Sigma remizovala se Zlínem

14.01.2015 / A tým

Ve druhém utkání zimní přípravy fotbalisté SK Sigma Olomouc remizovali se Zlínem. Hanáci v zápase základní skupiny D zimní Tipsport ligy po prvním poločase prohrávali 0:2, po přestávce brankami Josefa Čtvrtníčka a Michala Ordoše srovnali, když řadu dalších šancí neproměnili.

Úvod utkání vyšel lépe hostům. V 7. minutě šli do vedení, o tři minuty později přidali druhou branku z pokutového kopu za nastřelenou ruku. Sigma se s přibývajícím časem rozehrávala, soupeře zatlačila, ale v prvním poločase se ze hry ani standardních situací skórovat nepodařilo.

Po přestávce už hrálo jen na jednu branku. A Sigma si začala vytvářet šance. V 53. minutě střílel Plšek vedle zpoza vápna, o dvě minuty později Čtvrtníček po centru Buchvaldka netrefil zblízka prázdnou bránu. V 58. minutě hlavičkoval po centru Buchvaldka z tutové pozice Ordoš, ale netrefil. Za dalších pět minut minul po Faltově centru hlavou Čtvrtníček. V 69. minutě Buchvaldek potáhl míč středem, vyslal vpřed Čtvrtníčka. Ten byl sám před brankářem, ale nebyl úspěšný. V 76. minutě už se stav měnil. Ordoš našel hezkým pasem Faltu, ten se krásně uvolnil a nachystal gól pro Čtvrtníčka. O čtyři minuty později měl další gól na noze Čtvrtníček. Obral o balon gólmana, ale trefil jen tyčku. Sedm minut před koncem srovnal na konečných 2:2 při přihrávce Falty střelou k levé tyčce Ordoš.

„V prvním poločase Zlín zaslouženě vedl, ale ve druhém jsme ho do ničeho nepustili. A měli jsme několik dalších šancí, výsledek jsme mohli otočit,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda. „Včera jsme trošku poběhali, ale únavou ten první poločas nebyl. Spíš jsme v první půlce hráli hrozně komplikovaný fotbal,“ podotkl.

Reportáž z utkání

Další přípravný zápas hraje SK Sigma Olomouc v sobotu v Trenčíně (11.00).

SK Sigma Olomouc – FC FASTAV Zlín 2:2 (0:2)

Branky: 76. Čtvrtníček, 83. Ordoš – 7. Matějov, 10. (pen.) Železník. Rozhodčí: Cieslar – Priesol, Mikeska. ŽK: Blanař. Diváci: 200.
SK Sigma: I. poločas: Blaha - Vavřík, Rajnoch, Štěrba, Vepřek - Hála, Houska, Plšek, Schulmeister - Vašíček, Chorý. II. pol.: Reichl – Vavřík, Habusta, Šindelář, Javůrek – Buchvaldek, Ordoš, Plšek, P. Ševčík, Falta – Čtvrtníček. Trenér Leoš Kalvoda.