Sigma splnila povinnost, Ordoš dal hattrick

02.09.2015 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc splnili pohárovou povinnost a po hladké výhře 5:0 v Rosicích postoupili do 3. kola MOL Cupu. To budou hrát v Opavě nejspíš 23. září. Mužem dnešního zápasu byl záložník Michal Ordoš, který vystřílel hattrick.

Sigma šla hned od začátku za svým postupovým cílem a domácí od úvodního hvizdu začala mačkat. V 5. minutě domácí brankář likvidoval tutovou hlavičku Hály i jeho následnou dorážku, pak už Hanááci vedli. Havlásek fauloval ve vápně Petra a nařízenou penaltu proměnil Ordoš. Na domácí bránu šla jedna akce za druhou, stav se zase měnil ve 29. minutě, to se po centru Hály trefil k pravé tyčce Ordoš. Náskok mohli hosté ještě do pauzy navýšit, v největší šancí byli Chorý, toho vychytal gólman, a Petr, který o kousek minul levou tyčku.

Reportáž z utkání

Hostům vyšel i vstup do druhé půlky. Zahradníček ještě hlavou přestřelil, ale po centru Hály přidal Chorý třetí hanáckou branku. Tím bylo prakticky rozhodnuto. A bylo jen otázkou času, jestli Sigma přidá další branky. Hálovi pokazil radost dobrým reflexem brankář, Ordoš trefil pravou tyčku, pak Moulis břevno, po něm Chorý zblízka gólmana a deset minut před koncem Rolinc levou tyč. Tyčku trefili i domácí, v 83. minutě zkusil překvapit rosický kanonýr Malata. V závěru Sigma další šance proměnila. Nejprve zkompletoval hattrick Ordoš, pak pečetil na konečných nula ku pěti Rolinc.

„Povinnost jsme splnili, ale musím říct, že jsme měli dát daleko více branek. Měli jsme dohrát více akcí. Rosice jsme prakticky k ničemu nepustili, bylo to zasloužené vítězství. Ale to, co nedáme tady, to se nám potom promítá v první lize. Šancí musíme proměňovat více,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

Slovan Rosice – SK Sigma Olomouc 0:5 (0:2)

Branky: 6. (pen.), 29. a 88. Ordoš, 47. Chorý, 89. Rolinc. Rozhodčí: Machálek – Pochylý, Vysloužil. Diváci: 650.

SK Sigma: Buchta – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Petr (46. Zahradníček), Cana, Houska, Navrátil (57. Moulis) – Ordoš, Chorý (77. Rolinc). Trenér Leoš Kalvoda.

Střely na: 2:16
Střely vedle: 3:12