BUSINESS PLES v Olomouci, pátek 26.1.2018, Hotel NH Collection Olomouc Congress Sleva -10% pro fanoušky

Aktuality

Blaha: Těšit mě bude, až na konci sezony uvidím, že jsme první

Blaha: Těšit mě bude, až na konci sezony uvidím, že jsme první

31.07.2014 / A tým

Brankářskou jedničkou SK Sigma Olomouc v nové sezoně bude Martin Blaha (1985). Na předsezónní tiskové konferenci to prozradil trenér Hanáků Leoš Kalvoda. V nejvyšší soutěži odchytal Blaha 33 zápasů, ve druhé lize už formou hostování také působil. Bylo to v Blšanech, Fulneku, Karviné a Opavě. „Jsem rád, že můžu být na hřišti, ale zahřeje mě, až budeme na konci sezony první v tabulce,“ řekl Martin Blaha.

Trenér Leoš Kalvoda už prozradil, že budete brankářská jednička Sigmy. Máte z toho velkou radost?
Jasněže z toho mám radost, ale těšit mě bude, až na konci sezony uvidím, že jsme první v tabulce.

To, že jste byl vybrán jedničkou, je věc, na kterou jste v klubu dlouho čekal.
Samozřejmě. Tak dané to dlouho vyloženě nebylo. Naposledy jsem se střídal s Peťou Drobiszem, to nebyla vyloženě určená jednička. Jsem rád, že můžu být na hřišti, ale zahřeje mě, až budeme na konci sezony první v tabulce.

Dobře. Je pro gólmana důležité, aby věděl, že bude chytat, aby se mohl na zápas připravit?
Myslím, že zvlášť pro gólmana ano. Je to post, kde by se to mělo určit, měl by tu důvěru cítit. Myslím, že gólman je potom i jistější v bráně, i celkově. Je daleko lepší, když se to určí.

Trenér Kalvoda vzpomněl na vaši sérii předloni na podzim, kdy jste tým podržel.
Na tu sérii si pamatuju, ta byla určitě super. Hlavně na výplatní pásce (směje se). Ale vážně. To bylo období, kdy se nám celkem dařilo, vyhráli jsme i na Spartě, byli jsme opravdu v laufu. V tu dobu tady byl skvělý kolektiv, v kabině jsme byli hodně stmelení. Doufám, že to takové bude zase. Trenér Kalvoda na tom hodně lpí, na dobré atmosféře v mančaftu. Věřím, že na to navážeme a nějakou takovou sérii, byť ve druhé lize, předvedeme.

Je atmosféra v mančaftu lepší? Protože jednotu mužstva, semknutý tým, to budete potřebovat. Bude to lepší než v minulé sezoně, ve které jste hodně inkasovali?
Pracujeme na tom, samozřejmě. Je to lepší, než v minulé sezoně. Ale je to také ovlivněné tím, že se nám v minulé sezoně nedařilo. Výsledky nejsou, trenéři se pořád střídají, nechci hodnotit, v čem to bylo. Ale teď od začátku sezony pracujeme na tom, abychom nedostávali tolik gólu a také aby si mančaft rozuměl jak v kabině, tak i mimo.

Naznačila příprava zlepšení? Branek už jste tolik nedostávali. Zlepšila se defenziva celého mužstva?
To ukáže až soutěž, jestli jsme na tom zapracovali nebo ne. Ale vím, že trenér Kalvoda lpí na tom, aby se nedostávalo moc gólů. Snažili jsme se o to od začátku přípravy, pořád nám to vtloukal do hlavy.

Také od začátku přípravy vtlouká týmu do hlavy, že druhá liga je jiná než první. Je jiná i pro brankáře?
Myslím, že i pro gólmany je to trošku tvrdší, protože létá o hodně víc centrů. Třeba v první lize se hodně standardek rozehrává, ve druhé to hodně mančaftů kope do šestnáctky už z půlky. Takže určitě i v tomto je to pro gólmany těžké.

Začínáte na Žižkově, pak máte doma Frýdek, jedete do Sokolova a hrajete doma proti Znojmu. Je to na úvod sezonu těžký los?
Jestli chceme pomýšlet na postup, tak je prostě musíme porážet, ať je Žižkov, Varnsdorf, Zlín, prostě kdokoliv. Myslím, že v losu to až tak není. Samozřejmě Žižkov je jeden z aspirantů na umístění nahoře, ale také nemusí být. Uvidíme.

Start sezony je důležitý. Ve druhém kole hrajete doma proti Frýdku. Věříte, že bude plný stadion? Že vám diváci pomůžou? Že vám zůstanou věrní?
Musím říct, že jsem byl minulý týden překvapený, když jsem šel na trénink a viděl stát fronty. To snad nepamatuju ani na první ligu. Uvidíme, jestli fanoušky nalákala nižší cena vstupenek a permanentek. Věřím, že lidí bude chodit dost. Zažil jsem to už v Opavě, kde chodilo pořád dva a půl tisíce diváků. Věřím, že tady to bude ještě víc, že bude dobrá atmosféra, to jádro tady bude pořád!
A tým - další aktuality:

Fans SK Sigma besedovali s vedením klubu i trenéremFans SK Sigma besedovali s vedením klubu i trenérem
| 15.12.2017
Trenér Václav Jílek po podzimní fázi sezonyTrenér Václav Jílek po podzimní fázi sezony
| 13.12.2017
Sigma punčovala pro Blanickou školkuSigma punčovala pro Blanickou školku
| 12.12.2017
Šimon Falta fotil na plakátŠimon Falta fotil na plakát
| 12.12.2017
Program zimní přípravy týmu SK Sigma OlomoucProgram zimní přípravy týmu SK Sigma Olomouc
| 11.12.2017
Sigma bude punčovat pro BlanickouSigma bude punčovat pro Blanickou
| 11.12.2017
Beseda s fanoušky ve čtvrtekBeseda s fanoušky ve čtvrtek
| 08.12.2017
VIDEO: Trenér Václav Jílek hodnotí podzimní část sezonyVIDEO: Trenér Václav Jílek hodnotí podzimní část sezony
| 05.12.2017
Tým SK Sigma ještě sportuje před dovolenouTým SK Sigma ještě sportuje před dovolenou
| 05.12.2017
Z besídky brankářů SK Sigma OlomoucZ besídky brankářů SK Sigma Olomouc
| 05.12.2017OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná