Béčko SK Sigma doma jen remizovalo

31.08.2014 / B tým

Dva body ztratili ve 4. kole MSFL doma fotbalisté SK Sigma Olomouc B. Béčko si v derby s Prostějovem vytvořilo mnoho šancí, nedalo penaltu a duel nakonec skončil nerozhodně 1:1. První mistrovský zápas za SK Sigma odehrál stoper David Bystroň, na hřišti byl kompletních devadesát minut.

V úvodu zápasu hosté ještě dokázali domácí hře vzdorovat, ale tak zhruba od 20. minuty mohli děkovat jen štěstí a brankáři Burešovi, že něco v Olomouci uhráli. V 16. minutě Bureš dobře vyběhl proti Rolincovi a šanci mu zmařil. Vzápětí střílel z přímého kopu Kalvach do zdi, ve 23. minutě Falta ze standardky jen do rukavic nachystaného Bureše. Ve 32. minutě našel Bystroň hezkým pasem Texla, ten míč poslal Rolincovi. Domácí útočník byl opět sám před, tentokrát tvrdou bombou trefil hostujícího brankáře. Minutu poté dal Svozil po rohu branku, ale vedení Sigmě upřel pomezní rozhodčí, který viděl ofsajd … Deset minut před přestávkou vypálil zdálky těsně vedle šibenice Rolinc. Ve 40. minutě upadl Kroupa po souboji se Svozilem, rozhodčí to posoudil jako faul. A protože to bylo ve vápně, kopali hosté penaltu. Tu Kroupa proměnil. Minutu před přestávkou bylo srovnáno, po přihrávce Texla se trefil Rolinc.

Krátce po přestávce měli hosté druhou šanci v utkání. Z přímého kopu zamířil do šibenice Fládr, brankář Bárta míč vyboxoval. Pak domácí soupeře mačkali, ale nepodařilo se jim přidat druhou branku. Svozil hlavičkoval v 50. minutě vedle, o deset minut později nedal Rolinc penaltu nařízenou za ruku. V 62. hlavičkoval z úhlu vedle Richter, stejně dopadla i střela Rolince. V 71. minutě našel Schmidt centrem zprava Rolince, tomu na malém vápně střela nesedla. O dvě minuty později nepřekonal Bureše Hála, následná střela Falty o kousek minula levou šibenici. Deset minut před koncem po rychlém útoku hledal Hála Rolince, ale tomu v rozhodující chvíli sjel míč z nohy. V nastaveném čase mohl Rolinc rozhodnout, po chybě defenzivy byl sám před Burešem, ale prováhal vhodný okamžik k zakončení a prostějovský brankář mu balon sebral.

„Bod je pro nás skutečně málo. Kromě toho, že jsme nedali penaltu, jsme nedohráli některé situace, měli jsme je dohrát kvalitněji v posledních třicet metrech, těžko můžu hráčům něco vyčítat. Soupeř skóroval po penalty, my jsme si ji také vynutili aktivitou, ale nedali jsme ji. Kdybychom dali na dva jedna, tak by měl zápas jiný vývoj. Ale těžko hráčům něco vyčítat, aktivita byla až překotná. Měli jsme na to, abychom vyhráli. Jsou to dva body minus doma, ale s předvedenou hrou a bojovností mohlo být těch pár diváků, co přišlo, spokojených, viděli určitě dobrý fotbal,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Celý zápas odehrál na stoperu David Bystroň. „Na to, že nehrál dva roky, hrál excelentně. Ukázala se jeho zkušenost, kvalita v rozehrávce. Trochu jsem se bál toho, protože měl obrovskou aktivitu, bylo vidět, že se na utkání těšil, chodil až na hrot, že mu dojdou síly. Ale zvládl to velmi dobře, je to příslib do budoucna pro áčko. Nevím, v jakém časovém horizontu se ho rozhodne trenér Kalvoda zařadit, ale určitě ukázal velkou kvalitu,“ podotkl.

SK Sigma Olomouc B – 1. SK Prostějov 1:1 (1:1)

Branky: 44. Rolinc – 41. (pen.) Kroupa. Rozhodčí: Duda – Vojkovský, Mikeska. ŽK: Svozil, Kalvach – Kroupa, Rus. Diváci: 200.
SK Sigma B: Bárta – Texl, Svozil, Bystroň, Hála – Falta, Habusta (81. Žák), Richter, Kalvach, Schmidt (78. Vichta) – Rolinc. Trenér Augustin Chromý. Asistent Jan Krajčovič.
Prostějov: Bureš – Rus (74. Krejčíř), Zatloukal, Machálek (82. Šteigl), Koudelka (89. Pančochář) - Hloch, Zelenka, Fládr, Hirsch, Langer – Kroupa.

Béčko SK Sigma má první výhru z venkuBéčko SK Sigma má první výhru z venku
| 24.09.2016
Béčko SK Sigma jede do HulínaBéčko SK Sigma jede do Hulína
| 23.09.2016
Chromý: Celý tým odvedl dobrou práciChromý: Celý tým odvedl dobrou práci
| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly