trošku tvrdší, protože létá o hodně víc centrů. Třeba v první lize se hodně standardek rozehrává, ve druhé to hodně mančaftů kope do šestnáctky už z půlky. Takže určitě i v tomto je to pro gólmany těžké.

Začínáte na Žižkově, pak máte doma Frýdek, jedete do Sokolova a hrajete doma proti Znojmu. Je to na úvod sezonu těžký los?
Jestli chceme pomýšlet na postup, tak je prostě musíme porážet, ať je Žižkov, Varnsdorf, Zlín, prostě kdokoliv. Myslím, že v losu to až tak není. Samozřejmě Žižkov je jeden z aspirantů na umístění nahoře, ale také nemusí být. Uvidíme.

Start sezony je důležitý. Ve druhém kole hrajete doma proti Frýdku. Věříte, že bude plný stadion? Že vám diváci pomůžou? Že vám zůstanou věrní?
Musím říct, že jsem byl minulý týden překvapený, když jsem šel na trénink a viděl stát fronty. To snad nepamatuju ani na první ligu. Uvidíme, jestli fanoušky nalákala nižší cena vstupenek a permanentek. Věřím, že lidí bude chodit dost. Zažil jsem to už v Opavě, kde chodilo pořád dva a půl tisíce diváků. Věřím, že tady to bude ještě víc, že bude dobrá atmosféra, to jádro tady bude pořád!
A tým - další aktuality:

Škerle: Musíme každé utkání zvládnoutŠkerle: Musíme každé utkání zvládnout
| 26.02.2017
Martin Šindelář bude chybět, řekl JílekMartin Šindelář bude chybět, řekl Jílek
| 26.02.2017
Sigma generálku vyhrála, rozhodl ChorýSigma generálku vyhrála, rozhodl Chorý
| 25.02.2017
Sigma hraje poslední přípravný zápasSigma hraje poslední přípravný zápas
| 24.02.2017
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 24.02.2017
Sigma hraje s Nitrou doma na dvojceSigma hraje s Nitrou doma na dvojce
| 23.02.2017
První jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděliPrvní jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděli
| 22.02.2017
Jílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosnéJílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosné
| 21.02.2017
Zápasový program týmů SK Sigma na tento týdenZápasový program týmů SK Sigma na tento týden
| 20.02.2017
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 20.02.2017OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná