Sigma vyhrála a slaví postup!!!

13.05.2015 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc hned na první pokus ztvrdili postup do nejvyšší soutěže! Hanáci vyhráli zápas 27. kola FN ligy v Pardubicích 2:1. Naše branky dali Martin Hála a Jakub Plšek, domácí snížili ve třetí minutě nastaveného času.

Hanáci si jeli do Pardubic pro potvrzení postupu, ale neměli to lehké. Domácí velmi dobře bránili a Sigma těžko hledala cestu do tutové šance. Nedařilo se to dlouho ze hry ani ze standardek. Blízko k vedení měli hosté sedm minut před přestávkou, střelu Petra ale domácí brankář stačil vyrazit na roh. A tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Reportáž z utkání

Ten se změnil za sedm minut druhého poločasu. Bombu Housky domácí brankář pouze vyrazil před sebe a dobíhající Hála poslal Sigmu do vedení. To mohl o deset minut později navýšit střídající Rolinc, jeho dobrý volej brankář dobrý zákrokem vyrazil na roh. V 73. minutě byl v tutové pozici po přihrávce Rolince Ordoš, ale také jeho šance zmařil domácí gólman. O pět minut později přišla jistící branka. Hezkou kombinaci Sigmy zakončila přihrávka Ordoše pro Plška, který nedal brankáři šanci – 0:2. Hosté se už pomalu chystali na oslavy, ale s nulou to nakonec nebylo. Domácí snížili ve třetí minutě nastaveného času, byla to jejich první střela mezi tyče v utkání. To ale Sigmu mrzet nemuselo, výhru už to vzít nemohlo.

Leoš Kalvoda a Martin Hála po utkání

FK Pardubice – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:0)

Branky: 90+3. Fousek – 52. Hála, 78. Plšek. Rozhodčí: Lerch – Kotalík, Štěrba. ŽK: Jeřábek. Diváci: 1256.

SK Sigma: Reichl – Hála, Bystroň, Šindelář, Vepřek – Navrátil, Houska (71. Plšek), Cana, Ordoš, Petr (80. Zahradníček) – Chorý (57. Rolinc). Trenér Leoš Kalvoda. Asistent Pavol Mlynár.

| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali