Béčko SK Sigma veze tři body z venku

09.10.2015 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B hrál dnes večer zápas 10. kola Fotbalové národní ligy v Českých Budějovicích. Béčko zaknihovalo první výhru na hřišti soupeře v sezoně, zvítězilo 3:1, dvě branky dal Tomáš Malce, třetí přidal Jan Hladík.

Béčko šlo záhy po startu zápasu do vedení. Už v 6. minutě zastavili domácí centr Texla rukou, kopala se penalta, kterou Malec proměnil. Deset minut před přestávkou mohli hosté náskok navýšit, střelu Texla vykopával na brankové čáře Dvořák. Ve 40. minutě měli Hanáci další šanci. Malec přihrál Faltovi, ten byl sám před branou, ale jeho střelu gólman stačil vykopnout.

Sestřih z utkání

Rovněž úvod do druhé půlky měli hosté vydařený. V 56. minutě překonal po přihrávce Štěpána brankáře Hladík a bylo to dva nula pro Sigmu. Domácí o sedm minut později snížili, z prakticky první možnosti, kterou v zápase měli. V 64. minutě měl další gól na noze Hladík, ale do poloprázdné brány netrefil. Výhru pečetilo béčko sedm minut před koncem. Hlavičku Šindeláře po přímém kopu domácí gólman ještě vyrazil, ale na dorážku Malce už neměl.

„Zápas pro nás dobře začal, proměnili jsme penaltu a dostali se do vedení. Měli jsme velké šance, domácí znervózněli. Ale sami jsme si zápas zkomplikovali, když jsme byli pasivní a Šimák po krásné akci snížil. Dynamo hrálo aktivně, ale věřil jsem, že z nějakého brejku uspějeme, nakonec jsme udeřili po standardce. Jsou to pro nás důležité tři body, pro kluky je hodně důležitá výhra, i co se týče sebevědomí," řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Dynamo České Budějovice – SK Sigma Olomouc B 1:3 (0:1)

Branky: 63. Šimák - 6. (pen.) a 83. Malec, 56. Hladík. Rozhodčí: Adámková – Hájek, Vysloužil. ŽK: Dvořák, Buchvaldek, Šimák, Řezáč – Jemelka, Habusta.
SK Sigma B: Spurný – Štěpán (70. Schmidt), Šindelář, Štěrba, Jemelka – Hladík, Texl, Habusta, Kalvach (90. Svozil) , Falta (81. Richter) – Malec. Trenér Augustin Chromý.

Béčko SK Sigma má první výhru z venkuBéčko SK Sigma má první výhru z venku
| 24.09.2016
Béčko SK Sigma jede do HulínaBéčko SK Sigma jede do Hulína
| 23.09.2016
Chromý: Celý tým odvedl dobrou práciChromý: Celý tým odvedl dobrou práci
| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly