SK Sigma U 11 – 4. místo ve Velkém finále E.ON Junior Cup 2015

08.09.2015 / Sportovní třídy

Tým starší přípravky SK Sigma Olomouc U 11 se první zářijový víkend zúčastnil v Roudném u Českých Budějovic náročného třídenního Velkého finále E.ON Junior Cup 2015, určeného hráčům do 10 let. Finálového turnaje se zúčastnilo 40 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po 20, z nichž pouze první dva týmy postupovaly do semifinále. Kluky tak čekala pořádná porce zápasů o délce 12 minut, hraných systémem 5+1 na dvou hřištích současně a výsledky se sčítaly.

Pátek (4. 9. 2015)
Hned v pátek se ve své skupině A kluci představili v 8 utkáních a začali přesvědčivou důležitou výhrou 8:1 nad Vlašimí, která pro ně bývala na předchozích turnajích většinou prokletím. I dalších 5 sobotních zápasů bylo víceméně jednoznačnou záležitostí. Vymykaly se z nich dva. V bitvě proti výborným Pardubicím jsme vedli 1:0, poté prohrávali 1:3, abychom silou vůle alespoň srovnali na konečných 3:3. A se Slavií Praha, která za celý turnaj nezaváhala ani jedenkrát, jsme nedokázali vstřelit branku a prohráli 0:4.

Výsledky:
SK Sigma – FC Graffin Vlašim 8:1. Branky: Zifčák 2, Koňařík 2, Proniuk, Knebl, Foukal, Třeštík
SK Sigma – Slezský FC Opava 15:2. Branky: Foukal 4, Proniuk 3, Knebl 2, Táborský 2, Zifčák, K.Judas, Galia, Pícha
SK Sigma – SK ZČE Plzeň 8:1. Branky: Foukal 2, Proniuk 2, Zifčák, K.Judas, Šembera, Třeštík
SK Sigma – FK Pardubice 3:3. Branky: Foukal, Šembera, Proniuk
SK Sigma – Mirava (Ratíškovice) 13:0. Branky: Foukal 3, Proniuk 3, Zifčák 3, Knebl, Válek, Šembera, Grégr
SK Sigma – SK Slavia Praha 0:4
SK Sigma – FC MAS Táborsko 7:2. Branky: Foukal 3, Proniuk, Koňařík, Šembera, Zifčák
SK Sigma – FK Jablonec 5:0. Branky: Zifčák 2, Koňařík, Foukal, Galia

Sobota (5. 9. 2015)
Pokud chtěli kluci do semifinále, a to opravdu všichni chtěli, bylo jejich dalším úkolem vítězství ve všech 8 sobotních duelech. Prvních sedm zápasů šlo téměř jako po másle, jenže hra týmu Sigmy se přizpůsobovala síle soupeřů, a tak před blížícím se posledním sobotním utkáním vzrůstala obava, jak se tým vyrovná s tvrdou, mnohdy až zákeřnou, hrou zahraničního soupeře z Monaka. Nutno říct, že trenéři asi museli kluky vyburcovat a namotivovat velmi dobře, protože ti po celodenním únavném programu předvedli v tomto utkání fantastický heroický výkon a zaslouženě zvítězili 3:1 a do závěrečných tří nedělních duelů šli na druhém místě ve skupině s náskokem jediného bodíku před Pardubicemi.

Výsledky:
SK Sigma – 1.FC Slovácko 11:1. Branky: Foukal 2, Šembera 2, K.Judas 2, Zifčák 2, Proniuk, Táborský, Třeštík
SK Sigma – FK Viktoria Žižkov 5:2. Branky: Knebl, Proniuk, K.Judas, Zifčák, Grégr
SK Sigma – FC Dosta Bystrc-Kníničky 7:0. Branky: Foukal 3, Knebl, K..Judas, Proniuk, Třeštík
SK Sigma – FK Ostrov 9:0. Branky: Knebl 2, Foukal 2, Galia 2, Proniuk, Zifčák, Pícha
SK Sigma – FC Hlučín 10:0. Branky: Proniuk 3, Knebl, Foukal, Táborský, Šembera, Zifčák, Galia, Třeštík
SK Sigma – SK Líšeň 9:4. Branky: Šembera 3, Proniuk 2, Táborský 2, K.Judas, Foukal
SK Sigma – FK Meteor Praha VIII 11:1. Branky: Proniuk 3, Koňařík 3, Foukal, Táborský, Třeštík, K.Judas, Zifčák
SK Sigma – AS Monaco (Francie) 3:1. Branky: Táborský, K.Judas, Šembera

