Sigma vs. Sokolov 7:0, Vašíček dal hattrick!

07.03.2015 / A tým

Ve druhém domácím utkání tohoto týdne nastoupili fotbalisté SK Sigma Olomouc na Andrově stadionu proti Sokolovu. Hanáci zápas zvládli bez větších potíží a zapsali další tři body.

Před zápasem se blahopřálo Sigmáckým legendám, Petr John Uličný oslavil 11. února 65. narozeniny, Jaromír Fiala slavil ve stejný den šedesátku.

A šlo se hrát. Sigma byl od začátku aktivní a šla rychle do vedení. V 7. minutě vysunul mezi stopery Houska Vašíčka. Tomu čistou šanci brankář Belaň vyrazil, ala Kušnír vyražený míč poslal do sítě. O šest minut později se Vašíček prosadil v šestnáctce a zvýšil na 2:0. Ve 24. minutě našel Petr ve vápně Vašíčka, ten si připravil míč ke střele a pravačkou zavěsil přesně – 3:0. Hosté se poprvé dostali do nebezpečné akce ve 29. minutě, bylo to po dlouhém autu a brankář Reichl musel tutovku Přeučila vyrážet na roh.

Hanáci i po změně stran začali velmi dobře. Hrálo se osm minut ze druhé půle a zase se měnil stav. Navrátil obral o míč stopera, šel sám na bránu a trefil se přesně k levé tyčce – 4:0. Sigma byla v pohodě, další branka přišla vzápětí. V 60. minutě se trefil pěkně do pravé šibenice po přihrávce Petra Ordoš. A Andrův stadion se bavil dobrým fotbalem se spoustou gólů. Další mohl přidat v 70. minutě Houska, obránce jeho ránu v poslední chvíli srazil na roh. Šestou branku viděli fanoušci v 79. minutě. Po centru Ordoše se ve vápně prosadil Vašíček a zkompletoval hattrick. Sedmou branku přidal po přihrávce Bystroně minutu před koncem Plšek. A začalo se slavit.

Reportáž z utkání

SK Sigma Olomouc – FK Baník Sokolov 7:0 (3:0)

Branky: 13., 24. a 79. Vašíček, 7. Kušnír, 53. Navrátil, 60. Ordoš, 89. Plšek. Rozhodčí: Berka – Vlasjuk, Arnošt. ŽK: Cana – Hofmann, Machek. Diváci: 2441.
SK Sigma: Reichl – Kušnír, Rajnoch (71. Bystroň), Šindelář, Vepřek – Petr, Houska, Cana, Ordoš, Navrátil (57. Zahradníček) – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda.
Sokolov: Belaň – Vondráček, Hofmann, Blažek, Hrubý – Machek, Čada (39. Šamánek), Dvořák II. (60. Vaněček), Kosak – Pouček (79. Urma), Přeučil. Trenér Daniel Šmejkal.

Střely na: 13:5
Střely vedle: 6:0