Mladší dorost SK Sigma zahájil druhou část sezony

14.11.2015 / SCM

Základní část svých soutěží mladší dorostenci SK Sigma Olomouc vyhráli a dnes vstoupili do té nadstavbové. Povedlo se jim uspět jen napůl, sedmnáctka domácí duel proti Ostravě zvládla za tři body, šestnáctka nikoliv.

SK Sigma Olomouc U 17 – Baník Ostrava U 17 3:1 (0:0)

Sigma vstoupila do utkání výtečně a mohla jít do vedení. Už v 1. minutě třela střela Spáčila pravou tyčku. O deset minut později zahrávali domácí přímý kop a hosté při něm přežili nevídaný závar. Odolali čtyřem střelám v rychlém středu, tři vyrazil brankář, jednu vykopával zadák z brankové čáry. Hosté se snažili, ale ze hry toho mnoho neměli. Šanci měli až z přímého kopu, to trefili břevno.

Reportáž z utkání

Zápas se lámal na začátku druhé půlky. Ve 46. minutě vhazoval Antl, Smítal odclonil protihráče a pustil míč dopředu, Zmrzlý proběhl kolem stopera a trefil k pravé tyčce – 1:0. O pět minut později pláchl Smítal ostravské obraně a trefil se hezkou křižnou střelou také k pravé tyčce. O dvě minuty později hosté snížili, když střela zpoza vápna zapadla nechytatelně do levé šibenice. Takže Sigma musela o tři body zabojovat a povedlo se, když minutu před koncem pečetil výhru Matoušek.

„Měli jsme sice pauzu, ale pracovali jsme v přípravě dobře, kluci to zvládli. Nebyl to určitě lehký zápas, soupeř ukázal svoji kvalitu. Šance byly na obou stranách, byli jsme šťastnější, dokázali jsme chyby soupeře potrestat,“ řekl trenér SK Sigma U 17 Vojtěch Smolák. „Těší mě, že jsme nadstavbovou část soutěže začali vítězně, jsou to důležité tři body,“ podotkl.

Branky: 46. Zmrzlý, 51. Smítal, 79. Matoušek. Rozhodčí: Hanák – Pohl, Borůvka. ŽK: Smítal – Blejchař.
SK Sigma U 17: Gröger – Diblík, Sedlmajer, Sivoň, Nízký – Matoušek (80. Žák), Spáčil, Zlatohlávek (68. Kamas), Zmrzlý, Smítal (60. Galus) – Baďura (80. Al Kuhaly). Trenér Vojtěch Smolák.

SK Sigma Olomouc U 16 – Baník Ostrava U 16 0:2 (0:1)

Šestnáctka měla více ze hry, častěji míč na noze, ale do nějakých větších šancí se nedokázala dostat. A když inkasovala ve 14. minutě lacinou branku po přímém kopu ze strany, mohli hosté jen bránit a čekat. Na začátku druhé půlky měli Hanáci velkou šanci na srovnání. Grygar byl sám před, trefil brankáře, pak dorážkou tyčku, odražený míč poslal Přikryl nad. No a fotbalové nedáš dostaneš, to platí pořád, takže po deseti minutách se prosadili z první vážnější akce druhé půlky hosté a náskok dvou branek už uhájili.

„Hned na začátku druhé půlky jsme nedali trojnásobnou šanci. Ale Baník nás přehrával ve středu hřiště, tam to nebylo dobré. Chyběla přesná finální přihrávka, nedařilo se ani hráčům na krajích, nelíbilo se mi to,“ řekl trenér SK Sigma U 16 Michal Coufal.

Branky: 14. Urban, 57. Heller.  Rozhodčí: Pohl – Hanák, Borůvka. ŽK: Grygar.
SK Sigma U 16: Hruška – Boukhatem, Zima, Kratochvíl, Beňa (80. Grečmal) – Dubnický (58. Langer), Grygar, Vybíral, Ždánský (41. Řípa), Galus – Přikryl (75. Raab). Trenér Michal Coufal.