Neděle (6. 9. 2015)
Nedělní ráno nám přineslo nepříjemné zjištění, že onemocněl jeden z klíčových hráčů Tomáš Knebl. První utkání byl boj kluků zejména sami se sebou, avšak to druhé proti Zbrojovce už byl i boj s těžkým soupeřem. A už šla znát i Tomova absence. Skóre se přelévalo, abychom v posledních vteřinách dostali gól na konečných 4:5. Naštěstí Pardubice těsně prohrály se Slavií, takže do posledního duelu skupiny jsme šli s tím, že vše máme na vlastních kopačkách. Tým důležitý zápas zvládl na jedničku, ale byly to nervy (samozřejmě pro rodiče, kteří navíc museli zdolat v povzbuzování Pardubice). Semifinálový cíl byl úspěšně splněn.

Výsledky:
SK Sigma – FK Ústí nad Labem 6:1. Branky: Proniuk 2, Foukal, Šembera, Táborský, Zifčák

Semifinále
V semifinálovém zápase nás čekal překvapivý vítěz skupiny B, Viktorka Plzeň. Ta ve skupině jen jednou remizovala s Hradcem Králové, jinak všechny soupeře, vč. Sparty Praha, porazila. Utkání se hrálo 2 x 10 minut na obou hřištích současně, a byl k vidění z obou stran velice bojovný výkon a krásný fotbal. Sigma vedla v prvním poločase 2:0, Plzeň otočila, poločas byl 4:4. V druhé půli naši kluci znovu vedli 6:4, o vedení přišli a půl minuty poté, co vypršel čas, ale rozhodčí na jednom hřišti ještě nechal hrát, dostali nešťastný gól na 7:8 a sen o postupu do finále a na zahraniční turnaj se jim tak rozplynul.

SK Sigma – FC Viktoria Plzeň 7:8 (4:4). Branky: K. Judas 4, Foukal, Zifčák, Táborský

Utkání o 3. místo
V utkání o 3. místo jsme narazili na pražskou Spartu. Vedli jsme sice 1:0 a 2:1, avšak poté Sparta ještě v prvním poločase snad během čtyř minut vstřelila po našich hrubých chybách 5 gólů a tím v podstatě velice rychle rozhodla o majiteli bronzových medailí.

SK Sigma – AC Sparta Praha 2:10 (2:8). Branky: Foukal, Zifčák

Za předvedené výkony, nasazení, bojovnost, ale i vystupování ve velice náročném turnaji je třeba celý tým rozhodně pochválit a nezbývá než doufat, že snad už příště na takovém turnaji ta 4. místa konečně prolomí a dostane se i na pozice medailové.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen brankář Sigmy Olomouc Aleš Urbančík.

Konečné pořadí:
1. SK Slavia Praha, 2. FC Viktoria Plzeň, 3. AC Sparta Praha, 4. SK Sigma Olomouc, 5. FK Pardubice, 6. Bohemians Praha 1905, 7. FC Zbrojovka Brno, 8. ŠK Senec (Slov.), 9. FC Graffin Vlašim, 10. FK Příbram atd.

Sestava SK Sigma Olomouc: Šubrt Pavel, Urbančík Aleš – Foukal Vojtěch, Galia Andre, Grégr Ondřej, Judas Kryštof, Knebl Tomáš, Koňařík Bořek, Pavlíček Vítězslav, Pícha Kryštof, Proniuk Adam, Šembera David, Táborský Marek, Třeštík Michal, Válek Marek, Zifčák Martin. Trenéři Slíž Ondřej, Václavský Ladislav

Autor: ZT

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále