Permanentní vstupenky na sezonu 2018/2019 Sleva -10% pro fanoušky

Aktuality

Vašíček: Jsem útočník, góly dávat musím

Vašíček: Jsem útočník, góly dávat musím

09.05.2015 / A tým

Útočník Václav Vašíček (1991) rozhodl hattrickem o vítězství SK Sigma Olomouc nad Zlínem 4:2. A navíc se prostřílel do čela pořadí kanonýrů FNligy, vede s 12 góly. „Padaly góly, takže diváci si přišli na své. A hlavně jsme to zvládli, což jsme potřebovali,“ řekl Václav Vašíček, který už dal letos na jaře hattricky dva – první proti Sokolovu, druhý dnes.

Střelec tří branek byl po utkání dobře naladěný. „Je to můj třetí (směje se), ne, druhý hattrick a určitě to je hrozně cenné. Je důležité, že jsme to utkání zvládli. Protože jinak by se to na nás dotáhlo. Takhle ten odstup zůstal a Zlínu jsme odskočili. Spíš to bylo povinné vítězství doma, ale zvládli jsme to, takže je to super,“ řekl Václav Vašíček. Dnes se Váša prostřílel na čelo tabulky, pořadí kanonýrů vede s 12 góly. Zároveň si vytvořil nové střelecké maximum, dvanáct branek za sezonu ještě v mužské kategorii nedal, navíc potřetí v kariéře dal v soutěžním ročníku deset a více branek. „Jsem útočník, góly dávat musím. Když budu král střelců, tak to bude jedině dobře. Ale jako útočník jsem od toho, abych dával góly,“ podotkl.

Reportáž z utkání


Na podzim dal Vašíček jen tři branky, v jarní části sezony má výtečnou formu, trefil se už devětkrát. „Poslední zápasy jsme se dostali do herní pohody a to hrozně pomohlo. Protože si pak začneme vytvářet šance. A ještě když nám tam skoro všechno spadne, tak je to super. Ale hlavní je ta herní pohoda,“ řekl Vašíček. „A pak je rozdíl v sebevědomí. Na jaře jsem se hned chytil, doufám, že ještě pár góly pomůžu a už to zvládneme,“ podotkl.

Po prvním poločase byl stav zápasu nerozhodný 1:1. Byla tedy pohoda v kabině o přestávce nebo kouč Leoš Kalvoda musel zvýšit hlas? „Tak nebyl tam úplný vítr, ale samozřejmě jsme si něco řekli, co jsme udělali špatně. A do druhé půle jsme nastoupili tak jako do první, dali jsme hned gól,“ poznamenal Vašíček.

Hattrick nastřílel Váša pestře, pokaždé šlo o jiné zakončení. Jako nejjednodušší se mohl jevit ten druhý, hned v úvodu druhé půlky po přihrávce Jana Navrátila. „No to právě nebyl! Kuba Petr mi ta ležel, takže jsem se bál, abych ho netrefil. Naštěstí uhnul, jinak bych ho trefil. Takže to byl z poloviny Navrcův gól a Kubův. Protože jinak bych ho trefil a byl by ofsajd,“ vysvětlil Vašíček.

U svých branek musel prokázat také dostatečnou rychlost. „Při té druhé brance se úplně divím, že jsem ještě Narvce stihl, protože je hrozně rychlý. Ale důležité je, že to tam padlo,“ žertoval Vašíček. „Potom jsem chtěl ještě dát gólmanovi šanci, ale tu šibenici nechytil,“ pokračoval ve vtipkování.

Václav Vašíček a Leoš Kalvoda po utkání


Václav střídal patnáct minut před koncem. Chvíli na to Zlín snížil a ještě nebylo nic hotovo. „Trošku jsem se obával, ale věřil jsem, že to zvládneme. Hlavně na té střídačce je to potom hrozné. Třeba ve Vlašimi to bylo podobné, tam jsme dostali gól v poslední vteřině a je to něco hrozného, když jste na lavičce a nemůžete už klukům pomoci. Já už bych asi moc nepomohl, protože už jsem mlel z posledního. Naštěstí už jsme si to pohlídali. Věřil jsem, že ještě dáme čtvrtý rozdílový gól a to se povedlo,“ řekl Vašíček.

Po třetím gólu proběhla basketbalová oslava. „No právě, že třetí oslavu jsem si nepřipravoval. Jen první dvě, protože jsem věřil, že dva góly dám. Ta třetí byla taková nadstavba. Jsem fanoušek NBA, týmu Chicago Bulls. Vyhráli nad Clevelandem, měl jsem z toho hroznou radost, tak jsem to oslavil takhle,“ vysvětlil Vašíček.

Sigma má čtyři kola před koncem náskok sedmi bodů na druhý Varnsdorf a deset na třetí Zlín. „Je to blízko, ale ještě není nic hotového, musíme ještě zvládnout další utkání. My chceme do konce sezony všechno vyhrát,“ podotkl Vašíček.
A tým - další aktuality:

Už jsem se těšil, řekl DvořákUž jsem se těšil, řekl Dvořák
| 19.06.2018
Trenér Václav Jílek o startu přípravyTrenér Václav Jílek o startu přípravy
| 18.06.2018
Sigma začala přípravu s novým útočníkem a brankářemSigma začala přípravu s novým útočníkem a brankářem
| 18.06.2018
Sigma startuje přípravu na novou sezonuSigma startuje přípravu na novou sezonu
| 18.06.2018
Do SK Sigma míří útočník DvořákDo SK Sigma míří útočník Dvořák
| 17.06.2018
Změny a upřesnění přípravných zápasůZměny a upřesnění přípravných zápasů
| 14.06.2018
Permanentky na novou sezonu jsou v prodeji!!!Permanentky na novou sezonu jsou v prodeji!!!
| 13.06.2018
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 08.06.2018
Shrnutí sezony SK Sigma OlomoucShrnutí sezony SK Sigma Olomouc
| 07.06.2018
Plšek dorovnal MelinhaPlšek dorovnal Melinha
| 06.06.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná