Béčko SK Sigma těsně prohrálo

07.06.2015 / B tým

Stejně jako áčku nesvědčil výsledkově ani béčko SK Sigma Olomouc poslední zápas v sezoně, navíc ten, ve kterém tým dostal pohár pro vítěze soutěže. Béčko ve slatinickém azylu vedlo brankou Jakuba Yunise, ale nakonec o gól prohrálo.

Ještě před výkopem došlo na slavnostní momenty. Byly dva. Rozhodčí Petr Drápal se loučil, pískal poslední utkání v moravských soutěžích, potom převzal kapitán SK Sigma B Jan Štěrba pohár pro vítěze MSFL, předávat trofej přijeli I. místopředseda FAČR za Moravu Zdeněk Zlámal a předseda Řídící komise pro Moravu Pavel Blaha. A mohlo se začít hrát.

Vstup do utkání, ten měli domácí vydařený. Už v 5. minutě se po centru Texla zprava prosadil hlavou Yunis a Sigma vedla. O pět minut později byl opět v tutovce Yunis, hosty zachránila levá tyčka. Líšeň se dostal do zápasu v podstatě náhodou. Ve 25. minutě posoudil rozhodčí souboj Texla s Králem jako nedovolený, a protože to bylo ve vápně, kopala se penalta. Tu Čampa proměnil a bylo srovnáno. Ještě do přestávky mohla jít Sigma opět do vedení. Yunise ovšem v další tutovce vychytal brankář, Jemelka a O. Ševčík po rohových kopech hlavičkovali vedle.

Hned na začátku druhého poločasu hosté přečkali další olomoucké šance. Nejprve Yunis po přihrávce Texla už nestačil dobře trefit míč, poté gólman zneškodnil tutovku Mináře, vyrážel před sebe, Danis pak minul poloodkrytou bránu. Hosté čekali na brejky a jeden se jim povedl, v 69. minutě trefil Halaška levou tyčku. Sigma B v posledním utkání sezony doplatila na neproměněné šance. V závěru zápasu byl dvakrát sám před brankářem Danis, ale líšeňský gólman stačil v obou případech míč vyrazit. A nedáš-dostaneš, to ve fotbale platí, tři minuty před koncem hosté dohráli brejk a zvítězili 1:2.

Porážka ale nemohla vzít domácím radost z povedené a postupové sezony, takže se po utkání slavilo s postupovými tričky, pohárem a rychlými špunty.

Reportáž z utkání

„V několika zápasech se nám podařilo nepříznivý vývoj zlomit, dnes se to nepovedlo, to štěstí nám tentokrát chybělo. Museli jsme také brzy střídat dva hráče po zranění, místo nich tam nastoupili dorostenci, kteří hráli včera celý zápas v Mladé Boleslavi. A také oni to zvládli v tom náročném počasí dobře, neměli to jednoduché,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – Líšeň 1:2 (1:1)

Branky: 5. Yunis – 25. (pen.) Čampa, 87. Milotínský. Rozhodčí: Drápal – Lakomý, Kubica. Diváci: 200.
SK Sigma B: Spurný - Texl, O. Ševčík, Štěrba, Jemelka - Hladík, Kalvach, Richter (87. Kotouč), Vichta (59. Minář), Fišer (49. Danis) - Yunis. Trenér Augustin Chromý. Asistent Jan Krajčovič.