Sigma na úvod přípravy porazila Brno

10.01.2015 / A tým

První zápas zimní přípravy vyšel fotbalistům SK Sigma Olomouc vítězně. Hanáci doma na umělce porazili Brno 2:0 a do tabulky Tipsport ligy připsali první body. Branky dali mladí útočníci Lukáš Buchvaldek (1996) a Tomáš Chorý (1995).

V úvodní čtvrthodince kopala Sigma tři rohy, ale nic vážného z nich nebylo, zakončení bylo nepřesné. Hosté mohli využít chybku domácích v 17. minutě, zakončoval Zavadil, ale kapitán Rajnoch na brankové čáře vyhlavičkoval. V závěru poločasu pak byla nebezpečnější Sigma, ale k úspěchu nevedly ani průnik Schulmeistera, ani střela Cany zdálky.

Druhý poločas už byl na gólové šance bohatší, více jich ovšem měli domácí. V 57. minutě byl kousek před vápnem faulován Javůrek, o tři minuty později Buchvaldek, ale v obou případech z přímých kopů nic nebylo. V 62. minutě dohráli hosté brejk po rohu Sigmy a brankář Blaha musel zasahovat proti Klánovi. V 67. minutě šel po příhře Buchvaldka sám na brankáře Chorý, ale nebyl úspěšný. Vzápětí brankář Blaha zneškodnil šanci Serenčinovi. Závěr zápasu patřil Sigmě. V 72. minutě brankář Hladký vytáhl na roh gólovou bombu Housky. Z rohového kopu potom Štěrba hlavičkoval o kousek vedle. V 76. minutě vysunul P. Ševčík Buchvaldka. Ten šel sám na bránu a s jistotou proměnil. Pět minut před koncem potáhl Buchvaldek balon k šestnáctce, přihrál Houskovi, který byl faulován ve vápně. Následoval pokutový kop, ten s přehledem proměnil Chorý a pečetil výhru Sigmy.

Reportáž z utkání

„První poločas jsme měli dost zbytečných ztrát, ale také to bylo kvalitní, fotbalovější, ve druhém to bylo spíš běhavější a bojovnější. Hráči to odmakali, je to po týdnu přípravy. Ale každé vítězství je určitě cenné a hráčům musí po psychické stránce pomoci,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

Další zápas hraje SK Sigma Olomouc doma proti Zlínu ve středu 14. ledna (11.00).

SK Sigma Olomouc – Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)

Branky: 76. Buchvaldek, 85. (pen.) Chorý. Rozhodčí: Polák – Podaný, Mikyska. ŽK: Cana. Diváci: 300.
SK Sigma: I. poločas: Bárta - Vavřík, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Schulmeister, Cana, Plšek, Ordoš, Falta - Čtvrtníček. II. pol.: Blaha – Hála, Šindelář, Štěrba, Javůrek – Buchvaldek, P. Ševčík, Habusta, Houska, Navrátil – Chorý. Trenér Leoš Kalvoda.

Jílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrátJílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrát
| 30.09.2016
Sigma má další výhru, body trefili Chorý a SladkýSigma má další výhru, body trefili Chorý a Sladký
Sestava SK Sigma proti ŽižkovuSestava SK Sigma proti Žižkovu
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma