Oficiální E-shop Oficiální E-shop

Aktuality

Trenér Chromý chválil tým za bránění

Trenér Chromý chválil tým za bránění

07.09.2015 / B tým

V 5. kole Fotbalové národní ligy tým SK Sigma Olomouc B poprvé v sezoně zabodoval. Béčko doma na Andrově stadionu porazilo Varnsdorf 5:0, získalo první tři body a posunulo se z posledního místa tabulky. „Samozřejmě. Pokud uhrajete nějaké body, tak to má velký vliv na psychiku hráčů. To bylo vidět i v tomto utkání,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Jak hodnotíte utkání proti Varnsdorfu?
Viděl jsem Varnsdorf v utkání v Karviné. To skončilo bez branek, ale byly tam pasáže, kdy byli hosté lepší než domácí, chybělo jim jen proměnit šance. Tady u nás se prezentoval stejným způsobem, řekl bych, že je to nejhernější mužstvo, co jsem zatím viděl. Hrají velmi dobře, mají hodně hráčů, kteří jsou silní na míči, hrají podobnou hru jako my, je to kombinačně silné mužstvo. Nám se povedlo vstřelit první branku, pak druhou, to mělo rozhodující vliv, tým se uklidnil, za stavu dva tři nula hraje soupeř vabank, zkusí to ještě zlomit. My jsme toho pak využili a navýšili skóre.

Poprvé v sezoně váš tým navíc neinkasoval.
Pochválil bych celé mužstvo za bránění. Defenziva vycházela od mladého brankáře Spurného, který je ročník šestadevadesát, přes ostatní hráče, až po Tomáše Chorého na hrotu. Všichni se bez míče věnovali perfektně bránění, za to bych je chtěl pochválit. To, spolu s tím, že jsme si vytvořili šance a proměnili je, vytvořilo ten konečný výsledek.

V čem byl rozdíl ve srovnání s předchozími zápasy, které týmu výsledkově nevyšly?
V tom, co jsem říkal. Proměnili jsme šance, nedopustili jsme se chyb, uhráli jsme vzadu nulu. A to bylo rozhodující.

V reprezentační přestávce nastoupili za béčko také hráči z prvního týmu. Neměl jste obavy, že by mohla chybět souhra?
Opticky to možná vypadalo tak, že jsme hodně posíleni z prvního týmu, ale šest hráčů z těch, co hráli, za nás v sezoně nastupuje běžně. To bylo stejné s předchozími zápasy, byli tam brankář Spurný, Štěrba, Jemelka, Hladík, Falta a Chorý, ti za nás nastupují pravidelně. Potom nastoupili dva hráči, kteří nenastoupili v Plzni, to jsou Šindelář a Houska, dalším byl Radaković, který v reprezentační přestávce řešil víza, takže několik dní netrénoval a nemohl hrát ani pohár. Nastoupil také Rajnoch, tam měl trenér áčka nějaký úmysl. Béčko slouží, kromě výchovy hráčů, také k tomu aby členové prvního týmu měli zápasové vytížení, není to nic neobvyklého. Samozřejmě to má vliv na to, že někdy může skřípat souhra, ale ty změny nebyla tak zásadní, jak to mohlo vypadat.

Jste rád, že váš tým konečně získal první body?
Samozřejmě. Pokud uhrajete nějaké body, tak to má velký vliv na psychiku hráčů. To bylo vidět i v tomto utkání, třeba Jemelka nebo Hladík byli zpočátku nervózní. To je myslím problém už od toho prvního zápasu v Třinci. Má to na hráče vliv právě proto, že jsou zvyklí z mládežnických kategorií stále vyhrávat, v minulé sezoně to bylo podobné v MSFL, to samé v přípravě. Když se hraje fotbal, tak jsou tito hráči silní, jsou sebevědomí. Ale proto chceme hrát druhou ligu, aby i tohle na hráče doléhalo. Protože ono se jednoduše trénuje a hraje, když se vyhrává, když všechno jde, všechno je s úsměvem, bez tlaku. Ale když se pak musí zabrat, tak je to o něčem jiném. Druhá liga je stejná jako první v tom, že je to válka na hřišti, a až ve fázi, kdy dáte druhý třetí gól, tam jsou ty fotbalové věci. To bylo vidět i proti Varnsdorfu, když to z hráčů spadlo, tak pak hráli v klidu, včetně střídající, zklidnili se všichni. To je právě to, proč to chceme hrát, potřebujeme hráče dostat o patro výš. 
B tým - další aktuality:

Béčko SK Sigma remizovalo, gól dal SchlimbachBéčko SK Sigma remizovalo, gól dal Schlimbach
| 14.01.2017
Béčko SK Sigma zahájilo přípravu na jaroBéčko SK Sigma zahájilo přípravu na jaro
| 11.01.2017
Chromý: Venku jsme nepropadli, ale nedokázali bodovatChromý: Venku jsme nepropadli, ale nedokázali bodovat
| 23.12.2016
Program přípravy týmu SK Sigma BProgram přípravy týmu SK Sigma B
| 19.12.2016
Shrnutí podzimu týmu SK Sigma Olomouc BShrnutí podzimu týmu SK Sigma Olomouc B
| 15.12.2016
Trenér Chromý: Měli jsme tam na vícTrenér Chromý: Měli jsme tam na víc
| 15.11.2016
Béčko Sigmy pokazilo závěr, venku opět prohráloBéčko Sigmy pokazilo závěr, venku opět prohrálo
| 12.11.2016
Béčko SK Sigma končí podzim v KroměřížiBéčko SK Sigma končí podzim v Kroměříži
| 11.11.2016
Chromý: Podle očekávání šlo o těžký zápasChromý: Podle očekávání šlo o těžký zápas
| 08.11.2016
Béčko SK Sigma Mohelnici zvládlo, má další tři bodyBéčko SK Sigma Mohelnici zvládlo, má další tři body
| 05.11.2016OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná