Aktuality

Trenér Chromý chválil tým za bránění

Trenér Chromý chválil tým za bránění

07.09.2015 / B tým

V 5. kole Fotbalové národní ligy tým SK Sigma Olomouc B poprvé v sezoně zabodoval. Béčko doma na Andrově stadionu porazilo Varnsdorf 5:0, získalo první tři body a posunulo se z posledního místa tabulky. „Samozřejmě. Pokud uhrajete nějaké body, tak to má velký vliv na psychiku hráčů. To bylo vidět i v tomto utkání,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Jak hodnotíte utkání proti Varnsdorfu?
Viděl jsem Varnsdorf v utkání v Karviné. To skončilo bez branek, ale byly tam pasáže, kdy byli hosté lepší než domácí, chybělo jim jen proměnit šance. Tady u nás se prezentoval stejným způsobem, řekl bych, že je to nejhernější mužstvo, co jsem zatím viděl. Hrají velmi dobře, mají hodně hráčů, kteří jsou silní na míči, hrají podobnou hru jako my, je to kombinačně silné mužstvo. Nám se povedlo vstřelit první branku, pak druhou, to mělo rozhodující vliv, tým se uklidnil, za stavu dva tři nula hraje soupeř vabank, zkusí to ještě zlomit. My jsme toho pak využili a navýšili skóre.

Poprvé v sezoně váš tým navíc neinkasoval.
Pochválil bych celé mužstvo za bránění. Defenziva vycházela od mladého brankáře Spurného, který je ročník šestadevadesát, přes ostatní hráče, až po Tomáše Chorého na hrotu. Všichni se bez míče věnovali perfektně bránění, za to bych je chtěl pochválit. To, spolu s tím, že jsme si vytvořili šance a proměnili je, vytvořilo ten konečný výsledek.

V čem byl rozdíl ve srovnání s předchozími zápasy, které týmu výsledkově nevyšly?
V tom, co jsem říkal. Proměnili jsme šance, nedopustili jsme se chyb, uhráli jsme vzadu nulu. A to bylo rozhodující.

V reprezentační přestávce nastoupili za béčko také hráči z prvního týmu. Neměl jste obavy, že by mohla chybět souhra?
Opticky to možná vypadalo tak, že jsme hodně posíleni z prvního týmu, ale šest hráčů z těch, co hráli, za nás v sezoně nastupuje běžně. To bylo stejné s předchozími zápasy, byli tam brankář Spurný, Štěrba, Jemelka, Hladík, Falta a Chorý, ti za nás nastupují pravidelně. Potom nastoupili dva hráči, kteří nenastoupili v Plzni, to jsou Šindelář a Houska, dalším byl Radaković, který v reprezentační přestávce řešil víza, takže několik dní netrénoval a nemohl hrát ani pohár. Nastoupil také Rajnoch, tam měl trenér áčka nějaký úmysl. Béčko slouží, kromě výchovy hráčů, také k tomu aby členové prvního týmu měli zápasové vytížení, není to nic neobvyklého. Samozřejmě to má vliv na to, že někdy může skřípat souhra, ale ty změny nebyla tak zásadní, jak to mohlo vypadat.

Jste rád, že váš tým konečně získal první body?
Samozřejmě. Pokud uhrajete nějaké body, tak to má velký vliv na psychiku hráčů. To bylo vidět i v tomto utkání, třeba Jemelka nebo Hladík byli zpočátku nervózní. To je myslím problém už od toho prvního zápasu v Třinci. Má to na hráče vliv právě proto, že jsou zvyklí z mládežnických kategorií stále vyhrávat, v minulé sezoně to bylo podobné v MSFL, to samé v přípravě. Když se hraje fotbal, tak jsou tito hráči silní, jsou sebevědomí. Ale proto chceme hrát druhou ligu, aby i tohle na hráče doléhalo. Protože ono se jednoduše trénuje a hraje, když se vyhrává, když všechno jde, všechno je s úsměvem, bez tlaku. Ale když se pak musí zabrat, tak je to o něčem jiném. Druhá liga je stejná jako první v tom, že je to válka na hřišti, a až ve fázi, kdy dáte druhý třetí gól, tam jsou ty fotbalové věci. To bylo vidět i proti Varnsdorfu, když to z hráčů spadlo, tak pak hráli v klidu, včetně střídající, zklidnili se všichni. To je právě to, proč to chceme hrát, potřebujeme hráče dostat o patro výš. 
B tým - další aktuality:

Hattrick Jakuba Yunise zajistil juniorce 3 bodyHattrick Jakuba Yunise zajistil juniorce 3 body
| 17.03.2019
Deset branek padlo v utkání juniorky s BrnemDeset branek padlo v utkání juniorky s Brnem
| 11.03.2019
19.kolo: Juniorka jednoznačně porazila Baník19.kolo: Juniorka jednoznačně porazila Baník
| 03.03.2019
Juniorka zvítězila na SlováckuJuniorka zvítězila na Slovácku
| 26.02.2019
V prvním utkání jarní části soutěže juniorka remizovalaV prvním utkání jarní části soutěže juniorka remizovala
| 17.02.2019
Přehled dosavadních výsledků přípravných utkání U21Přehled dosavadních výsledků přípravných utkání U21
| 31.01.2019
Přípravu na jaro zahájila i juniorka Sigmy Přípravu na jaro zahájila i juniorka Sigmy
| 08.01.2019
Juniorka SK Sigma veze jasnou výhruJuniorka SK Sigma veze jasnou výhru
| 26.11.2018
Juniorka SK Sigma si poradila se ZlínemJuniorka SK Sigma si poradila se Zlínem
| 12.11.2018
Juniorka SK Sigma veze bod z BrnaJuniorka SK Sigma veze bod z Brna
| 05.11.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná