Aktuality

Vašíček: Hattrick je super věc, ale hlavní je výhra

Vašíček: Hattrick je super věc, ale hlavní je výhra

10.03.2015 / A tým

V sobotním utkání proti Sokolovu (7:0) se útočník SK Sigma Olomouc Václav Vašíček (1991) blýskl hattrickem. „Hattrick je prostě super věc, ale hlavní je výhra,“ řekl Václav Vašíček. Václav už v součtu v první a druhé lize odehrál 104 zápasů, dal 37 branek.

V sobotu Sigma doma vysoko zvítězila nad Sokolovem. Jaký to byl zápas? Pro vás navíc o to veselejší, že jste dal hattrick.
Vyhráli jsme doma, což je nejdůležitější, navíc jsem to ozdobil třemi brankami, což je pro mě také super.

V úterý proti Varnsdorfu hrál v základní sestavě Tomáš Chorý, potom v sobotu vy. Trenér Leoš Kalvoda říká, že jste vlastně vyrovnaná dvojice. Jak to vnímáte?
Snažím se pořád makat naplno a dokazovat v tréninku, že na to mám, na tu základní sestavu. V přípravě mi to tam moc nepadalo, i když už mě je to takové specifické, protože góly v přípravě nedávám, teď jsem dal alespoň dva, tak pro mě dobré. Snažím se pořád makat, no a buď je na hřišti jeden, nebo druhý. Hlavně to musíme dotáhnout do konce na prvním místě.

Všechny góly jste dal s obrovským klidem v koncovce.
To už tak nějak vyznělo. Uklidil jsem to tam … Asi to vyznělo tak, že to bylo s klidem.

A možná jste mohl dát gólů i více.
Možná ano. Hned ta první šance, to jsem měl dát. Naštěstí tam šel Kušňa skvěle do náběhu a dal gól on. To bylo hrozně důležité, uklidnilo nás to.

Pomohly hodně ty dva rychlé góly v úvodu?
Ano, pomohly. Pak jsme se úplně uklidnili. Nevěděli jsme, s čím Sokolov přijede. A dvě rychle vstřelené branky nás uklidnily, potom už se hrálo skvěle.

Myslel jste po prvním poločase na to, že byste mohl přidat třetí branku?
Bylo tam i takové hecování od kluků, protože ti mají samozřejmě radost, že zaplatím něco do kasy. A samozřejmě jsem chtěl ještě ten třetí gól dát. Také jsem si říkal, jestli si to nenechat na další zápasy. Ale ne … Hattrick je prostě super věc, ale hlavní je výhra.

První dva jarní domácí zápasy jste zvládli, porazili Varnsdorf i Sokolov, máte z nich šest bodů. V čem byla ta utkání rozdílná?
Myslím, že to bylo hrozně o tom prvním gólu. S Varnsdorfem jsme ho dostali, to nás možná ještě víc nakoplo, že jsme začali více jezdit, více drabat. A naštěstí jsme to zvládli. V sobotu mi to přišlo, že se po prvních dvou rychlých gólech Sokolov úplně položil. Za stavu tři nula nás tam podržel Reichy, chytil to snad z metru skvěle, už nás drží delší dobu.

Před sobotním zápasem se očekávalo, že vás Sokolov potrápí, že to nebude lehké, že to bude podobné, jako předtím s Varnsdorfem. Není ten hladký výsledek možná trošku překvapení?
Ten výsledek asi je, je to dost. Bylo to o těch prvních gólech, pak se položili, my jsme se uklidnili a ukazovali, myslím, i pěkné akce pro diváky.

Do odvetné části sezony jste odstartovali skvěle.
Bylo to doma. Doma musíme získávat všechno, no a venku také, pokud chceme postoupit. Naštěstí se nám to povedlo, nebylo to jako na podzim, že to bylo první tři čtyři kola hrozné. Říkali jsme si, že se to nesmí opakovat a to se zatím daří. Teď se musíme nachystat na další zápas.

Příští zápas, to bude ve Znojmě, kde jste působil.
No, vypíšu něco do kabiny. Musíme zase bodovat, nejlépe naplno. Nebude to zase nic jednoduchého. Jsou tam nějací hráči od nás, nevím, kdo z nich může nastoupit a kdo ne, ale ti budou mít také motivaci. Hlavně to musíme zvládnout.

Trenér Kalvoda říká, že jste hráč, který může dát hattrick a potom třeba pět kol zase nic.
Je to možné, jednou se mi to stalo. Potom na to upozorňoval, když se mi to stejné stalo v lize. Ale pak jsem dal góly, takže doufám, že jsem si ještě něco schoval.
A tým - další aktuality:

Jakub Yunis prodlužuje v SK Sigma, na hostování odchází Pavel DvořákJakub Yunis prodlužuje v SK Sigma, na hostování odchází Pavel Dvořák
| 25.06.2019
Sigma vítá další posilu, přichází obránce Milan KerbrSigma vítá další posilu, přichází obránce Milan Kerbr
| 25.06.2019
A-tým prohrál v přípravě s VítkovicemiA-tým prohrál v přípravě s Vítkovicemi
| 22.06.2019
Sestava SK Sigma proti VítkovicímSestava SK Sigma proti Vítkovicím
| 22.06.2019
První utkání přípravy Sigma zvládla. Otrokovice přehrála 2:0První utkání přípravy Sigma zvládla. Otrokovice přehrála 2:0
| 21.06.2019
Sestava pro přípravný zápas proti OtrokovicímSestava pro přípravný zápas proti Otrokovicím
| 21.06.2019
Upřesnění 1. - 3. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 1. - 3. kola FORTUNA:LIGY
| 21.06.2019
Záložník Lukáš Greššák je novou posilou SigmyZáložník Lukáš Greššák je novou posilou Sigmy
| 20.06.2019
Rozlosování FORTUNA:LIGY na sezónu 2019/2020Rozlosování FORTUNA:LIGY na sezónu 2019/2020
| 19.06.2019
Známe soupeře pro zápasy během soustředění v RakouskuZnáme soupeře pro zápasy během soustředění v Rakousku
| 19.06.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná