Sigma vyhrála první zápas osmifinálové série

10.10.2015 / A tým

První zápas osmifinále MOL Cupu dnes odehráli fotbalisté SK Sigma Olomouc. V Jihlavě Hanáci zvítězili brankou Jakuba Plška. Odveta se hraje na Andrově stadionu ve středu 4. listopadu.

Sigma jela do Jihlavy pro dobrý výsledek pro domácí odvetu a svůj cíl začala naplňovat hned od začátku. Domácí nepouštěla k ničemu zásadnímu a snažila se směrem dopředu. Ve 13. minutě byl v dobré palebné pozici Petr, ale z deseti metrů pálil nad. Po půlhodině hry centroval zprava Moulis, střelu Petra z malého vápna domácí brankář ještě stačil vykrýt, ale na tvrdou ránu Plška už neměl nárok – 0:1. Olomoucká defenziva dál pracoval dobře a skóre se mohlo zase měnit ještě před přestávkou. Ve 41. minutě hlavičkoval k tyči po centru Petra Ordoš, domácí gólman ale zasáhl včas.

Osm minut po přestávce to zkusil z přímého kopu za faul na Vašíčka Moulis, jeho střela šla kousek nad. V 62. minutě vyslal Ordoš vpřed Moulise, ten šel sám na bránu, ale domácí gólman vytěsnil na roh. O sedm minut později střílel nebezpečně Houska, brankář stačil vyrazit. V 70. minutě vystihl špatnou rozehrávku domácích Vašíček, který minul pravou šibenici. Po minutě centroval Vašíček zleva a domácí brankář sebral Ordošovi z hlavy gól. V 74. minutě byl znovu v akci Ordoš, tentokrát jeho ránu vykopl na brankové čáře Kryštůfek. Hanákům se nakonec nepodařilo přidat i přes dostatek šancí druhou branku, takže do odvety jdou po výsledku jedna k nule ve svůj prospěch.

„Byli jsme šťastnějším týmem, podařilo se nám proměnit šanci a o tom ten fotbal je. Měli jsme tam dost vyložených brankových možností, Vašíček měl dvě, Moulis další, to bychom proměňovat měli. To se nám bohužel nedaří, v tom se trápíme,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda. „Pro odvetu to neznamená vůbec nic, je to pořád poločas, je před námi druhý zápas,“ podotkl.

FC Vysočina Jihlava – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1)

Branka: 30. Plšek. Rozhodčí: Pechanec – Dobrovolný, Kříž. ŽK: Demeter, Jungr, Přeučil – Zahradníček, Houska. Diváci: 550.
SK Sigma: Reichl – Hála, Hubník, Radakovič, Vepřek – Moulis (90. Rajnoch), Houska, Plšek, Ordoš, Petr (86. Navrátil) – Vašíček (75. Zahradníček). Trenér Leoš Kalvoda.