Béčko SK Sigma má první výhru, Plšek vystřílel hattrick

06.09.2015 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B poprvé v sezoně zabodoval naplno. Béčko porazilo doma na Andrově stadionu Varnsdorf vysoko 5:0. Mužem zápasu dvou klubů, které vybojovaly v minulé sezoně na hřišti postup do nejvyšší soutěže, byl záložník Jakub Plšek, autor hattricku.

Domácí tým byl v úvodu zápasu aktivnější a začal si vytvářet šance. Chorý (2x) a Plšek ale hlavičkovali nad, střela Housky šla kousek vedle pravé tyčky. Hosté se snažili být nebezpeční směrem dopředu, ale olomoucká defenziva nepřipustila ani jednu šanci. Ve 25. minutě centroval zleva Hladík, hlavou zakončoval Chorý a varnsdorfský brankář zachytil míč až za brankovou čárou – 1:0. O deset minut později byla v akci stejná dvojice. Hladík zprava centroval, Chorý se uvolnil na první tyčce, ale těsně minul. Tři minuty před přestávkou vybojoval Chorý míč, přihrál pod sebe Plškovi. Jeho střelu gólman hostů dokázal ztlumit až za brankovou čárou – 2:0.

Reportáž z utkání

Náskok dvou branek dal Sigmě do druhé půlky potřebný klid a přišly další šance. V 52. minutě střílel z úhlu vedle Hladík. O tři minuty později chytil brankář tutový gól po průniku Rajnocha, chvíli poté Hladík neusměrnil na první tyčce výtečnou příhru Falty. Hosté se snažili změnit nepříznivý vývoj, ale olomoucká defenziva pracovala bezchybně, takže žádnou ošemetnou situaci nemusel brankář Spurný řešit. To na druhé straně to bylo jinak. V 68. Minutě tvrdou střelu Falty hostující gólman ještě stihl vyrazit, ale na dorážku Plška už neměl – 3:0. Další vyložené šance potom měli Hladík a Chorý. Pak hosté mohli ještě trošku zápas zdramatizovat. V 75. minutě měl dobrou možnost Jurča, jeho střelu z úhlu brankář Spurný vyrazil na roh. A v 82. minutě po dalším rohovém kopu hlavičkoval nad Zbrožek. Z protiútoku potáhl brejk po pravém křídle Hladík, přihrál Rolincovi. Toho brankář Porcal vychytal, ale balon vyrazil k Plškovi, který zkompletoval hattrick – 4:0. Pět minut před přestávkou přidal další domácí branku Rolinc – 5:0.

SK Sigma Olomouc B – FK Varnsdorf 5:0 (2:0)

Branky: 42., 68. a 83. Plšek, 25. Chorý, 85. Rolinc. Rozhodčí: Váňa – Černý, Boček. ŽK: Štěrba – Skwarczek, Zbrožek, Jurča. Diváci: 209.
SK Sigma B: Spurný – Štěrba, Radaković, Šindelář, Jemelka – Hladík (85. Texl), Plšek, Rajnoch, Houska, Falta (72. Schmidt) – Chorý (81. Rolinc). Trenér Augustin Chromý.
Varnsdorf: Porcal  – Filip, Kvída, Durdevič, Norek, Skwarczek (55. Jurča), Daníček, Zbrožek, Tvaroha, Rudnytsky (79. Juroška), Schubert (55. Kotiš). Trenér Roman Skuhravý.

| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly