Aktuality

Shrnutí víkendu přípravek SK Sigma

Shrnutí víkendu přípravek SK Sigma

07.05.2015 / Sportovní třídy

Přípravky SK Sigma Olomouc o víkendu hrály další soutěží utkání. Týmy startovaly na turnajích doma i venku, hrály i mistrovská utkání.

SK Sigma U 11

Hráči U 11 prožili fotbalově náročný prodloužený víkend. Vše začalo již ve čtvrtek 30. 4., kdy vyrazili na miniturnaj do Uherského Hradiště, kde si zahráli tři kvalitní utkání s Kroměříží, Slováckem a hostem ze Slovenska, tím byla Skalica. Hrál se velice kvalitní fotbal, kdy naši kluci zvládli všechny tři utkání a přehrávali soupeře technickou hrou s vysokým nasazením. Další hráči nastoupili v sobotu za záskok v okresní soutěži za U 9 a dva hráči v sobotu nakoukli i do soutěže SpSM za mladší žáky U12. Vrchol víkendu přišel v neděli, kdy odehráli další kolo krajské soutěže a tím bylo derby s Prostějovem. Toto nedělní utkání přineslo velkou spoustu gólů a radost z vítězství zůstalo doma v Olomouci. Kluci z U 11 odehráli všechny zápasy ve skvělé formě a ukázali skoro vše, co se během přípravkových kategorií naučili. Nesmíme zapomenout na rodiče, kteří jako vždy fandili slušně a hnali naše kluky k nejlepším výkonům a patří jim poděkovaní, že nám hráče na všechny utkání v tomto náročném víkendu dovezli.
SK Sigma U 11: Mráček, Marek, Chromec, Hapal, Vaca, Koutný, Cahel, Indrák, Nguen, Tran tu, Hrdlička, Grulich, Studený, Dohnálek, Kocián, Dvořák, Josefčuk, Vlček, Strnad, Sova, Kovařík.

SK Sigma U 9

Kluci z U 9 se rozdělili na 2 týmy a odehráli turnaj v Novém Jičíně. Ve Skupině C zdolali kluci ze Sigmy červené postupně Nový Jičín B 8:0, Vítkovice 8:0, Baník Ostrava 6:1, Bystřici pod Hostýnem 9:0 a postoupili do čtvrtfinále z 1. místa. Sigma bílá porazila ve skupině Nový Jičín C 9:1, Spartak Trnavu 4:2, Frýdek Místek 6:3, Odru Petřkovice 5:0 a skončila také na 1. místě ve skupině.
Sigma červená narazila ve čtvrtfinále na Spartak Trnava a zvítězila jednoznačně 7:0. Sigma bílá si poradila s Baníkem 4:1. Vlivem rozlosování se v semifinále potkaly obě Sigmy, když po nejlepším zápase turnaje zvítězila Sigma bílá 2:1 a postoupila do finále. V zápase o třetí místo deklasovala Sigma červená Nový Jičín A 7:1. Sigma bílá bohužel nedotáhla své tažení do konce a prohrála s Brnem a skončila celkově druhá.
„Jednalo se o turnaj hráčů 2006 a mohli jsme se podívat, jak jsme na tom ve srovnání s dalšími oddíly v ČR. Kluci to odmakali naplno a nutno dodat, že z nich zářila radost ze hry. Máme však na čem pracovat, turnaj nám odhalil spoustu chyb, které však k této kategorii přirozeně patří,“ dodal trenér Jindřich Daněk.

SK Sigma U 8

Sigma U 8 využila prodlouženého víkendu a krom, již tradičních, okresních turnajů se zúčastnila turnaje v Okříškách u Třebíče. Tento turnaj zde má již dlouholetou tradici a odpovídala tomu i zvučná jména soupeřů (Slavia Praha, Dukla Praha, Slovan Bratislava, 1.SC Znojmo a další). Naši kluci se na tomto turnaji vůbec neztratili a po jediné prohře ve skupině, z úvodního utkání se Slavií 1:2, postoupili do čtvrtfinále proti Dukle. Bohužel to byl pro malé „Sigmáky“ dosti smolný zápas se spoustou šancí, kdy po konečném stavu 2:2 přišli na řadu penalty, ve kterých byl šťastnější soupeř a našim klukům zbyly „jen“ boje o 5. - 8. místo. V těchto utkáních jsme nejdříve porazili dívčí tým Sparty Praha a o konečné 5. místo přišla na řadu opět pražská Slávie. V tomto utkání góly nepadali ani na jedné straně a v penaltovém rozstřelu měli tentokrát více štěstí naši kluci a obsadili tak nakonec pěkné páté místo.
Hodnocení trenéra: „Na pěkně uspořádaném turnaji jsme se potkali s kvalitními týmy naší věkové kategorie a předvedli spoustu dobrých výkonů. Samozřejmě všechny mrzela smolná prohra na penalty ve čtvrtfinále proti budoucímu vítězi turnaje, ale věřím, že právě tato prohra klukům pomůže zvládat lépe další těžká utkání. Kluci i přes velké zklamání zvládli dohrát turnaj se ctí a odměnou jim bylo štěstí v penaltovém rozstřelu se Slavií.“
Sportovní třídy - další aktuality:

Naše legendy předávaly zkušenosti mladým hráčůmNaše legendy předávaly zkušenosti mladým hráčům
| 05.12.2019
Benjamínci byli úspěšní na turnajích v Polsku i PrazeBenjamínci byli úspěšní na turnajích v Polsku i Praze
| 02.12.2019
Sigma pořádá turnaj žákovských týmůSigma pořádá turnaj žákovských týmů
| 21.11.2019
Žákovské týmy U15 a U14 odehrály poslední zápasy podzimuŽákovské týmy U15 a U14 odehrály poslední zápasy podzimu
| 18.11.2019
Žákovské týmy zakončily podzim výhramiŽákovské týmy zakončily podzim výhrami
| 12.11.2019
Žákovská mužstva dokráčela k vítězstvímŽákovská mužstva dokráčela k vítězstvím
| 28.10.2019
Paráda! Sigmáci se kvalifikovali na závěrečný turnaj Ondrášovka CupuParáda! Sigmáci se kvalifikovali na závěrečný turnaj Ondrášovka Cupu
| 24.10.2019
Žákovské týmy mají za sebou duely se slezskými soupeřiŽákovské týmy mají za sebou duely se slezskými soupeři
| 22.10.2019
Přípravky U11 a U9 vyhrály mezinárodní turnaj ve VítkovicíchPřípravky U11 a U9 vyhrály mezinárodní turnaj ve Vítkovicích
| 14.10.2019
Žákovská družstva si připsala další výhry Žákovská družstva si připsala další výhry
| 13.10.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná