Sigma B porazila Košice

04.07.2015 / B tým

První přípravný zápas sehrál tým SK Sigma Olomouc B dnes odpoledne v Luhačovicích proti Košicím. Béčko zvítězilo, když rozhodující náskok si vytvořilo už v prvním poločase. Mužem zápasu byl Jan Hladík, první gól dal, na druhý přihrával.

Po úvodním oťukávání udeřila jako první Sigma. A stalo to za to. Hladík napřáhl levačkou z pětatřiceti metrů a trefil se krásně a nechytatelně k pravé tyčce. V zápase ještě na jaře třetiligového béčka a naopak prvoligových Košic byli nebezpečnější Hanáci. Ve 41. minutě měl tutovku po centru Jemelky Rolinc, brankář se štěstím vyrážel na roh. Ale za další tři minuty už inkasoval podruhé. Hladík nacentroval zprava a Schmidt se prosadil hlavou – 2:0.

Hned na začátku druhé půlky střílel nebezpečně Strašák, jeho rána brankář vytahoval z levé šibenice. Košice se snažily vývoj zvrátit, ale defenziva Sigmy pracovala dobře. A Hanáci mohli náskok navýšit, v 68. minutě Kalvach zblízka neprostřelil gólmana. O tři minuty později slovenský tým ztrestal zaváhání obrany a snížil. Sedm minut před koncem měl na noze třetí branku Yunis, ale o kousek minul.

„Hráči prokázali po té pauze velkou chuť, bylo vidět, že jim fotbal chyběl. Důležité bylo, že splnili to, co jsem chtěl do defenzivy, to znamená absolutní agresivita dozadu, samozřejmě v mezích možností. Protože každý technický hráč má tu techniku na úkor toho, že mu chybí agresivita dozadu a podobně. Dnes bych chtěl kluky pochválit, protože to skutečně bylo tak, jak by mělo být, ta bojovnost a agresivita směrem dozadu,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý. Béčko silného soupeře porazilo. „Utkání splnilo účel. Škoda, že tam byly ve druhém poločase situace, kdy jsme mohli dát na tři nula, ale pak jsme po zaváhání obrany dostali gól. Ale jinak jsem byl spokojen,“ podotkl Chromý.

V utkání nastoupili záložníci Strašák, Urbančok a Jeřábek plus útočník Krč, kteří jsou v týmu na zkoušce. „Byl to pro ně určitě velice dobrý zápas a dobrá zkušenost. Ukázali, že jsou šikovní, na další hodnocení si počkám, až toho víc odtrénujeme a odehrajeme,“ podotkl Chromý.

SK Sigma Olomouc B – FC VSS Košice 2:1 (2:0)

Branky: 16. Hladík, 44. Schmidt. Rozhodčí: Pochylý.
SK Sigma: 1. poločas: Spurný - Hladík, O. Ševčík, Svozil, Jemelka - Buchvaldek, Richter, Jeřábek (30. Kalvach), Krč, Schmidt - Rolinc. 2. pol.: Hora - Texl, Habusta, O. Ševčík, Vichta - Danis, Kalvach, Richter (60. Jeřábek), Strašák, Urbančok - Yunis. Trenér Augustin Chromý. Asistent Jan Krajčovič.

Béčko SK Sigma má první výhru z venkuBéčko SK Sigma má první výhru z venku
| 24.09.2016
Béčko SK Sigma jede do HulínaBéčko SK Sigma jede do Hulína
| 23.09.2016
Chromý: Celý tým odvedl dobrou práciChromý: Celý tým odvedl dobrou práci
| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly