Sigma má první vítězství!

12.09.2015 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc hráli doma zápas 6. kola Synot ligy proti Vysočině Jihlava. V sestavě Hanáků chyběl pro zranění Roman Hubník, od začátku nastoupili Michal Ordoš a Tomáš Malec. A právě Malec dal vítěznou branku.

Sigma začala dobře a měla první šanci zápasu. V 10. minutě byl sám zhruba na penaltovém puntíku Ordoš, ale přestřelil. Další možnost přišla po rohovém kopu ve 22. minutě, kdy obrana v poslední chvíli odvrátila před Plškem. Po minutě přihrával Navrátil Malcovi, ten dal gól, ale to už sudí pískal ofsajd. Na druhé straně to zkoušel Jungr, ale s jeho tečovaným zakončením neměl brankář Buchta žádné potíže. Šest minut před přestávkou další olomouckou šanci Malec, po přihrávce Plška střílel z otočky, ale jeho zakončení chybělo více důrazu.

Sestřih z utkání

Také ve druhém poločase Hanáci hledali mezírky v dobře organizované defenzivě soupeře těžko. V 54. minutě vypálil tvrdě zblízka po rohovém kopu Plšek, brankář Hanuš jeho ránu vyboxoval. Vzápětí před Navrátilem hrál před šestnáctkou rukou, ale nepískalo se nic. V 56. minutě nacentroval zprava Petr, Malec byl na první ještě nízko, ale za ním zcela volný Plšek míč zpracoval a krásně zavěsil – 1:0. O čtyři minuty bylo ještě veseleji. Petr šel sám na gólmana, jeho střelu brankář vyrazil. Ale jen před sebe, kde si vyměnili balon Plšek s Malcem a slovenský kanonýr přesnou střelou s pomocí pravé tyčka dal na 2:0. O čtyři minuty později to zkoušel obstřelem Plšek, brankáře ale nepřekvapil. A vzápětí už mířila sražená střela Ordoše do brány, hostům pomohla tyčka. Nedáš-dostaneš následovalo v 67. minutě, kdy hosté snížili. Hosté pak zahrozili v 85. minutě po dvou rohových kopech, ale brankář Buchta dvakrát zachránil.

SK Sigma Olomouc – FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:0)

Branky: 56. Plšek, 60. Malec – 67. Mešanovic. Rozhodčí: Lerch – Mencl, J. Paták. ŽK: Radaković, Ordoš – Kukoĺ, Kryštůfek. Diváci: 4162.
SK Sigma: Buchta – Hála, Rajnoch, Radaković, Vepřek – Navrátil, Ordoš, Cana (87. Šindelář), Plšek, Petr (80. Zahradníček) – Malec (70. Chorý). Trenér Leoš Kalvoda.
Jihlava: Hanuš – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – T. Marek, Šulek (46. Jánoš) – Batioja (61. Mešanovic), Jungr, Vaculík (77. Fulnek) – Dvořák. Trenér Luděk Klusáček.

Střely na: 7:6
Střely vedle: 3:1