Reichl: První poločas se nám nepovedl

12.11.2015 / A tým

Branku SK Sigma Olomouc v odvetě osmifinále MOL Cupu doma proti Jihlavě hájil Michal Reichl. Zatímco v prvním utkání série na hřišti soupeře udržel čisté konto, včera dvakrát inkasoval, když předvedl několik dobrých zákroků. Ale remíza 2:2 nakonec znamenala postup, takže obdržené branky Michala pro tentokrát tolik mrzet nemusely. „Počítá se postup, je to dobré,“ řekl Michal Reichl.

Sigma uhrála postup do čtvrtfinále domácího poháru, ale ten se nerodil právě lehce.
Prvních patnáct minut jsme byli jasně lepší, dali jsme hezký gól po centru. Ale spíš nám to uškodilo, jako bychom přestali hrát, chyběla tam nabídka. Jihlava se chytila po vstřelené brance a do poločasu jsme byli jasně horší. V kabině jsme si řekli, že musíme být více v nabídce, více na míči, více bojovat. A to se nám vyplatilo.

Dvakrát jste inkasoval, poprvé ze hry, pak z pokutového kopu.
Ten první gól, to jsme po standardce zbytečně ztratili balon, propadlo nám to, byli tam dva protihráči. Při tom druhém, to jsem nevěděl, jestli to můžu chytit, nebo ne, jestli by to byla malá domů, nebo ne. Rozhodl jsem se asi špatně, měl jsem tu smůlu, že se to odrazilo zrovna k protihráči.

Docela jste si v tom utkání zachytal.
První poločas jsme byli horší. Ale díky bohu, že jsme dali vyrovnávací gól. Postup se počítá, je to dobré. Ale celkově tam bylo málo pohybu, ten první poločas se nám moc nepovedl.

V závěru utkání jste musel vybíhat daleko z brány, nebál jste se, že to nestihnete?
Mám tyto situace rád. Chci klukům pomoci spíš tady v tomto, než být na čáře.

Postupový cíl jste splnili, domácí pohár je jednou z cest do Evropy.
Hrajeme fotbal, protože chceme vyhrávat. Brali jsme to vážně jako každý mistrovský zápas, chtěli jsme samozřejmě postoupit.

Vy jste chytal v poháru už první zápas v Jihlavě, teď v odvetě jste byl zas po delší době v základní sestavě prvního týmu SK Sigma.
Trenér už mi avizoval dříve, že bych měl pohár chytat. Jsem mladý, potřebuju chytat, tak je pro mě každý zápas dobrý. Samozřejmě se necítím úplně na sto procent, když je menší zápasové vytížení. I druhá liga je pro mě dobrá soutěž, bavili jsme se o tom s trenérem, že bych měl třeba i častěji chytat za béčko.

Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval