Vašíček: Máme hrozně důležité tři body

15.03.2015 / A tým

Na hattrick proti Sokolovu navázal ve Znojmě útočník SK Sigma Olomouc Václav Vašíček. Po přihrávce Jana Navrátila Václav srovnal na 1:1 a nasměroval tým k obratu nepříznivého vývoje. To se nakonec povedlo, Sigma vyhrála dva k jedné. „Hlavně máme hrozně důležité tři body. Je to dobré. Teď ještě přidat další body doma, pokračovat v tom a ten postup zvládnout,“ řekl Václav Vašíček.

Trenér Kalvoda říkal, že jste hráč, který dá hattrick a pak se trošku zasekne. Dnes jste ukázal, že to tak není.
Ne, to se mi stalo jenom jednou a doufám, že se to nebude opakovat Dnes jsem to potvrdil, naštěstí mi to tam zase spadlo. Hlavně máme hrozně důležité tři body. Je to dobré. Teď ještě přidat další body doma, pokračovat v tom a ten postup zvládnout.

Lehké utkání to ale nebylo.
To ne. Znojmo jen bránilo, bylo hodně těžké se tam dostat.

Reportáž z utkání

Ale čekali jste jistě, že to bude těžké utkání.
Čekali. Tušili jsme, že Znojmo, i když hrálo doma, bude jenom čekat na brejky. A hrát všechno z obrany. A to tak bylo. Ještě navíc dali ve čtvrté minutě gól. To jim hrálo akorát do karet. Ale zvládli jsme to otočit, máme super tři body.

Otáčeli jste podobně i domácí zápas s Varnsdorfem. Dají se ta utkání nějak srovnat?
To si nemyslím. Varnsdorf hrál i dopředu, ale Znojmo bylo fakt zalezlé. To mě trošku zklamali. Ale zvládli jsme to.

Minule doma proti Sokolovu jste dal hattrick, dnes ve Znojmě jednu branku, ale také jich mohlo být více.
Ano, byly tam další, jestli dobře počítám, tak dvě. V první půli jsem tam ještě hledal Ordžiho, to jsem měl už střílet. A pak tam byla střela ve druhém poločase, tu brankář vyrazil. Ale zvládli jsme to, snad jsem si to nechal na další zápasy, když jsem ty další šance dnes nedal.

Další tři body jste získali i s podporou fanoušků, kteří za Sigmou dorazili i do Znojma.
Jsou skvělí, dorazit v takovém počtu. Když takhle budou jezdit, tak my se jim za to budeme snažit odvděčit výkonem na hřišti.