Kalvoda: Ještě není nic jasného

11.05.2015 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v sobotu doma na Andrově stadionu porazili v souboji prvního s druhým v tabulce Zlín 4:2. A vedou pořadí FNligy s náskokem sedmi bodů na druhý Varnsdorf a deseti na třetí Zlín. Hanáci nakročili k návratu mezi českou fotbalovou elitu, ale kouč Leoš Kalvoda stále brzdí optimismus. „Ještě není nic jasného, pořád je o co hrát,“ řekl Leoš Kalvoda.

Jak hodnotíte utkání proti Zlínu?
Bylo to výborné utkání, které mělo, řekl bych, prvoligové parametry. Akorát musím říct, že bych si přál, aby do první ligy šla Olomouc i Zlín. Reichl chytil v prvním poločase dvě vyložené šance, my jsme tam byli slabší na balonu, Zlín byl pohyblivější, lepší. Ve druhém poločase jsme šance dohráli a vítězství udrželi. Ale za stavu tři dva to bylo všechno otevřené.

Po prvním poločase byl stav nerozhodný, musel jste v šatně o pauze zvyšovat hlas?
Byl jsem hodný. A zabralo to. Něco jsem hráčům samozřejmě vytýkal, nějaké věci jsme si řekli, ale nejde pořád křičet. Myslím, že kluci odvedli poctivý výkon, šli za tím, čeho chceme dosáhnout a to je postup. Na takový fotbal, jako se hrál, by diváci rádi chodili. Jenom víc takových.

Po dvou zápasech skončil karetní trest Janu Rajnochovi. Proč jste ho nevrátil zpátky do sestavy a nechal v základní jedenáctce dál Davida Bystroně?
Měli jsme za sebou dvě vyhraná utkání a skóre šest nula. A také má Rajny tři žluté, takže pokud by dostal čtvrtou, tak bychom zase museli s obranou šachovat, proto jsme nic neměnili.

Do konce sezony zbývají čtyři zápasy, ještě vám schází udělat ten poslední krok.
Ještě samozřejmě není nic jasného, ještě je pořád ve hře dvanáct bodů. A my chceme postoupit z prvního místa. Takže pořád je o co hrát. Zažil jsem to v Žilině, když jsme měli náskok třináct bodů, už jsme byli mistři a na konci sezony jsme měli jen čtyři body náskok. Je to ošemetné s chlapci.

Už věříte v postup?
Dokud je teoretická šance, že bychom o to mohli přijít, tak tomu pořád nevěřím. Teď jsou před námi Pardubice. V sobotu nám vypadl Vašíček, dostal čtvrtou žlutou kartu, Chorý má zranění z reprezentace, nevím, jak na tom bude. Rolinc byl také zraněný, ale už hrál v neděli za béčko, uvidíme, jak na tom bude.

Co říkáte na představení Václava Vašíčka?
Václav se zklidnil, teď hraje dobře, padá mu to tam.

| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali