Reichl: Získali jsme důležité body

12.05.2015 / A tým

Brankář SK Sigma Olomouc Michal Reichl (1992) musel v sobotu svůj tým podržet. A také musel ukázat, že dobrý gólman musí mít i trošku toho štěstíčka, jak se říká. Michal v prvním poločase zmařil dvě tutovky Zlína, ve druhém poločase mu dvakrát v rychlém sledu pomohlo břevno. „To bylo něco … Ale naštěstí jsme to zvládli a získali důležité body,“ řekl brankář Michal Reichl po vítězství 4:2.

Proti Zlínu to byl takový ten zápas, kdy se ukázalo, že dobrý brankář musí mít i trochu toho štěstí.
No (směje se) Ta břevna tam, to bylo něco (směje se). Ale ne … druhý poločas už jsem se necítil dobře, už před utkáním jsem byl nějaký unavený, nevím, čím to bylo. První poločas to ještě šlo, ale ve druhém jsem se cítil fakt špatně. Naštěstí jsme to zvládli, uhráli a vyhráli, získali důležité body.

Ta dvě břevínka – stalo se vám už někdy něco takového, že byste se jenom otáčel za míčem a sledoval, jak se odráží pryč?
Ještě ne (směje se) Vůbec jsem nevěděl, co se děje, otočil jsem se, a najednou břevno a pak už jsem viděl, že tam bude jenom dorážet, tak jsem se postavil na prostředek brány, naštěstí to zase spadlo na břevno.

V prvním poločase jste tam měl dva zákroky, kterými jste zmařil soupeři tutové šance.
Při tom prvním jsem toho moc neviděl, hledal jsem si místo, šel jsem trošku dopředu na pravou tyčku. Nechal jsem tam nohu, naštěstí mě to trefilo, pak to kluci odehráli pryč. A pak ta hlavička, oni tam dali dobrý centr, počkal jsem si na to a naštěstí jsem to vyškrábl. Bylo důležité, že jsme ten první poločas přežili jedna jedna, protože Zlín hrál fakt dobře. Měli dobrou souhru útočníků, odskakovali si do středu hřiště. Ale nepřekvapilo mě to, Zlín je právem tam, kde je.

Čtvrthodinku před koncem dali hosté na tři dva. Neměl jste obavy o výsledek?
Určitě tam nějaké obavy byly. Ale pořád si představuju, že je ten zápas nula nula a musím něco chytit, abychom vyhráli. Ten gól byl takový trošku smolný, ani jsem nečekal, že to vystřelí. Spadlo mi to za rameno, už jsem nestihl zvednout ruce.

Nejspíš se čekalo, že zápas prvního s druhým bude dobrý fotbal. Ale nakonec šestigólové utkání, to je asi trošku překvapení. A pro fanoušky dobré, viděli dobrý fotbal, hodně branek.
Odpovídalo to postavení týmů v tabulce, protože fotbal se mohl líbit. My jsme to mohli odehrát ve větším klidu, škoda těch inkasovaných gólů, ale alespoň se fanoušci bavili.